Προς το περιεχόμενο

Διπλωμα οδηγησης


alexandrak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χάπι, ευχαριστώ!

 

Οι υπόλοιποι, χμφ, πέρασα και χωρίς τις ευχές σας. Ξαναχμφ.

 

Αποτελέσματα: κανείς ποτέ δεν ανέφερε λαδώματα και τέτοιες ιστορίες. Ούτε καθηγητές, ούτε εξεταστές, ούτε συνυποψήφιοι. Όλα έγιναν κανονικότατα και με το νόμο.

 

Χρήματα: 150 εγγραφή, 130 σήματα, 450 μαθήματα + εξετάσεις. Σύνολο, 730 ευρώ μου κόστισε το δίπλωμα.

 

Επειδή το δίπλωμα θα βγει σε 10 μέρες, ξέρει κανείς αν μπορώ να οδηγάω από τώρα; Γιατί κάτι πήρε τ' αυτί μου εκεί που καθόμουν ότι αν με σταματήσουν μπορώ να τους πω ότι το πήρα απλά δε βγήκε ακόμα και αυτοί θα το ελέγξουν (ή κάτι τέτοιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το δίπλωμα θα βγει σε 10 μέρες, ξέρει κανείς αν μπορώ να οδηγάω από τώρα; Γιατί κάτι πήρε τ' αυτί μου εκεί που καθόμουν ότι αν με σταματήσουν μπορώ να τους πω ότι το πήρα απλά δε βγήκε ακόμα και αυτοί θα το ελέγξουν (ή κάτι τέτοιο).

 

Μπερδεμενη υποθεση. Απο αλλους εχω ακουσει οτι γινεται απο αλλους οτι οχι. Εγω και ολοι οι φιλοι μου παντως οδηγουσαμε κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το δίπλωμα θα βγει σε 10 μέρες, ξέρει κανείς αν μπορώ να οδηγάω από τώρα; Γιατί κάτι πήρε τ' αυτί μου εκεί που καθόμουν ότι αν με σταματήσουν μπορώ να τους πω ότι το πήρα απλά δε βγήκε ακόμα και αυτοί θα το ελέγξουν (ή κάτι τέτοιο).

 

Συγχαρητήρια για το δίπλωμα.

Δεν είμαι σίγουρος αν μπορείς να οδηγάς από τώρα πάντως μπορείς να δώσεις κάποια λεφτά εκεί που σου δίνουν το δίπλωμα για να το πάρεις την ίδια μέρα :P . Κοινός πάλι λάδωμα.

 

p.s για να μην παρεξηγούμαστε και εγώ κατά του λαδώματος είμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικό μήνυμα απο Manuel

Επειδή το δίπλωμα θα βγει σε 10 μέρες, ξέρει κανείς αν μπορώ να οδηγάω από τώρα; Γιατί κάτι πήρε τ' αυτί μου εκεί που καθόμουν ότι αν με σταματήσουν μπορώ να τους πω ότι το πήρα απλά δε βγήκε ακόμα και αυτοί θα το ελέγξουν (ή κάτι τέτοιο).

 

 

κ γω αποτι ξερω,κανονικα μπορεις,αν σε σταματησουν ή σε γραψουν,πας αργοτερα με το διπλωμα κ σβηνεται η κληση...εγω που το εβγαλα το καλοκαιρι στη κρητη,μου ειπαν στο μηχανολογικο για 15 μερες,κ πηγα κ τους εδειξα εισητηριο,πως φευγω αθηνα σε 3 μερες,ειμαι φοιιτητης,χρειαζομαι αμαξι πανω κτλ,κτλ,κ μου το εβγαλε επιτοπου....προφανως μετα,πηγα κ αλλαξα το εισητηριο μου μετα για τελη σεπτεβρη,κ κοινως επαιξα μπαμπεσια,που λογικα πιανει παντου(τουλαχιστον κατω,ολοι ετσι κανουν...),αμα βιαζεσαι δλδ,Lol:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς κανονικότατα ... αλλα γιατί δεν ρώτησες τον δάσκαλο σου?

 

Ε, τον ρώτησα, αλλά τους ξέρεις τους δασκάλους (ειδικά τους οδήγησης). Μέσα στην τυπικότητα είναι.

 

Μάλιστα. Μάλλον θα βγω τότε σήμερα για την πρώτη μου βόλτα - δουλειά (θα γλιτώσω τα λεωφορεία! ΓΙΟΥΠΙ! Δεν μπορώ να το πιστέψω!)

 

thanx porco!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πάντα ο εύκολος τρόπος, αλλά όπως είχε πει και ο Γκάντι: Εμείς πρέπει να γίνουμε η αλλαγή που θέλουμε να δούμε.

 

Εμείς είμαστε η Ελλάδα, εμείς είμαστε αυτοί που κοροϊδεύουμε και κατακρίνουμε.

 

da.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χάπι, ευχαριστώ!

 

Οι υπόλοιποι, χμφ, πέρασα και χωρίς τις ευχές σας. Ξαναχμφ.

 

Αποτελέσματα: κανείς ποτέ δεν ανέφερε λαδώματα και τέτοιες ιστορίες. Ούτε καθηγητές, ούτε εξεταστές, ούτε συνυποψήφιοι. Όλα έγιναν κανονικότατα και με το νόμο.

 

Χρήματα: 150 εγγραφή, 130 σήματα, 450 μαθήματα + εξετάσεις. Σύνολο, 730 ευρώ μου κόστισε το δίπλωμα.

 

Επειδή το δίπλωμα θα βγει σε 10 μέρες, ξέρει κανείς αν μπορώ να οδηγάω από τώρα; Γιατί κάτι πήρε τ' αυτί μου εκεί που καθόμουν ότι αν με σταματήσουν μπορώ να τους πω ότι το πήρα απλά δε βγήκε ακόμα και αυτοί θα το ελέγξουν (ή κάτι τέτοιο).

 

συγχαρητηρια Manuel

ειμαι κ εγω σε αυτη την διαδικασια με τα μαθηματα οδηγησης :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβα .. τι σου είπε δηλαδη ?

 

Ε βρε και συ που δεν κατάλαβες :-)

 

Μου είπε ότι δε γίνεται και να περιμένω 10 μέρες, χωρίς να σηκώνει κουβέντα το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το σωστό είναι αυτό, γιατί αν γίνει καμια στραβή και σε σταματήσουν για έλεγχο (σπάνιο, αλλά όχι απίθανο) θα πρέπει μετά να τρέχεις για να αποδείξεις ότι έχεις περάσει τις εξετάσεις αλλά δεν το έχεις πάρει ακόμα στα χέρια σου και θα ταλαιπωρηθείς περισσότερο απ'ότι αν χρησιμοπιούσες το λεωφορείο για άλλες 10 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το σωστό είναι αυτό, γιατί αν γίνει καμια στραβή και σε σταματήσουν για έλεγχο (σπάνιο, αλλά όχι απίθανο) θα πρέπει μετά να τρέχεις για να αποδείξεις ότι έχεις περάσει τις εξετάσεις αλλά δεν το έχεις πάρει ακόμα στα χέρια σου και θα ταλαιπωρηθείς περισσότερο απ'ότι αν χρησιμοπιούσες το λεωφορείο για άλλες 10 μέρες.

 

το δίπλωμα οδήγησης κάνει συνολικά να έρθει γύρω στις 3 βδομάδες, δλδ όχι 10 αλλα 21 μέρες... Νομίζω ότι είναι αρκετά μεγάλο διάστημα...Εγώ πάντως για να μπορώ να αδηγώ, ζήτησα από την σχολή ένα χαρτί, που δεν ήταν τπτ άλλο από μια υπεύθηνη δήλωση του δασκάλου που λέει, πως έχω περάσει τις εξετάσεις για δίπλωμα... Ευτηχώς, δεν με σταμάτησε κανείς πάντως...

(ελπίζω να μην είπα πράγματα που είδη ειπώθηκαν, δε διάβασα όλα τα προηγούμενα ποστ)

 

Α, επίσης, να ξέρετε ότι (τουλάχιστον στην νομαρχία κομοτηνής) διπλώματα δίνονται μόνο κάθε τρίτη, αν πάτε άλλη μέρα δεν θα σας το δώσουν! (λογικά κάθε νομαρχία θα έχει μια συγκεκριμένη μέρα, αν όχι όλοι την τρίτη). Για να πάρετε το δίπλωμα χρειάζεστε μόνο ταυτότητα και ένα παράβολο των 18 ευρώ, που παίρνετε μέσα από την νομαρχία (μην πάει κανείς χωρίς λεφτά :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...