Προς το περιεχόμενο

jazz bar


magoufisa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αληθεια ειναι οτι λογω σπουδων,δε βρισκομαι συχνα στην αθηνα τα τελευταια χρονια. Και κατα συνεπεια δεν εχω πολυ χρονο να αφιερωσω σε βραδυνες εξοδους,και ειδικα σε jazz bars.

 

Μπορω να σου πω ομως 3 μαγαζια που πηγαινα παλαιοτερα,και μ'αρεσανε πολυ.

 

1. Guru Jazz Upstairs .Ειναι στον πρωτο οροφο του Guru Bar (Πλατεια Θεατρου 10),σχετικα μικρος χωρος,αλλα ωραιος κ ζεστος,με live μουσικη κυριως,και καλη.Αν σου αρεσει αυτη η εικονα αξιζει να το δεις. Το link που δινω σε παει κατευθειαν στις βραδιες.

 

2. Παραφωνο . Ωραιος χωρος (εχει κ φωτογραφιες στο site),σ'ενα νεοκλασσικο σπιτι στην Ασκληπιου,κι αυτο με live βραδιες. Απλα δεν εχω ιδεα ποτε ανοιγει παλι.

 

3. Jazz in Jazz (site δε βρηκα).Ειναι στο κολωνακι,απεναντι απ'τη δεξαμενη (δεινοκρατους νομιζω). Κλασσικο μαγαζακι,παιζει ωραια old school jazz,και γενικα ειναι/ηταν ομορφο. Εχω πολυ καιρο να παω ομως.

 

Επειδη ψαχνεις μερος για να γιορτασεις γενεθλια (και χρονια πολλα btw),μπορεις ισως να διευρυνεις το φασμα επιλογων σου,εφοσον λογικα θες κατι για μεγαλη παρεα,κεφι,κλπ. Πιστευω οτι χωροι με μουσικες οπως funk,afro,latin,ειναι ο,τι πρεπει για τετοιες περιπτωσεις. Ενα αθηνοραμα παντως,η κατι αντιστοιχο,μπορει σου δωσει πληθος επιλογων (και περιγραφων). Και ενα internet search φυσικα.

 

Αυτα,ελπιζω να βοηθησα καπως.

 

Cheers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...