Προς το περιεχόμενο

ΕΚΡΗΞΗ UPS !!!!


kavaliotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

logika einai problima tou ups...Aplos etixe kai eskase ekeini ti stigmi...Tha mporouse na ginei opoiadipote stigmi...

To na exei problima i karta kai na riksei olokliro ups mou fainetai diskolo...Pantos tsekare gia kalo kai gia kako tin karta an exei mayrismata se piknotes kai genika sto kikloma,opote tha deis an ftaiei ayti...

An de deis tpt tha prepei na ti dokimaseis ksana se kapoion ipologisti(kalitera palio!)

 

Sto diko mou ups (apc 800),mou ebgaze overloaded ktl(xoris skasimo eytixos) kai apla allaksa mpataria kai ola ok...To leei kai sto manual oti i mpataria krataei 2-3 xronia...Emena kratise sxedon 3...

 

To pio sigouro einai oti ftaiei i apc...Sti thesi sou tha tous estelna email kai tha tous egrafa oti gia ligo na kaei to spiti ktl.... Asxetos eggiisis exo mia ipopsia oti mporei na sto allaksoun i na sto ftiaksoun tsampa(Pes oti kaike kai kana trofodotiko ktl... :D !!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ειπα να το ανοιξω, αλλα μιας και ητανε full γεματη η μπαταρια του, λογικα ακομα θα υπαρχει πολυ ρευμα μεσα. Και ως γνωστον, δεν παιζουμε με το ρευμα γιατι τζιιιιιιιιιιιιιζ! Θα το παω μαλλον σε καποιον επισημο αντιπροσωπο να δω τι θα μου πει, κατι παραπανω θα ξερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα να το ανοιξω, αλλα μιας και ητανε full γεματη η μπαταρια του, λογικα ακομα θα υπαρχει πολυ ρευμα μεσα. Και ως γνωστον, δεν παιζουμε με το ρευμα γιατι τζιιιιιιιιιιιιιζ! Θα το παω μαλλον σε καποιον επισημο αντιπροσωπο να δω τι θα μου πει, κατι παραπανω θα ξερει.

 

i mpataria einai 12 volt .kai na tin agixeis apla den tha katalaveis tipota ektos an tin aggixeis stin glosa sou.edo ta 51 volt tou ote den sou kanoun tipota.pezei rolo kai i entasi alla den tha katalaveis apolitos tipota.sto leo dokimasmeno.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα 500cs και η μπαταρία κράτησε 3 χρόνια..πριν κανα μήνα πήρα μια ιδια αλλα κοινη μπαταρία 13ευρώ και οχι 70-80 πόσο κάνει APC αλλά σαν να μην αντέχει καθόλου.Μπορώ να πάρω καμιά άλλη?Γερμανό?Δεν λεει να δώσω τόσα καλύτερα να πάρω καινούριο και μεγαλύτερο.Καμιά πρόταση κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρια γιατι να φταιει ρε παιδια ομως? Κρατουσε τον υπολογιστη πανω απο 30 λεπτα ανοιχτο! Αρα δεν ειχε προβλημα. Smart UPS τι να το κανω αφου με αυτο που ειχα δεν ειχα αντιμετωπισει ποτε κανενα προβλημα 3-4 χρονια τωρα και εχει αντιμετωπισει δεκαδες διακοπες ρευματος και πτωσεις τασης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρια γιατι να φταιει ρε παιδια ομως? Κρατουσε τον υπολογιστη πανω απο 30 λεπτα ανοιχτο! Αρα δεν ειχε προβλημα. Smart UPS τι να το κανω αφου με αυτο που ειχα δεν ειχα αντιμετωπισει ποτε κανενα προβλημα 3-4 χρονια τωρα και εχει αντιμετωπισει δεκαδες διακοπες ρευματος και πτωσεις τασης...
to smart to ipa san kaliteri agora.apla etixe tora

 

Εχω ενα 500cs και η μπαταρία κράτησε 3 χρόνια..πριν κανα μήνα πήρα μια ιδια αλλα κοινη μπαταρία 13ευρώ και οχι 70-80 πόσο κάνει APC αλλά σαν να μην αντέχει καθόλου.Μπορώ να πάρω καμιά άλλη?Γερμανό?Δεν λεει να δώσω τόσα καλύτερα να πάρω καινούριο και μεγαλύτερο.Καμιά πρόταση κανείς?

 

sinithos ego blepo oti kai mesa ta ups exoun koines mpataries.den blepo na grafoun apc.mipos exeis balei kai alla pragmata pano?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η απαντηση της APC:

 

Response (********) - 09/05/2007 07:02 AM

Dear Mr. **********,

 

we are Sorry, but APC does not have repair facilities.

The cost of repairing a UPS of this type exceeds the price of a new purchase.

How old was the unit at the point of the cable-burn?

Did you switch it off regularly?

 

With kind regards,

 

***********

Technical Support Engineer

APC - MGE

 

Οποτε στα σκουπιδια το UPS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρόμοια κατάσταση... μάλλον δεν έφταιγε το UPS...

 

την κάρτα τώρα δεν την έχεις πάνω έτσι?

εμένα μία κάρτα TV παλιά μου είχε κάψει έναν καημένο Pentium3 που είχα...

το πρόβλημα είναι πως μέχρι να ανακαλύψω πως έφταιγε η κάρτα, παραλίγο να κάψω και τον νέο PC που είχα πάρει τότε...

δεν είχα επάνω UPS, απλά όταν τον άνοιγα (τον παλιό) μου έριχνε την ασφάλεια..

αφού είχα δοκιμάσει άλλα τροφοδοτικά, κάρτες γραφικών κλπ, με το ίδιο αποτέλεσμα, υπέθεσα πως είναι η μητρική... μόνο την κάρτα ΤV και το modem δεν σκέφτηκα να βγάλω... Μέγα λάθος...

Παίρνω νέο σύστημα, και όταν το συνδέω, τσαφ! πάλι ο γενικός!

αφού βρίζω θεούς και δαίμονες, και πριν καταφύγω σε ηλεκτρολόγους να ελένξουν τα ρεύματα στο δωμάτιό μου, μου έκοψε να ξυλώσω την κάρτα TV και το νέο PC (P4 2.8 τότε) δούλεψε κανονικά...

για την ιστορία το παλιό δεν ξαναδούλεψε ποτέ...:|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρόμοια κατάσταση... μάλλον δεν έφταιγε το UPS...

 

την κάρτα τώρα δεν την έχεις πάνω έτσι?

εμένα μία κάρτα TV παλιά μου είχε κάψει έναν καημένο Pentium3 που είχα...

το πρόβλημα είναι πως μέχρι να ανακαλύψω πως έφταιγε η κάρτα, παραλίγο να κάψω και τον νέο PC που είχα πάρει τότε...

δεν είχα επάνω UPS, απλά όταν τον άνοιγα (τον παλιό) μου έριχνε την ασφάλεια..

αφού είχα δοκιμάσει άλλα τροφοδοτικά, κάρτες γραφικών κλπ, με το ίδιο αποτέλεσμα, υπέθεσα πως είναι η μητρική... μόνο την κάρτα ΤV και το modem δεν σκέφτηκα να βγάλω... Μέγα λάθος...

Παίρνω νέο σύστημα, και όταν το συνδέω, τσαφ! πάλι ο γενικός!

αφού βρίζω θεούς και δαίμονες, και πριν καταφύγω σε ηλεκτρολόγους να ελένξουν τα ρεύματα στο δωμάτιό μου, μου έκοψε να ξυλώσω την κάρτα TV και το νέο PC (P4 2.8 τότε) δούλεψε κανονικά...

για την ιστορία το παλιό δεν ξαναδούλεψε ποτέ...:|

 

ti eixe h karta dhl? htan xalasmenh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...