Προς το περιεχόμενο

O παιχταράς όλων των εποχών !!!


@''elf''@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O παιχταράς όλων των εποχών για μένα είναι και θα είναι για πάντα ο Ronaldo Luis Nazario de Lima, αλλά όλοι τον ξέερουν ως Ronaldo ή Ronny!!! O Ronaldo γεννήθηκε στις 22 Σεπτεμβρίου του 1976 στο Rio de Janeiro. Η καριέρα του ξεκίνησε το 1993 στην Cruzeiro. Συνέχισε στην PSV Eindhoven για 2 χρόνια, και ύστερα πήγε στην Barcelona για μόνον ένα χρόνο. Ο Ronaldo ύστερα πήγε στην Inter Milan όπου ειχε ενα ατυχημα στο γονατο, το οποιο του στοιχησε 2,5 χρονια απο τη ποδοσφαιρικη του καριερα. Οταν γυρισε στα ποδοσφαιρικα γηπεδα εκανε πολλη καλη δουλεια. Την καριερα του την συνεχισε στην Real Madrid FC. Εκεί κάθισε από το 2002-2007. Τωρα παιζει στην Milan FC. Το γονατο του δεν εχει παρουσιασει κανενα πρόβλημα ως τώρα. Παρακάτω έχω βάλει κάποιες φωτογραφίες απ' όλη τη διάρκεια της ζωής του.

ronaldo_500_500.jpg

ronaldo.jpg

ronaldo-big.jpg

 

(*συγνώμη για το μεγάλο μέγεθος των εικόνων!!) :oops::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Για να είσαι παιχταράς όλων των εποχών, ο μόνος ορθός τρόπος για να το αποδείξεις είναι μέσα στο γήπεδο. Τα λόγια είναι φτώχια. Το γόνατό του μας αφήνει αδιάφορους. Ο Ρονάλντο έχει κάτι από το σύγχρονο μάρκετινγκ των δισκογραφικών εταιρειών, αλλά δυστυχώς δεν είναι ο μόνος. Κάτι τόσο κοινό που έχει τόση σχέση με την μπάλα όση και ο... Μπέκαμ (με τις κιλότες του)

Άρα ο δεύτερος καλύτερος παικταράς όλων των εποχών είναι ο Μπέκαμ ( ; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά εμένα είναι ο καλυτερος γιατί τον πάω με χίλια!! Δεν ξερω αλλά κάτι μου αρέσει επάνω του!! Όσο για αυτό που είπες, ο Ronaldo έχει αποδείξει οτί είναι πολύ καλός ποδοσφαιρίστης και οτι ξερει να παίζει καλή μπάλα οχί σαν κάτι αλλους... Το ατυχημα που είχε στο γόνατο το ανέφερα γιατι εξαιτίας του έχασε 2 χρόνια απο τη καριέρα του.:) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον Ρονάλντο ποτέ δεν τρελαινόμουν. Συμφωνώ και εγώ πως όταν πρωτοεμφανίστηκε έγινε ο αγαπημένος του ποδοσφαιρικού marketing.

 

Παρ' όλα αυτά είναι ένας πολύ μεγάλος παίχτης κ αυτό το δείχνει τώρα. Μπορεί η πορεία του τα τελευταία χρόνια να είναι φθίνουσα όμως είναι μια τεράστια προσωπικότητα που μπορεί να κερδίσει μόνος του ένα παιχνίδι όταν βρεθεί στη μέρα του. Μαζί με τον Zidane νομίζω είναι οι κορυφαίοι των τελευταίων χρόνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνώ οτι η πορεία του τα τελευταία χρόνια είναι φθίνουσα γιατί παρα τα χρονια του παραμένει ενας πολυ καλός ποδοσφαιριστης. Πραγματίκά είναι μία τεράστια προσωπικότητα και οτι θα μπορουσε να κερδίσει έναν αγώνα μόνος του!! :-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όπως και να το κάνουμε δεν είναι ο Ronaldo που βλέπαμε πριν 3-4 χρόνια, και φυσικά δεν έχει καμία σχέση με τον Ronaldo πριν τον τραυματισμό του. Δεν έχει την φυσική κατάσταση ή την σπιρτάδα στην κίνηση που είχε κάποτε, αν κ δεν είναι τόσο μεγάλος.

Αυτό όμως που τον κάνει ξεχωριστό είναι η τεράστια κλάση του που τον κάνει ακόμα να ξεχωρίζει. Σου δίνει την εντύπωση πως κ 60 χρονών να παίξει, έτσι κ βρεθεί μέσα στην περιοχή θα το βάλει το γκολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ειναι ιεροσυλια να λεμε το Ροναλντο παιχταρα ολων των εποχων απτη στιγμη που εχουν υπαρξει φανμπαστεν, κροιφ, Μπεστ, Μαραντονα, Πελε κοκ???

@''elf''@ αν επιτρεπεται ποσο χρονων εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αυτό λέω και εγώ δεν είναι ο ίδιος φυσικό είναι μετά τον τραυτισμό που είχε στο γόνατο. Πάντως για μένα όπως έχω ξαναπεί είναι μοναδικός!:-D Φυσικά υπάρχουν και άλλοι που μου αρεσουν αλλά αυτός είναι ο αγαπημένος μου!!:mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο απόλυτος παιχταράς είναι ο ΜΕΡΕΝΤΟΝΑ οχι δεν το έγραψα λάθος....

παλιά διαφήμιση μερεντα....αν θυμάστε....

sorry για το offtopic....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στα 29-31 τους χρόνια, πολλοί ποδοσφαιριστές κάνουν τις καλύτερες χρονιές τους, όχι τις χειρότερες τους όπως ο Ronaldo. (βλέπε από παραδείγματα σημερινά Henry και Luca Toni, off the top of my head)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μια απορία. Πόσοι άνθρωποι στην Ελλάδα μπορούν να ισχυριστούν ότι έχουν εμπεριστατωμένη γνώμη για το τι παίκτης ήταν ο Πελέ; Πού τον έβλεπαν και πόσο; 5 παιχνίδια κάθε 4 χρόνια; Δε λέω ότι δεν ήταν σπουδαίο, αλλά εγώ μόνο κάτι 2λεπτα έχω δει. Ενώ τους σύγχρονους τους μελετάμε κάθε βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...