Προς το περιεχόμενο

O παιχταράς όλων των εποχών !!!


@''elf''@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τις καλυτερες φασεις του σου βγαζω καλυτερο παιχτη τον Μπορχα. Οποιος δεν εχει δει εναν παιχτη με τα ιδια του τα ματια, απλα δεν μπορει να τον κρινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Λολ revil!!!!

 

Οντως πριν τον τραυματισμο του ο Ronaldo εσπερνε.Και στο Μουντιαλ του 2002 δεν επαιξε καλα ομως??Επισης,ειναι πρωτος σκορερ στην ιστορια του Μουντιαλ ή κατι τετοιο??

 

Ρε παιδια οντως με τις καλυτερες φασεις δεν μπορεις να κρινεις.Προσωπικα οι καλυτερες φασεις του Μαραντονα μου φαινονται πιο εντυπωσιακες απο αυτες του Πελε.Αυτο σημαινει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις καλυτερες φασεις του σου βγαζω καλυτερο παιχτη τον Μπορχα. Οποιος δεν εχει δει εναν παιχτη με τα ιδια του τα ματια, απλα δεν μπορει να τον κρινει...

 

 

Kαλά τα λες φίλε. Άρα ο Σαραβάκος είναι ο καλύτερος παίκτης όλων των εποχών.

 

:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι άκυρη μια σύγκριση παιχτών για το ποιός είναι ο καλύτερος όλων των εποχών. Γιατί πολύ απλά δεν είναι ίδιες οι συνθήκες "μέτρησης". Για παράδειγμα για μένα ο καλύτερος όλων των εποχών(έστω, ο υποτιθέμενος) είναι ο Ροναλντίνιο. Αυτά τα πράγματα που κάνει με το κορμί του δεν μπορεί να τα κάνει κανείς άλλος στον κόσμο. Κι αυτό προέρχεται από την -στην κυριολεξία- επιστημονική εκγύμναση αφού είναι γνωστό ότι έχει προσωπικό γυμναστή. Το μυικό του σύστημα πρέπει να είναι ό,τι πιο τέλειο έχει κυκλοφορήσει ποτέ στο ποδόσφαιρο(μέχρι το επόμενο). Αν λοιπόν αυτός ο παίχτης έπαιζε επί εποχής Πελέ, τώρα κανείς δεν θα μιλούσε για τον Πελέ. Πάντα με την εκγύμναση που έχει τώρα βέβαια.

 

Πάντως το μεγαλύτερο μυαλό όλων των εποχών στη μπάλα πρέπει να ήταν ο Χ"Παναγής. Χωρίς πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οχι και ο ροναλντινιο καλυτερος ποδοσφαιριστης ολων των εποχων.

Το παληκαρακι ξερει ΘΡΥΛΙΚΗ μπαλα αλλα σε καμια περιπτωση δε φτανει επιτευγματα αλλων (που πιθανοτατα να ξεραν χειροτερη μπαλα)

Πχ θεωρω ΠΟΛΥ ΠΙΟ μεγαλη προσωπικοτητα το Ζινταν το Κιν το Γκιγκς τον Ανρι απτο ροναλντινιο και χαλαρα πιο καλους ποδοσφαιριστες.(που στην τελικη και οι 4 ξερουν χειροτερη μπαλα απτο βραζιλιανο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάρα του Ροναλντίνιο είναι ότι είναι τόσο μπροστά που κανείς συμπαίκτης του δε μπορεί να ακολουθήσει τις εμπνεύσεις του. Όλοι τα πιάνουνε με διαφορά φάσης! Επίσης δεν νομίζω ότι τον αξιοποιεί σωστά ο Ράικαρντ. Ανυπομονώ να τον δω με το έταιρο τέρας του σύγχρονου ποδοσφαίρου όμως (Ανρί για τους αδαείς).

Συμφωνώ με όσους λένε ότι είναι τελείως άτοπη η σύγκριση του τότε με το τώρα. Τώρα το ποδόσφαιρο έχει γίνει πολύ πιο "τεχνοκρατικό" και "σκοπιμότητας". Η φυσική κατάσταση παίζει πλέον μεγαλύτερο ρόλο από την τεχνική κατάρτιση. Πάντως ο πατέρας μου που έχει δει σίγουρα περισσότερα από μένα ψηφίζει Μαραντόνα (σε σχέση με Πελέ). Μου είπε ότι ο τύπος έκανε τρελά πράγματα χωρίς να υπολογίζει τίποτα (μη ξεχνάμε ότι τότε στην Ιταλία μεσουρανούσε το κατενάτσιο), ενώ όσο να 'ναι στην Βραζιλία το ποσόσφαιρο ήταν πιο "ανοικτό". Τώρα τελευταία μάθανε (δυστυχώς) κι αυτοί να παίζουν άμυνα.

Θυμίζω και την θεϊκή ατάκα του πρεζάκια όταν ο Πελέ είπε ότι "ο Θεός με έστειλε να μάθω το ποδόσφαιρο στον κόσμο": "Εγώ δεν έστειλα κανέναν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* UEFA Club Football Awards, Best Midfielder: 1997/1998

* World Soccer Player of the Year: 1998

* FIFA World Player of the Year: 1998, 2000, 2003

* FIFA Silver World Player of the Year: 2006

* FIFA Bronze World Player of the Year: 1997, 2002

* European Footballer of the Year (Ballon d'Or): 1998

* UEFA Champions League Most Valuable Player: 2001/2002

* UEFA Golden Jubilee Poll (Best European player of the past 50 years): 2004

* FIFA World Cup Golden Ball Award: 2006

* FIFPro World XI Team: 2005, 2006

* Onze d'Or: 1998, 2000, 2001

* UEFA European Championship Player of the Tournament: 2000

* FIFA All-Star Team: 1998, 2006

* UEFA BEST XI: 2001, 2002, 2003

 

With France

 

* FIFA World Cup

o Winner: 1998

o Runner Up: 2006

o Appearances: 1998, 2002, 2006

* European Championship

o Winner: 2000

o Appearances: 1996, 2000, 2004

 

 

 

With Girondins de Bordeaux

 

* UEFA Cup runners up: 1995/1996

* UEFA Intertoto Cup:1995

 

With Juventus F.C.:

 

* Italian League - Serie A champions (scudetto): 1996/1997, 1997/1998

* European Super Cup: 1996

* Intercontinental Cup: 1996

* Italian Super Cup: 1997

* UEFA Champions League runners up: 1996/1997, 1997/1998

 

With Real Madrid:

 

* Spanish Super Cup: 2001, 2003

* UEFA Champions League: 2001/2002

* Intercontinental Cup: 2002

* Spanish League - La Liga champions: 2002/2003

* European Super Cup: 2002

 

Personal honours:

 

* Chevalier (Knight) of the Légion d'honneur: since 1998[54]

* Torchbearer for the 2004 Summer Olympics

* Prince of Asturias Awards nomination in the Sports category, 2006.[55]

 

 

Serie A Foreign Footballer of the Year

1997

UEFA Champions League Best Midfielder

1997-98

World Soccer Player of the Year

1998

European Footballer of the Year

1998

FIFA World Player of the Year

1998

FIFA World Player of the Year

2000

Serie A Foreign Footballer of the Year

2001

PUEFA Champions League Most Valuable Player

2001-02

FIFA World Player of the Year

2003

FIFA World Cup Golden Ball

2006

France captain

2004–2006

 

 

 

χμμμ ισως και να εχεις δικιο..

 

 

ps - το καθικι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σχέση έχουν αυτά με την προσωπικότητα; Δέχομαι αν θέλεις να ανακαλέσεις τη λέξη που χρησιμοποίησες. Γιατί αλλιώς θα με αναγκάσεις να ποστάρω το βίντεο του τελικού (you know)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεμε προσωπικοτητα,εννοουμε οτι μπορει να παρει την ομαδα στις πλατες του(αγωνιστικα+ψυχολογικα).Το αν εκανε μλκεια στον τελικο,ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.Αλλα,στο γηπεδο γενικα,ειναι ηγετης,σε αντιθεση πχ με τον πατατακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τη θεωρεί κανείς ως προσωπικότητα. Στον αθλητισμό, εγώ θεωρώ προσωπικότητα όχι αυτόν που κερδίζει, αλλά αυτόν που ακολουθεί το αθλητικό πνεύμα και δίνει το καλό παράδειγμα κτλ

 

Δηλαδή στην πολιτική προσωπικότητα είναι ο Μπους ή ο Γκάντι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα που ηθελα να πω τα ειπε ο γιαννης.

 

Μανουελ λιγο πολυ μαλακιες εχουν κανει οι περισοτεροι ποδοσφαιριστες.

Θες να στο πω αλλιως?? Ποδοσφαιρικη προσωπικοτητα. απο δαυτο εχει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ο ζινταν. το αν ειναι κωλοπαιδο η οχι δε με πειραζει οσο τον εβλεπα κ μου εφτιαχνε το κεφι, δε πειραζε αυτους που τον πληρωναν, δε πειραζε τους Γαλλους, δε πειραζε τους γιουβεντινους κλπ κλπ. Ισως πειραζε τη γυναικα του αλλα δε νομιζω να μας νοιαζει.

Με λιγα λογια εγω τον κρινω σα ποδοσφαιριστη κ οχι σαν ανθρωπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τη θεωρεί κανείς ως προσωπικότητα. Στον αθλητισμό, εγώ θεωρώ προσωπικότητα όχι αυτόν που κερδίζει, αλλά αυτόν που ακολουθεί το αθλητικό πνεύμα και δίνει το καλό παράδειγμα κτλ

 

Δηλαδή στην πολιτική προσωπικότητα είναι ο Μπους ή ο Γκάντι;

δηλαδη αν εγω τωρα σου πω τιποτα για την αδερφη σου η την μανα σου και εσυ με βρισεις θα σε κάνει αυτοματα καθίκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...