Προς το περιεχόμενο

O παιχταράς όλων των εποχών !!!


@''elf''@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι σχέση έχουν αυτά με την προσωπικότητα; Δέχομαι αν θέλεις να ανακαλέσεις τη λέξη που χρησιμοποίησες. Γιατί αλλιώς θα με αναγκάσεις να ποστάρω το βίντεο του τελικού (you know)

 

Και μετά θα ποστάρω εγώ το άρθο που που βγήκε πριν από καμια βδομάδα που βγήκε με τιμή και δόξα το μουνόπανο ο Ματεράτσι και ειπε τι του είπε του Ζιντάν...

 

Αν κάποιος είναι καθίκι αυτός είναι μόνο ο Ματεράτσι, το βλέπεις έτσι κι αλλιώς από τη φάτσα του, δεν χρειάζεται να πει τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

τελικα του την ειπε για την αδερφη του ετσι??

 

Ρε γμτ ενταξει και οι ποδοσφαιριστες ειναι ανθρωποι λογικο ειναι να εχουν τα κουμπια τους και να την ακουνε ορισμενες στιγμες και σιγουρα ρε συ μανουελ και πιστευω σαυτο θα συμφωνησεις, δε γινεται να κρινουμε καποιον απο ενα λαθος(τεραστιο παραδεχομαι) της στιγμης, ενω ο αλλος του εβριζε συγγενικο προσωπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://news.contra.gr/Sports/World/164194.html

 

''Ας ρίξουμε μία ματιά στα λεγόμενα του Ματεράτσι: "Τραβιόμασταν σε μία φάση και μου είπε ότι αν θέλω τη φανέλα του θα μου τη δώσει στο τέλος του αγώνα. Εγώ του απάντησα ότι προτιμούσα την πουτ... την αδερφή του".''

 

Αντί να ντρέπεται ο αλήτης βγαίνει και το λέει κιόλας... Όμως ακόμα και τώρα θα μίνει ατιμώρητος σωστά? Εγώ άμα ήμουν ΦΙΦΑ θα του έριχνα μερικούς μήνες να ηρεμήσει το παιδί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταχτε παιδια,χειροτερο ειναι αυτο που εκανε ο Ζινταν (και πιο ηλιθιο αν θελετε) απο αυτο του Ματερατσι.Γιατι ΟΚ,στους αγωνες λεγονται πολλα,αυτο δε σημαινει οτι αρχιζουμε τις κουτουλιες ομως.(προφανως ο Ματερατσι ειναι γνωστο καθικι,εχετε δει το βιντεο με το Σεφτσενκο,ε,εκει επρεπε να του κοψουν τη μπαλα)Εξαλλου αν δειτε στατιστικα κτλ,ο Ζιζου επαιρνε περιπου μια κοκκινη το χρονο...(9 κοκκινες σε 10 χρονια νομιζω).

 

Παντως οντως το Ζινταν χαιροσουν να τον βλεπεις,και επαιρνε την ομαδα στις πλατες του-δειγμα μεγαλου παικτη.Α,και μαρκαρε κιολας αν θυμαμαι καλα!!(ακους ρονι?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω να ξαναξεκινήσω την ίδια κουβέντα (την έχουμε κάνει παλιότερα), αλλά αν ήμουν Πρόεδρος της Δημοκρατίας και ερχόσουν και μου έβριζες την αδερφή μου και εγώ σαν απάντηση σε πλάκωνα στις μπουνιές, ναι, θα ήμουν μεγάλο καθήκι.

 

Και κάτι τελευταίο: αυτοί που βρίζουν αδερφές στο γήπεδο είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ περισσότεροι από αυτούς που βαράνε κουτουλιές. Και αυτοί που βαράνε κουτουλιές, δεν ήταν ποτέ στη θέση του Ζιντάν, δηλαδή σε τελικό μουντιάλ και με ένα μήνα μας πρήζανε για το πόσο μεγάλη προσωπικότητα είναι (λες και δεν τα είχε ξανακάνει, αλλά τα είχαμε ξεχάσει τιμής ένεκεν) και τσατίζομαι ακόμα περισσότερα όταν σκέφτομαι ότι είχα επηρεαστεί και είχα νιώσει συμπάθεια γι' αυτόν όλες εκείνες τις μέρες και τελευταίο παιχνίδι της καριέρας του και τέτοια. Όλη η αθλητική κοινότητα τον παρακολουθούσε και τον θαύμαζε. Δε μπορώ με τίποτα να του συγχωρήσω αυτό που έκανε, ΕΠΕΙΔΗ το έκανε υπό τις συνθήκες που το έκανε.

 

Δε λέω ότι ο Ματεράτσι είναι αθώος ή κάτι τέτοιο. Λέω όμως ότι Ματεράτσηδες υπάρχουν πολλοί. Ζιντάνηδες, ένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά. Ο Ζιντάν τέλειωνε. Έτσι κ αλλιώς.

Ο Ματεράτσι του βρισε την αδερφή.

Ο Ζιντάν του άλλαξε τη μάπα.

 

Ο Ζιντάν τέλειωσε έτσι κ αλλιώς.

Ο Ματεράτσι είναι ο "δαρμένος".

 

Μη με κάνετε να λέω respekkkt για Γάλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

respect και από μένα στον γάλλο (και δεν χαλιέμαι να το πω).

Η λογική λέει οτι έκανε μαλακία: χάλασε την φιέστα του, το τελευταίο παιχνίδι του, και το παιχνίδι της εθνικής του, για μια κόντρα με έναν σκατόφλωρο ιταλό.

εγώ λέω μαγγιά του, τα έκαψε όλα, αλλά δεν άφησε έναν σκατόφλωρο ιταλό να του βγεί μάγγας.

εγώ θα τον θυμάμαι σαν έναν μεγάλο παίχτη, με μεγάλα αρχίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι!! συμφωνώ απόλυτα με τον leftermann.. Καλά του έκανε του αλήτη.. Άμα ήμουν εγώ στη θέση του θα έβγαινα την επόμενη μέρα και αντι να ζητήσω συγγνώμη θα έλεγα ακριβώς τι μου είπε και ότι καλά του έκανα...

 

Η πραγματική αλητεία είναι αυτός που σε προκαλεί ύπουλα γνωρίζοντας ότι άμα πας να του ανταποδώσεις θα την πατήσεις... Και ο Ζινταν θα μπορούσε να του πει ''κι εγώ τη μάνα σου'' αλλά δεν είναι τόσο φλώρος...

 

Και για αυτό ακριβώς ο Ζινεντιν είναι στο top10 των παιχτών όλων των εποχών και τον Ματεράτσι τον έχοουν όλοι γραμμένο στα τέτοια τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, ο Zidane είναι στο top10 γιατί ξέρει και κάτι άλλο που ο Ματεράτσι δεν το ξέρει γιατί δεν του το 'πε κανείς. Ξέρει πολλά καντάρια μπάλα. Και για τον φίλο που ανέφερε παραπάνω ότι ο Ronaldinho δεν έχει προσωπικότητα, μάλλον δεν είναι έτσι. Όταν έβαζε το ωραιότερο γκολ ever σε ημιτελικό CL με την Chelsy δεν είχε προσωπικότητα και αρχίδι@; Αν σε έναν δυο τελικούς ή σημαντικούς αγώνες έχει χαθεί, so what, συμβαίνουν αυτά. Εξάλλου κάτι μου λέει ότι θα έχει πολλές ευκαιρίες ακόμα να ρεφάρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το ειπα.

ακου να δεις τι πιστευω.

Ο Ροναλντινιο εφτασε εδω που εφτασε επειδη ξερει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΟΠΙ.

αλλα μεχρι στιγμης εμενα δε μου εχει αποδειξει οτι μπορει να παρει την ομαδα στις πλατες του και να ειναι ο αστερας της.

Δλδ με τη βραζιλια στο μουντιαλ που ηταν χαμενος?

anyway μακαρι να με βγαλει ψευτη γιατι η τεχνικη του ειναι κατι που δε το συναντας συχνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με αυτό αλλά από την άλλη μπορεί να πει κάποιος για το γκολ στο Mundial στον Sheman. Anyway, only time will tell.

 

 

Υ. Γ. Ο Ronaldo μετά τον τραυματισμό του κατέβηκε σε "γήινο" επίπεδο. Αν δεν είχε τραυματιστεί δεν θα ψάχναμε τώρα για τον κορυφαίο. Μαζί με τον Ronaldinho είναι η επιτομή της τεχνολογίας στον αθλητισμό με τα απίστευτα μυικά συστήματα που έχουν και οι δύο. Απλά ο ένας είχε ένα bug που του χτύπησε τον χιαστό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E revil μη μου κλεβεις τη δοξα,εγω το ειπα!λολ

 

Συμφωνω απολυτα revil.Γενικα ο Ρονυ μου δινει την εντυπωση οτι στα δυσκολα χανεται...Αστερας ειναι βεβαια,λογω της απιστευτης μπαλας που ξερει,και βεβαια της προβολης απο τα media.Αστερας μπορεις να γινεις,ηγετης ομως...

 

Τωρα οσον αφορα στο Ζιζου,ε,ενταξει ακομα και ο ιδιος παραδεχθηκε οτι εκανε μλκεια.Ρε παιδια μην το παιρνετε ως ζητημα ανδρικης τιμης κι ετσι (πολυ ξανθοπουλο βλεπετε!)γιατι δεν παιζεις μονος σου στο γηπεδο,αλλα εισαι μελος ομαδας,και ποσο μαλλον οταν φορας τη φανελλα της εθνικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω σκηνικο, τωρα που το θυμηθηκα.

 

Μιλαν - μπαγερν τσουλου(δε θυμαμαι σε τι φαση)

 

Κανει ενα σουτ ο σεβα και η μπαλα παει αουτ. Τοτε τον αρχιζει στα βρισιδια ο καν , του ελεγε, του ελεγε, του ελεγε,

Στην αμεσως επομενη φαση κερδιζει κορνερ η μιλαν. Το εκτελει ο κακα η μπαλα στο κεφαλι του σεβα και γκολ.

Ε λοιπον ρε μαγκες ουτε που γυρισε να κοιταξει το καν. Πραγματικα μου εκανε εντυπωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...