Προς το περιεχόμενο

O παιχταράς όλων των εποχών !!!


@''elf''@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα εχουμε ξαναπει. Μπραβο στον Ματερατσι που κερδισε την κοκκινη,εβαλε το γκολ και σηκωσε την κουπα. Μαγκας.

 

Ουτε ρατσιστικο ειπε ουτε νεκρο εβρισε που λεγανε τοτε οι γραφικοι για να δικαιολογησουν το ινδαλμα.Μια συνηθισμενη,στα γηπεδα,βρισια ηταν.Ενα κλασσικο mind game.

 

Τα εχουμε πει τοσες φορες.

 

Οι υπολοιποι δεν εχετε παιξει τοπι ποτε στη ζωη σας.Αμα δειτε μια πρασινη μπαλα στο δρομο θα τη περασετε για καρπουζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Οι υπολοιποι δεν εχετε παιξει τοπι ποτε στη ζωη σας.Αμα δειτε μια πρασινη μπαλα στο δρομο θα τη περασετε για καρπουζι.

 

 

αααα ρε γιαυτο οταν ειδα ενα καρπουζι στο δρομο και πηγα να το κοψω για να το φαω ξεφουσκωσε?? :D:D

 

 

ps - 8 χρονια σε ερασιτεχνικη ομαδα δεν ειναι λιγα, ετσι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πέρα από το προφανές που είναι αυτό που είπε ο Greg7vas, ότι δηλαδή αυτό που έκανε ο Ματεράτσι δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο που το συζητάμε λες και έκανε την απόλυτη καφρίλα, αλλά είναι κάτι που γίνεται σε κάθε αγώνα, το βρίσκω τραγικό να υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν ότι η αντίδραση του Ζιντάν (έστω κι αν αυτό που του έγινε ΗΤΑΝ κάτι το φοβερό, που δεν ήταν γιατί είναι κάτι απόλυτα συνηθισμένο) ήταν "αντρίκια".

 

Έτσι κι αλλιώς δε βρίσκω τίποτα το μάγκικο ή το αντρικό στο να ρίξεις κουτουλιά, μπουνιά ή οτιδήποτε σε κάποιον που δεν έχει ιδέα ότι εκείνη την ώρα χτυπιέστε. Μάλλον αδερφίστικη - ύπουλη επίθεση τη βρίσκω.

 

Όλα αυτά βέβαια εκτός θέματος, γιατί όπως έχω ξαναπεί, διαφωνώ στη βάση. Απλά και να συμφωνούσα, δε θα επικροτούσα ποτέ τη συγκεκριμένη ενέργεια.

 

Jesus, φτάσαμε να θαυμάζουμε τους αλήτες. O tempora, o mores. Γιατί κανείς δεν πιστεύει σε τίποτα πια ρε γαμώτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το βρίσκω τραγικό να υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν ότι η αντίδραση του Ζιντάν (έστω κι αν αυτό που του έγινε ΗΤΑΝ κάτι το φοβερό, που δεν ήταν γιατί είναι κάτι απόλυτα συνηθισμένο) ήταν "αντρίκια"...

 

εγώ βρίσκω τραγικότερο το ότι κάποιοι θεωρούν μάγκα έναν σκατόφλωρο που άνανδρα προσπαθούσε σε όλο το παιχνίδι να σπάσει τα νεύρα του αντιπάλου βρίζοντάς τον ψυθιριστά, γιατί "έτσι είναι το παιχνίδι, είναι απόλυτα συνηθισμένο", και αδερφή έναν μάγκα που, αντί να ανταποδώσει με τον ίδιο τρόπο, του έριξε μια μεγαλοπρεπέστατη ΑΝΤΡΙΚΙΑ κουτουλιά, μπροστά σε διαιτητές, συμπαίχτες και εκατομμύρια θεατές και τηλεθεατές, τον ξάπλωσε κάτω, και έφυγε με το κεφάλι ψηλά.

Ο Ζιντάν την πάτησε. Έφαγε την πουστιά του ιταλού, αποβλήθηκε, έχασε τον τελικό, του έμεινε και μια ρετσινιά. Είμαι σίγουρος όμως ότι ένιωσε απίστευτη ηδονή όταν ξάπλωσε τον φλωροιταλό στο χόρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να βρισει καποιος εναν απο τους καλυτερους παιχτες που εχει βγαλει η Ευρωπη τα τελευταια 20+χρονια, στο τελευταιο ματς της καριερας του, μειωνει το επιπεδο του ως ανθρωπου. Καπου πρεπει να υπαρχει και σεβασμος, ναι ειναι τελικος, αλλα καπου πρεπει να θυμουντε και γιατι παιζουν το αθλημα που παιζουν. Ειναι χαρα και τιμη να παιζεις αντιπαλος με εναν απο τους καλυτερους , ΑΝ αγαπας το αθλημα και απολαμβανεις καθε στιγμη σε αυτο που κανεις. Η κινηση του Ζινταν δοξαστηκε απο πολλους γιατι εδειξε την ανθρωπινη πλευρα ενος σταρ (που σταρ με ολη την σημασια της λεξης δεν υπηρξε ποτε). Εχουμε χορτασει σταριλικια, χρειαζετε και μια δοση πραγματικοτητας που κ που. Εκανε οτι θα εκανε και το 70+% οταν ειμασταν πιτσιρικαδες και παιζαμε στις αλανες και για αυτο αρεσει.

 

Δεν πειραζει Ματερατζι, η μοιρα παιζει ασχημα παιχνιδια. Με το που βγηκε και παραδεχτηκε τι ειπε στον Ζινταν, 4 μηνες εκτος με τραυματισμο. Αντε break a leg μεγαλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε ξεφύγει τελειώς από το θέμα νομίζω...

 

εγώ θα πω τα εξής και σχολιάστε όπως θέλετε...

 

1)Robert Baggio

2)Pele

3)Johan Cruyff

4)George Best

5)D.A. Maradonna

6)Van Basten

7)Jon Pier Pappen

8)Zinedin Zidane

και πολλοί άλλοι...

 

κορυφή παραμένουν οι Baggio,Pele,Maradonna,Zidane

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ βρίσκω τραγικότερο το ότι κάποιοι θεωρούν μάγκα έναν σκατόφλωρο

 

Ποιοι είναι αυτοί;! Εγώ δεν ξέρω ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ που να είπε μάγκα τον Ματεράτσι. Και αν υπάρχουν σιγά μην ασχοληθούμε μαζί τους.

 

Η κινηση του Ζινταν δοξαστηκε απο πολλους γιατι εδειξε την ανθρωπινη πλευρα ενος σταρ (που σταρ με ολη την σημασια της λεξης δεν υπηρξε ποτε). Εχουμε χορτασει σταριλικια, χρειαζετε και μια δοση πραγματικοτητας που κ που. Εκανε οτι θα εκανε και το 70+% οταν ειμασταν πιτσιρικαδες και παιζαμε στις αλανες και για αυτο αρεσει.

 

Κατ' αρχάς, δεν καταλαβαίνω γιατί πάντα η υπεράσπιση του Ζιντάν ξεκινάει με το πόσο ηλίθιος είναι ο Ματεράτσι. Κάποιοι άνθρωποι εκπροσωπούν κάποιες ιδέες και κάποιες κοινωνικές αξίες. Κάποιοι όχι.

 

Και για μένα, οι κοινωνικές αξίες είναι πολύ πολύ σημαντικότερες από τις ατομικές αξίες και από το ότι παρεξηγήθηκε ο Ζιντανούλης επειδή του βρίσανε την αδερφή.

 

Το είπα νωρίτερα και το ξαναλέω. Αν κάποιος βριστεί με κάποιον και ο άλλος τον χτυπήσει, σκασίλα μου. Αν αυτός ο κάποιος είναι σύμβολο, παράδειγμα κτλ, είναι κατάπτυστος. Αυτά περί ανθρώπινης πλευράς μου φαίνονται σαχλαμάρες. Όταν αναλαμβάνεις να παίξεις ένα ρόλο και να εκπροσωπήσεις μια χώρα και να γίνεις σύμβολο τόσου κόσμου, θα αφήσεις τους εγωισμούς σου στην άκρη.

 

ΑΥΤΟ είναι προσωπικότητα. Αυτός που κοιτάει το κοινωνικό καλό. Αυτός που κοιτάει τον κώλο του δεν είναι προσωπικότητα. Είναι κωλοεγωίσταρος του κερατά.

 

Lucifer, δεν ξέφυγα καθόλου. Διευκρινίζω παραπάνω τι εννοούσα. Πιο πολύ με ενοχλεί αυτό που είπα. Ότι το ατομικό δικαίωμα του καθενός, έχει μπει πάνω από κάθε κοινωνική αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω μαγκα τον Ματερατσι.

 

Του την εφερε και ο Ζινταν την πατησε.

 

Δε πα να ηταν και ο μαραντονα, επραξε σαν ηλιθιος.

 

Οποιοι διαφωνουν ξυδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι διαλογος να γινει ρε? Ο καθενας λεει τα δικα του.

Σιγα μην κατσουμε να συζητησουμε κιολας για το εαν ειναι σωστο καποιος να κουτουλαει αλλον επειδη ειναι σουπερ μπαλαδορος-ειδωλο., οταν μαλιστα τετοια σκηνικα γινονται εκατονταδες καθε χρονο.

 

Δεν αναφερομαι σε εσενα συγκεκριμενα αλλα γενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ηδη θα ξερεις οι αποψεις ειναι σα τις κωλοτρυπιδες, ο καθενας εχει απο μια.

οποτε μπορει καλλιστα να τη λεει ο καθενας μας εφοσων (σορρυ λλνεο:D) δε ζουμε σε φασιστικο κρατος.

τα αλλα περι ξυδιου και τα λοιπα μονο ως πλακα μπορω να τα παρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...