Προς το περιεχόμενο

Love Stories


Janick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους και καλό χεμώνα αν έχετε γυρίσει από διακοπές και τα λοιπά. Αντιμετωπίζω μια κατάσταση λίγο μπερδεμένη και θα ήθελα τη βοήθεια σας. Φέτος στις διακοπές γνώρισα μια κοπέκα 15 - 16 ετών ενώ εγώ είμαι 21. Συμπαθήσαμε ο ένας τον άλλο αλλά μέχρι εκεί μιας και δεν είχαμε και πολύ χρόνο μέχρι να φύγουμε. Αλλάξαμε κινητά και μιλάμε που και που. Δηλάδή εγώ την παίρνω τηλέφωνο ή της στέλνω κανένα μήνυμα και αυτή πάντα μου απαντάει ή και μου μιλάει πολύ normal. Αυτή λείπει ακόμα διακοπές και θα γυρίσει στην Αθήνα γύρω στις 7-8 Σεπτεμβρίου και το πρόβλημα μου είναι ότι έχω αρχίσει και τη γουστάρω την πιτσιρίκα αλλά δεν ξέρω πλέον τί ακριβώς να κάνω, εννοώ τί να της στείλω, τί να της πω...καταλαβαίνετε...Είχαμε πει όταν χαιρετηθήκαμε ότι θα τα πούμε το Σεπτέμβριο αλλά δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τότε χωρίς να έχω καμία επαφή! Δεν θέλω να την παίρνω και κάθε μέρα τηλέφωνο γιατί σίγουρα θα με περάσει για λίγουρα και με το δίκιο της!! Είναι περίεργες αυτές οι ηλίκιες και δεν ξέρεις πως να φερθείς. Θα ήθελα πολύ τη γνώμη σας. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

πούλα παραμυθι..είναι σιχαμερό πράγμα το ξέρω αλλαααα..έχω μπλέξει δυο φορές με τέτοιες ηλικίες και από εμπειρίες και άλλων φίλων μου το παραμύθι σχεδόν πάντα πιάνει σε τέτοιες ηλικίες...εκτός αν έχει ωριμάσει αρκετά και είναι τρελή σαν τις 20-23αρες(φυσικά όχι όλες αλλά η πλειοψηφία)...μια γυναίκα θα σε διαφωτίσει περισσότερο όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ενδιαφέρεσαι σοβαρά, ξέχνα το παραμύθι και πούλα ειλικρίνια. Αν όχι, καλύτερα να μην κάνεις τίποτα γιατί σε τέτοια ηλικία είναι επικίνδυνο να την πληγώσεις πολύ σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εννοώ να πουλήσει παραμύθι για να την γ***σει και μετά τέλος..το λέω για να ψηθεί λίγο το πράγμα ανεξάρτητα από της προθέσεις του φίλου μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ αχ αχ τι το καναμε εδω? "TΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ FORUM"?

 

θα με περάσει για λίγουρα

 

πιστεψε, δε ξερει τι σημαινει αυτο σε αυτην την ηλικια, αρα ουτε καν θα το σκεφτει!

μιλα της καθε μερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρο ποστ:P

 

Λοιπόν και σε εμένα είχε τύχει κάτι τέτοιο, αλλά είναι ακόμα παιδάκια στην ηλικία αυτή.

Και να γίνει κάτι θα δεις πως δεν θα μπορείς να συνεννοηθείς. Γνώμη μου πάντα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεψε, δε ξερει τι σημαινει αυτο σε αυτην την ηλικια, αρα ουτε καν θα το σκεφτει!

μιλα της καθε μερα!

 

σε ποια εποχη ζεις καλε;;; τα σημερινα 15-16χρονα δεν ξερουν τι σημαινει λιγουρης; αυτα ξερουν περισσοτερα κι απο σενα... που λεει ο λογος ντε, μην προσβληθεις εσυ!!!! :mrgreen::mrgreen:

 

 

φιλε janick, προτεινω να αφησεις το κοριτσακι να ενηλικιωθει αν δεν θες να εχεις προβληματα... αν και ακουσα οτι πλεον απο 16 και πανω δεν θεωρειται παρανομο! τεσπα... αν πραγματι τη θελεις την κοπελα, δειξε το με απλο και ηρεμο τροπο... μνμ ειναι το καλυτερο κατ εμε... η ηλικια ενδεικνυται για sms!! δεκαδες απο αυτα αν δεις οτι ανταποκρινεται!!! χρειαζεται προσοχη παντως γιατι δεν μας ξεκαθαριζεις τι σοι ειναι η μικρη; εχει εμπειριες;; ειναι εντελως αβγαλτη;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 και πάνω. ρώτησα 3 δικηγόρους και τον έναν τον ξέρετε.

επίσης janick αν δεν ξέρεις τι να κάνεις και σκαλώνεις όταν απέναντί σου έχεις κάτι 6 χρόνια νεώτερό σου, θα έλεγα πως είσαι θύμα της εξελικτικής διαδικασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εννοώ να πουλήσει παραμύθι για να την γ***σει και μετά τέλος..το λέω για να ψηθεί λίγο το πράγμα ανεξάρτητα από της προθέσεις του φίλου μας..

 

Αν ξεκινήσει σχέση πάνω σε παραμύθι, μετά δεν υπάρχει περίπτωση να μην βγούνε προβλήματα. Εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω καμία ιστορία με happy end που να άρχισε με "ε, της είπα εκεί κάτι ψέμματα να τη ρίξω, και μετά που ήμασταν μαζί, της είπα την αλήθεια και όλα εντάξει".

 

αχ αχ αχ τι το καναμε εδω? "TΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ FORUM"?

 

Γιατί; Πότε ήμασταν "ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙ ΤΡΥΠΕΣ";

 

χίλια συγγνώμη ππου θα στη χαλάσω, αλλά είσαι 21, είναι 15 (ή 16), και δεν ξέρεις πως να συμπεριφερθείς???

Anyway, i rest my case...

 

Κυρίως επειδή είναι 15-16 θέλει προσοχή, ΑΝ ενδιαφέρεται για τα αισθήματα της, που ελπίζω να ενδιαφέρεται, για να μην το χαλάσει το κοριτσάκι για κάτι που δεν έχει νόημα. Εμένα αυτή είναι η συμβουλή μου, την είπα και νωρίτερα. Βεβαιώσου ότι ενδιαφέρεσαι (κάνοντας παρέα μαζί της, γίνε φίλος της) προτού ξεκινήσεις τέτοια ιστορία, γιατί μπορεί να την πληγώσεις άσχημα ως ανεπανόρθωτα.

 

Νομικά πάντως, είναι 100% 15 και πάνω (στην Ελλάδα, γιατί σε άλλες χώρες διαφέρει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου Manuel όταν λέμε να πουλήσει παραμύθι δεν εννοούμε να τις πει ΤΑ ψέματα...άπλα, αφού όπως λέει και ο ίδιος έχει φάει κόλλημα να της παρουσιάσει την κατάσταση λίγο μεγενθυμένη...δηλαδή αν έχει φάει κόλλημα να της πει ότι έχει φάει κολληματάρα...και από κει και πέρα αφού έχει γίνει η αρχή 21 είναι και αυτή 15..πιστεύω μετά δεν είναι τόσο δύσκολο να κρατήσει την σχέση και να την διαμορφώσει όπως αυτός θέλει..και δεν φαίνεται να θέλει να την πληγώσει ανεπανόρθωτα όπως λες..βέβαια δεν ξέρουμε και τον χαρακτήρα της κοπέλας, το πόσο ευαίσθητη είναι κλπ κλπ...αυτά τα ξέρει ο Κορκολής(no offence :mrgreen:) φίλος μας και θα πράξει αναλόγως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 και πάνω. ρώτησα 3 δικηγόρους και τον έναν τον ξέρετε.

 

15 εε;;; που φτασαμε σε αυτη τη χωρα... και μετα απορουμε γιατι φτιαχνουν τετοια βιντεο τα παιδια στα σχολεια και πως εχουν γινει ετσι τα κοριτσακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλές χρυσές αυτές οι μικρούλες αλλά θα σε πρήξει. Κατα τη γνώμη μου δεν αξίζει τώρα. Το καλύτερο είναι να κρατήσεις επαφή και σε 2-3 χρόνια όταν θα έχει μεγαλώσει λίγο να δεις που θα έρθει από μόνο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 εε;;; που φτασαμε σε αυτη τη χωρα... και μετα απορουμε γιατι φτιαχνουν τετοια βιντεο τα παιδια στα σχολεια και πως εχουν γινει ετσι τα κοριτσακια...

 

γτ αν ήταν 365 μέρες μετά, θα ήταν όλα διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...