Προς το περιεχόμενο

παραβιαση hotmail password


apostolos2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στην αρχη θα ρωταγα αν μπορει καπιος τριτος να σπασει τους κωδικους του hotmail αλλα τωρα πια ειμαι σιγουρος οτι γινετε, μια και μου το κανανε εμενα πολλες φορες.

 

για την ιστορια ξερω ποιος το κανει και γιατι... ειναι ενας ελληνοαμερικανος με τον οποιο εχουμε καποιες διαφορες (που δεν νομιζω να σας ενδιαφερουν)..

καθε τοσο λοιπον δεν μπορω να μπω στο hotmail και ουτε να κανω login στο messenger, και αφου αλλαζω με το κωδικο (αφου εχω δηλωση εφερδικο email), τοτε ξανασηνδεομαι κανονικα.

τα passwords που βαζω ειναι τρομερα δυσκολα...και φυσικα δεν τα θυμαμε απ'εξω και τα σημειωνω.

 

εγω θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανενας πως το κανει αυτο? και πως μπορω να τον σταματησω να το κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

δοκιμασε αγαπητε μου ενα απλο password,απλουστατο για να σιγουρευτεις 100% οτι παραβιαζεται απο καποιον,και οχι οτι δεν τον ξεχνας,δεν το μπερδευεις,δεν το γραφεις λαθος κλπ.επισης,χρησιμοποιεις συχνα το mail σου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι τοσο ασχετος για να μην εχω ελενξει ολα αυτα. το password το εχω βαλει να το θυματε και να συνδεομαι αυτοματα.εξαλου το κανω copy/paste απο το notepad.

χρησιμοποιω καθημερινα το email και ο messenger ειναι πολλες ωρες ανοικτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ξέρει την "μυστική απάντηση", οπότε απλώς πατάει "forgot password" και σου αλλάζει τον κωδικό.

 

σε αυτο μπορει και να εχεις δικιο... θα προσπαθησω να την αλλαξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ξέρει την "μυστική απάντηση", οπότε απλώς πατάει "forgot password" και σου αλλάζει τον κωδικό.

 

μμ,αυτο δεν αποκλειεται καθολου.μα καλα δε στελνουν mail του στυλ:η ταδε ΙΡ ζητησε αλλαγη password κλπ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δυστυχώς.

Άλλωστε εσύ μπορεί να μην έχεις ορίσει εναλλακτικό mail (αυτός είναι και λόγος ύπαρξης της μυστικής ερώτησης, αν ήταν δεδομένο ότι όλοι έχουν τουλάχιστον άλλο ένα email, δεν θα χρειαζόταν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας φιλος μου ειπε οτι αφου αποθηκευω τα passwords και τα cookies στον firefox, ειναι πολυ ευκολο για εναν τριτο να τα βρει μεσα απο τον firefox... ειναι αληθεια αυτο? γινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι άμα μπορεί και έχει πρόσβαση στον υπολογιστή σου.τότε ότι και να κάνεις θα το βρει τον κωδικό όσο δύσκολος και να είναι.με ένα keylogger το βρίσκει με την μια.

για να είσαι σίγουρος ότι δεν μπαίνει στο p.c σου τράβα του ένα φορματ.αν το ξαναβρει πάλι τότε κάτι παίζει με την security question...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι άμα μπορεί και έχει πρόσβαση στον υπολογιστή σου.τότε ότι και να κάνεις θα το βρει τον κωδικό όσο δύσκολος και να είναι.με ένα keylogger το βρίσκει με την μια.

για να είσαι σίγουρος ότι δεν μπαίνει στο p.c σου τράβα του ένα φορματ.αν το ξαναβρει πάλι τότε κάτι παίζει με την security question...

 

και αυτο το σκεφτικα, και σε λιγο ξεκιναω format.. ο τυπος ειναι πολυ μαγκας γενικα με τις υποκλοπες, μπορει επισης να στηλει sms σε ενα κινητο, και να βαζει για αποστολεα οποιον θελει αυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτο το σκεφτικα, και σε λιγο ξεκιναω format.. ο τυπος ειναι πολυ μαγκας γενικα με τις υποκλοπες, μπορει επισης να στηλει sms σε ενα κινητο, και να βαζει για αποστολεα οποιον θελει αυτος.

Δεν έχει τίποτα να κάνει με μαγκιά, υπάρχουν σάιτ που μπορείς να το κάνεις και συ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει τίποτα να κάνει με μαγκιά, υπάρχουν σάιτ που μπορείς να το κάνεις και συ.

 

ναι το καταλαβα, αλλα μεχρι να το καταλαβω με εκανε αλογο, και μου δημιουργησε προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...