Προς το περιεχόμενο

παραβιαση hotmail password


apostolos2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως,λέω,μήπως σου έχει στείλει κανα αρχείο?Εμένα μου μυρίζει keylogger.Για σκανάρισε τον υπολογιστή σου με κανα antivirus.Κλασικό κόλπο για να κλέβεις account,και ειδικά είχα ακούσει οτί είναι συχνό φαινόμενο σε internet cafe,για να κλέβουν τους κωδικούς των ονλαιν παιχνιδιών.

 

ΥΓ.Keylogger:Κάτι σαν πρόγραμμα που σώζει σε ένα αρχείο κειμένου,ότι εχεις πατήσει στο πληκτρολογιο σου.Και φυσικά το στέλνει στο email του εκάστοτε φαρσέρ/χάκερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ειχα παρει τηλ την microsoft ελλαδος γιατι δεν θυμομουν ουτε την μυστικη απαντηση και ειχα τραλαθει, αλλα μου ειπαν οτι ειναι αδυνατο να μπορεσει καπιος να βρει τον κωδικο σου.

αλλα τωρα θα στειλω και εμαιλ στην mictrosoft.

μεχρι στιγμης εχω κανει format και δεν αποθηκευω το κωδικο του hotmail στο firefox.. θα δουμε τι θα γινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση.αν κάποιος σου έχει βάλει keylogger και εσύ όταν πας να γράψεις το password σου,αντί να το γράψεις το κάνεις copy-paste θα το πιάσει το keylogger?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά δεν θα το πιάσει εκτός εαν έχει δυνατότητες να διαβάζει τι υπάρχει στην μνήμη τη δεδομένη στιγμή. Εγώ πιστεύω πως η διαρροή είναι από trojan ή από τη μυστική ερώτηση. Δοκίμασε να την αλλάξεις, άλλαξε και το password και δές αν στο ξανακάνει. Αν ξαναγίνει άλλαξε email Πήγαινε σε gmail yahoo ή κάτι τέτοιο και διέγραψε το hotmail account.

 

όσο για τα sms αυτό γίνεται (δές την υπογραφή μου) και απο εκείνο το site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote=

όσο για τα sms αυτό γίνεται (δές την υπογραφή μου) και απο εκείνο το site.

να σου πω γιατι δενν μπορεις να εγγραφεις λεει οτι ειναι disabled ξερεις κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πειραζει που φευγετε απο το θεμα, με ενδιαφερει και το θεμα με τα sms. εγω μεχρι στιγμης εκανα format και δεν σωζω τον κωδικο του εμαιλ στο firefox και μεχρι στιγμης ολα καλα, αλλα αυτος εσπασε ξανα τον κωδικο μου στο hi5 για πλακα τον εχω αλλα μου την δινει το πως το κανει...

φοβαμαι οτι θα ξανα μπει στο hotmail.

εχω αυτα τα passwords σε ενα notepad προχειρα στο desktop...υπαρχει περιπτωση να βλεπει τα αρχεια μου? ή να μπορει να βλεπει τα saved passwords του firefox? δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως...

εκτος αν εχει μπαρμπα τον CIA... αν και ενα κοινο προσωπο μου ειπαι οτι εχει φιλους στη CIA... ξερω ειναι τρελο, αλλα δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω.

 

 

αυτο το προγραμμα για τα sms το κατεβασα.. τι κανει? ακομα και το winrar φοβαμαι να εγκαταστησω τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πειραζει που φευγετε απο το θεμα, με ενδιαφερει και το θεμα με τα sms. εγω μεχρι στιγμης εκανα format και δεν σωζω τον κωδικο του εμαιλ στο firefox και μεχρι στιγμης ολα καλα, αλλα αυτος εσπασε ξανα τον κωδικο μου στο hi5 για πλακα τον εχω αλλα μου την δινει το πως το κανει...

φοβαμαι οτι θα ξανα μπει στο hotmail.

εχω αυτα τα passwords σε ενα notepad προχειρα στο desktop...υπαρχει περιπτωση να βλεπει τα αρχεια μου? ή να μπορει να βλεπει τα saved passwords του firefox? δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως...

εκτος αν εχει μπαρμπα τον CIA... αν και ενα κοινο προσωπο μου ειπαι οτι εχει φιλους στη CIA... ξερω ειναι τρελο, αλλα δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω.

 

 

αυτο το προγραμμα για τα sms το κατεβασα.. τι κανει? ακομα και το winrar φοβαμαι να εγκαταστησω τωρα

 

Πολλά μπορεί να σου κάνει κάποιος ανάλογα τις γνώσεις του.Τώρα αν ο άλλος είναι χάκερ τι πρέπει να κάνεις?Να φοβάσε?Απλά δεν καταλαβαίνω, γιατι το κάνει?Θέλει να πάρει εκδίκηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πειραζει που φευγετε απο το θεμα, με ενδιαφερει και το θεμα με τα sms. εγω μεχρι στιγμης εκανα format και δεν σωζω τον κωδικο του εμαιλ στο firefox και μεχρι στιγμης ολα καλα, αλλα αυτος εσπασε ξανα τον κωδικο μου στο hi5 για πλακα τον εχω αλλα μου την δινει το πως το κανει...

φοβαμαι οτι θα ξανα μπει στο hotmail.

εχω αυτα τα passwords σε ενα notepad προχειρα στο desktop...υπαρχει περιπτωση να βλεπει τα αρχεια μου? ή να μπορει να βλεπει τα saved passwords του firefox? δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως...

εκτος αν εχει μπαρμπα τον CIA... αν και ενα κοινο προσωπο μου ειπαι οτι εχει φιλους στη CIA... ξερω ειναι τρελο, αλλα δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω.

 

 

αυτο το προγραμμα για τα sms το κατεβασα.. τι κανει? ακομα και το winrar φοβαμαι να εγκαταστησω τωρα

 

σου ξαναλέω αν έχει βάλει trojan τότε μόνο με φορματ σώνεσαι(η σίγουρη λύση).αφού λες ότι έκανες φορματ τότε αν δεν ανοίγεις μλκιες αρχεία του στυλ emanouela.exe και γενικά περιέργα αρχεία δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

φαντάζομαι ότι έχεις βάλει software firewall και antivirus(εκτός απο norton:twisted:)

αν τα έχεις κάνει αυτά τότε κάποιος απλός χρήστης δεν νομίζω να μπορέσει να μπει στο p.c σου...(τώρα αν έπεσες στην περίπτωση... καλή επιτυχία :P)

 

αυτά στα λέω για να μην φοβάσαι να σώνεις αρχεία με το password σου μιας και αν δεν μπορεί να μπει στο p.c σου δεν υπάρχει άλλος τρόπος να τα δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά μπορεί να σου κάνει κάποιος ανάλογα τις γνώσεις του.Τώρα αν ο άλλος είναι χάκερ τι πρέπει να κάνεις?Να φοβάσε?Απλά δεν καταλαβαίνω, γιατι το κάνει?Θέλει να πάρει εκδίκηση?

 

κατι σαν εκδικηση, ειναι μεγαλη ιστορια, αλλα ειναι εδω μια ελληνοαμερικανα που την θελει, και φοβαται μην την σηναντισω....μην γελατε, αμα ειναι καψουρης ο αλλος μπορει να κανει τα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου ξαναλέω αν έχει βάλει trojan τότε μόνο με φορματ σώνεσαι(η σίγουρη λύση).αφού λες ότι έκανες φορματ τότε αν δεν ανοίγεις μλκιες αρχεία του στυλ emanouela.exe και γενικά περιέργα αρχεία δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

φαντάζομαι ότι έχεις βάλει software firewall και antivirus(εκτός απο norton:twisted:)

αν τα έχεις κάνει αυτά τότε κάποιος απλός χρήστης δεν νομίζω να μπορέσει να μπει στο p.c σου...(τώρα αν έπεσες στην περίπτωση... καλή επιτυχία :P)

 

αυτά στα λέω για να μην φοβάσαι να σώνεις αρχεία με το password σου μιας και αν δεν μπορεί να μπει στο p.c σου δεν υπάρχει άλλος τρόπος να τα δει.

 

εχω windows firewall, avg antispyware, nod32.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω windows firewall, avg antispyware, nod32.

 

θα σου πρότεινα να βάλεις κάποιο καλύτερο firewall από των windows π.χ kaspersky antihacker(αυτό έχω εγώ,δεν λέω ότι είναι το καλύτερο.για να μην αρχίσουν τα flames)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πρότεινα να βάλεις κάποιο καλύτερο firewall από των windows π.χ kaspersky antihacker(αυτό έχω εγώ,δεν λέω ότι είναι το καλύτερο.για να μην αρχίσουν τα flames)

 

δεν εχω προβλημα να το βαλω το kaspersky antihacker, αλλα στην επισημη σελιδα του δεν υπαρχει πια. κανενα αλλο? ή να το βαλω ετσι κι'αλλιως απο αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. to thema me ta sms einai poly aplo,kai sti tsexia pou eimai apo to site tis vodafone mporis na steilis sms dorean kai numero apostolea oti thelis.

 

2. para oli auti ti fasaria me ta format ktl,an den einai toso simantiko to account sou tou hotmail,parata to kai kane neo account.xarise tou to palio account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...