Προς το περιεχόμενο

ερώτηση για ταχύτητα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εισαγωγή

Downstream Attenuation (dB) Εισάγετε την τιμή του downstream attenuation που αναφέρει το router σας.

 

Περισσότερες πληροφορίες:

Τι είναι τα dB και οι μετρήσεις ποιότητας

Σε τι ταχύτητες θα κλειδώνει το modem μου

 

 

(1.0 - 67.0)

 

 

 

 

 

Εχω ADSL Forthnet 1024 προς το παρών ,και απο το modem Crypto f200 είδα το attenuation down 54.Με αυτό το στοιχείο φαίνεται ότι η αποσταση απο το κέντρο του ΟΤΕ είναι η παρακάτω και η μέγιστη ταχύτητα που θα 'εχω όταν μπω στο ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet με ταχύτητα 24 θα είναι το μέγιστο 4.12.Γράφω αηδίες ή το παραπάνω είναι σωστό? Ευχαριστώ

 

 

Μέγιστη θεωρητική ταχύτητα:

 

Απόσταση 3910 Μέτρα

 

 

ADSL2+

4.12 mbit/s

 

 

ADSL

3.92 mbit/s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε αν μπορεις και κανενα αλλο modem/router μπας και δεις χαμηλοτερο attenuation..Αλλα απ οτι φαινεται εχεις ηδη πολυ μεγαλο που σημαινει οτι εισαι πολυ μακρια απο το dslam...Δυστυχως με 4 χιλιομετρα αποσταση (πανω κατω) δεν εχεις και πολλες ελπιδες...Εκτος και αν η forthnet εγκαταστησει κανα dslam διπλα απο το σπιτι σου...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ.Περιμένω την σύνδεση στο double play και την αποστολή ή ενδεχόμενα την δική μου αγορά ενός router καλύτερου και η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.Το κοντινότερο πιθανότατα κέντρο είναι του Χαλανδρίου,γιατί μένω Βριλησσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an meneis vrilissia i penteli pefteis distixos i ag.paraskeui ama thimame sosta.sinithos ine penteli.osous xrisstes exo dei vrilissia exoun poli attenuation.filos stin axeloou kai me 2 mbit 44 attenuation.ego epi leoforou pentelis exo 28 alla exo margin 31

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω,αλλα δεν εχω ακουσει για κατω απο 10 να εχει κανειs με σωστεs ρυθμισειs.

 

distixos iparxoun kai atoma me kato apo 10 logo apostaseos.ex odei kamposous

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...