Προς το περιεχόμενο

Kατεπείγον: Άμεση ανάγκη για αίμα!


OnAr22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόκειται για μια φοιτήτρια 26 χρονών που νοσηλεύεται στο Λαικο νοσοκομείο Αθηνών.Βρισκόταν στην εντατική,ύστερα απο επιπλοκές μετά απο ένα χειρουργείο.Κατέληξε να έχει κάνει 4 χειρουργεία στην κοιλιά μέσα σε 21 μέρες! Η δύναμη της ήταν τόση μεγάλη που μετά απο δυο μήνες συνήλθε.Ήταν στον θάλαμο για 15 μέρες αλλά μετά απο επιπλοκές και 3 ανακοπές καρδιάς,νοσηλεύεται ξανά στην εντατική μονάδα,διασωληνωμένη σε κωματώδη κατάσταση...Υπάρχει άμεση ανάγκη για αίμα!!!! Μπορείτε να δώσετε σε οποιοδήποτε νοσοκομείο της χώρας, οποιαδήποτε ομάδα αίματος κι αν έχετε.Αρκεί μόνο να δηλώσετε το όνομα της ασθενούς και το νοσοκομείο. Ζόμπολα Ελένη του Νικολάου-Λαικό Νοσοκομείο Αθηνών Οποιαδήποτε βοήθεια,έστω και η ελάχιστη,είναι ιδιαιτέρως πολύτιμη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

εγω φιλε μου ηταν να δωσω για εναν φιλο αλλα τελικα δεν χρειαζεται...θα παω στηναρχη της βδομαδας σιγουρα...εγινε αυτο με τον δικο μου και εχω εαισθητοποιηθει αρκετα σε αυτα τα θεματα...για την κοπελα να δωσω για τον παρασκευαϊδη οχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειάζεται ευχαριστώ πραγματικά..θα πάω την δευτέρα...μπορώ να δώσω και αιμοπετάλια..χρειάζεται????κουράγιο μόνο και σου εύχομαι ολόψυχα να γίνει καλά...σορρυ και για το φίλε μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή φίλη μου. Θα έρθω αύριο να δώσω αίμα όπως κ να'χει (αν κ έχω δύσκολες φλέβες). Έχω φάει 2 χειρουργεία στην κοιλιά και ξέρω πως αισθάνεται στην εντατική αυτή την ώρα. Έχω μείνει 2 βδομάδες στην εντατική κ την παρομοιάζω σαν κόλαση. Αισθανόμουνα τρομερή μοναξιά. Αλλά πέρασε αυτή η δοκιμασία κ τώρα είμαι εδώ τούρμπο και ζώ κανονικά. Έτσι θα γίνει κ η αδερφή σου και όλα αυτά θα αποτελέσουν ένα καλό μάθημα ζωής.

 

Κουράγιο λοιπόν. Είναι σε καλό νοσοκομείο με 2 από τις καλύτερες πανεπιστημιακές χειρουργικές κλινικές. Φαντάζομαι με το όνομα της θα δώσω έτσι? Δε χρειάζεται κάποια συνεννόηση με την οικογενειά σου? Έχω δώσει αίμα, αλλά όχι για συγκεκριμένο άτομο.

 

Υπομονή κ ο χρόνος είναι ο καλύτερος ιατρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις μήπως αν λειτουργεί το τμήμα αιμοληψίας του Λαικού αύριο σάββατο? Καλά αν δεν το γνωρίζεις θα πάρω ένα τηλέφωνο πριν ξεκινήσω.

 

Καλησπέρα.Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ,νά'σαι καλά!Λειτουργεί η αιμοδοσία και τα Σαββατοκύριακα.Δυστυχώς δεν τα πηγαίνει και τόσο καλά,αλλά μέχρι τελευταία στιγμή ελπίζουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα διαβασα το ποστ σου, κ γραφτηκα μονο για να σου απαντησω.

τι εγινε με την αδερφη σου? αυριο παω να δωσω αιμα, απο θεσσαλονικη δυστηχως... περαστικα της, καλο κουραγιο σε σενα κ ολη την οικογενεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιαδήποτε ομάδα αίματος κι αν έχετε

 

Ισχύει αυτό? Εγώ ξέρω οτι πρέπει να είναι ίδια ομάδα αίματος αυτή του αιμοδότη με αυτόν που θα του χορηγηθεί.

 

Τέσπα,καιρός να μάθω και γω την ομάδα αίματος μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...