Προς το περιεχόμενο

Kατεπείγον: Άμεση ανάγκη για αίμα!


OnAr22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με συγχωρεις κιολας. αλλα ποιος ακριβως σας ειπε οτι ειναι απαγορευμενη αυτη η εγχείρηση?

οτι ειναι επιφοβη, οπως ολες, ναι, αλλα οχι οτι την εχουνε απαγορευσει.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gastric_bypass_surgery#Complications

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Κατ αρχήν λυπάμαι βαθυτατα για την αδερφη σου.

Κοίταξα διάφορα site μ δεν ειναι απαγορευμένη εγχείρηση αλλά εχει 1-10 / 1000 θνησιμότητα, και θεωρείται επικίνδυνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ειλικρινά λυπάμαι για τον χαμό της αδελφούλας σου, με αφορμή το συμβάν αυτό μου συνέβηκε κάτι και θα σας πω για να δείτε τι κ#λοχανείο είναι τα Νοσοκομεία, ειδικά όταν μπαίνουμε στο θέμα "ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ".

 

Είμαι από Κυπαρισσία (OnAr22 δεν ξέρω αν σας γνωρίζω αλλά δεν έχει σημασία) και όταν άκουσα το περιστατικό έτρεξα για να δώσω αίμα. Πάω την πρώτη φορά, περιμένω περίπου 40 λεπτά για να μου πουν ότι η υπεύθυνη απουσιάζει. Πάω την επόμενη μέρα μια από τα ίδια. Την τελευταία μέρα, και αφού είχα κλείσει και εισητήριο λεωφορείου για να φύγω για Χαλκίδα όπου και σπουδάζω, λέω να πάω πάλι.

 

Πηγαίνω εκεί, και ενώ τους εξηγώ την περίπτωση και καθώς ότι πρέπει να φύγω επειδή θα χάσω το λεωφορείο, δίνουν την σειρά μου σε κάτι άλλους, με αποτέλεσμα να περιμένω 45 λεπτά. Ύστερα, όταν μπήκα στο δωμάτιο της αιμοδοσίας, μου πέρνουν το μικρό το δειγματάκι για τα αιμοσφαίρια κτλ και ενώ με άφησαν μόνο μου εκεί να περιμένω να έλθουν να μου πάρουν αίμα, έρχεται μια νοσοκόμα και μου λέει "Θα περιμένεις 1 ώρα γιατί έχουμε βάλει το μηχάνημα να εξετάζει άλλα δείγματα και δεν μπορούμε να το σταματήσουμε".

 

Έλεος φίλε μου έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Εκ μέρους της οικογένειας μου,θέλω να ευχαριστήσω πραγματικά όλους όσους έδωσαν αίμα για την αδερφή μου.Δυστυχώς δεν τα κατάφερε,αν και το πάλεψε πολύ μέχρι τελευταία στιγμή.Η αιτία για το τέλος ήταν ιατρικό λάθος...

 

Καλά ένας -μία που χάνει την αδελφή του-της έχει το κουράγιο και την όρεξη να ποστάρει στο insomnia:confused::confused::confused::confused::confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν οκ, αρκετά το σκαλίσαμε το θέμα παιδιά, ας είμαστε λίγο πιο διακριτικοί από δημοσιογράφους του σταρ, ε; Δν το κλειδώνω μπας και θέλει να μιλήσει το παλικάρι/η κοπελιά, αλλά μην το κυνηγάμε κ όλας, ναι; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαμούχαλος έλεος πριν δυο μήνες ζήτησε αίμα το παλικάρι.26-8/10-10 το τόπικ ήταν νεκρό.μην είστε με ολα τόσο καχύποπτοι πια..

Συλλυπητήρια και απο μένα.+1 για την εγχείρηση είναι καθόλα νόμιμη.Κατανοώ τον πόνο σου αλλά μην καταφεύγουμε πάντα στην εύκολη λύση "για όλα φταίει ο/η απέναντι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...