Προς το περιεχόμενο

Στη μνήμη του Τόνι...


scissorhands

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Όχι, τα λέει καλά μέχρι και το "καθ' όλα νόμιμη".

Το γεγονός ότι ρίσκαρε ΤΟΣΟ πολύ για να μη συλληφθεί, σε συνδιασμό με τις μαρτυρίες άλλων αλλοδαπών ΚΑΙ τις ζαρντινιέρες και τα ανάποδα γκλοπ, δε σας λένε τπτ;

 

Προφανώς σας λένε. Απλώς και μια κοκακόλα να είχε κλέψει, θα το χρησιμοποιούσατε για να μην ξεβολευτείτε από την όοοομορφη αστική πραγματικότητα όπου φταίει "ο άλλος".

΄

Εκτός της όμορφης αστικής πραγματικότητας, υπάρχει και η άλλη που λέει ότι οι μπάτσοι τον πετάξανε από την ταράτσα σίγουρα, που όταν ακούμε κάποιο περιστατικό που αφορά αστυνομία ξέρουμε από πριν τι έχει γίνει, δεν πάει να είναι ο Πάσσαρης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ, δν είπα πουθενά πως τον σπρώξανε.

από την άλλη δεν νομίζω πως θα κωλώνανε.

 

ξαφνικά οι τύποι που ματώνουν συνταξιούχους, που βαράνε ξαπλωμένους με τις μεταλλικές λαβές των γκλοπ, που παίζουν παιχνιδάκια με σφαλιάρες στα τμήματα -τώρα και σε dvd-, που βάζουν κόσμο να κρατάει παγάκια και μετά του κοπανάνε με τα ρόπαλα τα χέρια -επίσης σε dvd- και που σαπίζουνε κόσμο σε λαηβ εκτέλεση του "Η φονική ζαρντινιέρα - Κύπριος εναντίον 50" θα είχανε αναστολές να πετάξουν έναν "αράπη" από το μπαλκόνι.

 

χέσε μας ρε kwsn,που σου προσβάλλαμε τις παπαδιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ, δν είπα πουθενά πως τον σπρώξανε.

από την άλλη δεν νομίζω πως θα κωλώνανε.

 

ξαφνικά οι τύποι που ματώνουν συνταξιούχους, που βαράνε ξαπλωμένους με τις μεταλλικές λαβές των γκλοπ, που παίζουν παιχνιδάκια με σφαλιάρες στα τμήματα -τώρα και σε dvd-, που βάζουν κόσμο να κρατάει παγάκια και μετά του κοπανάνε με τα ρόπαλα τα χέρια -επίσης σε dvd- και που σαπίζουνε κόσμο σε λαηβ εκτέλεση του "Η φονική ζαρντινιέρα - Κύπριος εναντίον 50" θα είχανε αναστολές να πετάξουν έναν "αράπη" από το μπαλκόνι.

 

χέσε μας ρε kwsn,που σου προσβάλλαμε τις παπαδιές.

 

Δεν διαφωνώ με τον έναν ή με τον άλλον, αλλά μια απορία για το ποιος υπεραπλουστεύει την έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά την αστυνομική κουλτούρα στην ελλάδα την γνωρίζω πολυ καλα και δεν θα την μαθω σημερα

οταν ημουνα πιτσιρικος καναμε κανα σουζο κλπ και ειχαμε παρε δωσε με την ασφαλεια, και ξεραμε απο αλλα παιδια τι γινεται εκει μεσα

παντα μα πάντα έπεφτε άγριο ξύλο

ποτε δεν ηταν διαφορετικά και ας μην εισαι κατηγορούμενος για κατι αλλα απλα ύποπτος. Η προανακριτική εξεταση περιλαμβάνει και ξυλο και εξευτελισμό.

Μετα απο χρονια ακουω στις ειδησεις τα βιντεο με τους ξυλοδαρμους κλπ και ακουω τον υπ να λεει οτι πρόκειται για μεμονωμενα περιστατικά και οτι δεν ειχε πεσει κατι παρομοιο στην αντιληψη του

 

ποια μεμονωμενα περιστατικα ρεεεε που ζεις ; σε αλλο κρατος;;

χρονια και χρονια γινονται αυτα , ειναι η αστυνομική κουλτουρα που κληρονομήσαμε απο τουρκοκρατία.... δικτακτορια ... και δε συμμαζεύεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, δν πιάνω πάλι την καραμέλα περί εξαιρέσεων. Στατιστικά μιλάμε για ένα σώμα ανεγκέφαλων βλάχων που μπερδεύουν την δικαιοδοσία με το μήκος.

 

Βάσει αυτού, θεωρώ πολύ λογικό να χεστεί σε τρελό βαθμό επάνω του ο σιντάκιας -ειδικά αν έχει ξαναπεράσει από το λούκι της σύλληψης- και τον δικαιολογώ. Τώρα να ακούω πόσο απίθανο είναι το ενδεχόμενο να τον σπρώξανε οι μπάτσοι ή να αντέδρασε υπερβολικά με τα ιστορικά δεδομένα που έχουμε για αυτούς, ε. Όχι. Γενικά, άνθρωπος ήταν και πέθανε, δν θα κλάψουμε κ όλας, αλλά μην ακούω κ για αποποίηση ευθυνών. Και "μπου" να του κάνανε κ να τρόμαξε, ο λόγος που τρόμαξε είναι η αιτία της ευθύνης των μπάτσων. Ναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή σε κάθε περίπτωση η αστυνομία έχει άδικο.

 

Αν δεν εφαρμόζουν τον νόμο είναι οι δημόσιοι υπάλληλοι που δεν θέλουν να ρισκάρουν την ζωή τους ή να κουραστούν λίγο παραπάνω.

Αν εφαρμόζουν τον νόμο είναι οι αιμοσταγείς μπάτσοι που δέρνουν χωρίς λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στο θέσω αλλιώς.

Είσαι εσύ. Και έχεις επάνω σου κάτι παράνομο. Ένα τσιγάρο ρε παιδί μου, κάτι.

 

Και σε σταματάνε για έλεγχο 2 μπάτσοι στην Ελλάδα και 2 στη Γαλλία.

Που θα έτρεχες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις δηλαδή ότι οι μπάτσοι των άλλων χωρών είναι πιο επιεικείς? Γιατί εγώ άλλα έχω ακούσει για τους Γάλλους που έφερες ως παράδειγμα, ειδικά όσον αφορά τον τρόπο που αντιμετωπίζουν τους μετανάστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή σε κάθε περίπτωση η αστυνομία έχει άδικο.

 

Αν δεν εφαρμόζουν τον νόμο είναι οι δημόσιοι υπάλληλοι που δεν θέλουν να ρισκάρουν την ζωή τους ή να κουραστούν λίγο παραπάνω.

Αν εφαρμόζουν τον νόμο είναι οι αιμοσταγείς μπάτσοι που δέρνουν χωρίς λόγο.

 

Μπορείς να το κάνεις και πιο απλό.

Οι μπάτσοι είναι αιμοσταγείς δράκουλες.

Ώς εκ τούτου έχουν πάντα άδικο ακόμα και αν αυτός που έχουν πιάσει είναι ικανός να πυροβολήσει βρέφος για να γλιτώσει.

Ώς δεύτερο εκ τούτου ο βιοπαλαιστής και χέστης Τόνι που βγάζει περισσότερα λεφτά δουλευοντας λιγότερες ώρες απο εμένα (και αυτός που του πουλάει το cd βγάζει ακόμα περισσότερο), είναι θύμα αυτων των αιμοσταγών δολοφόνων.

Ώς γνωστόν, όλοι οι μπάτσοι, ακόμα και αν είναι ο Γιωργάκης ο παιδικός σας φίλος, δέρνουν με γκλοπ όποιον πιάσουν στα χέρια του, όποτε ο μέγας χέστης Τόνι που πέρασε 7 χρόνια στο νοσοκομείο απο το ξύλο που έφαγε απο μπάτσους (είμαστε σίγουροι για αυτό) σκέφτηκε καλύτερα να πέσει απο το μπαλκόνι παρα να τον πιάσουν.

Στην ίδια σφαίρα λογικής οι Άγγλοι ειναι πούστηδες, οι Γάλλοι βρωμιάρηδες, οι Σκωτσέζοι τσιγκουνηδες κτλ.

Μερικές φορές ο ταλιμπανισμός με τρομάζει περισσότερο και απο τα Μ.Α.Τ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στο θέσω αλλιώς.

Είσαι εσύ. Και έχεις επάνω σου κάτι παράνομο. Ένα τσιγάρο ρε παιδί μου, κάτι.

 

Και σε σταματάνε για έλεγχο 2 μπάτσοι στην Ελλάδα και 2 στη Γαλλία.

Που θα έτρεχες;

 

Στην Γαλλία. Ο Καρατζαφέρης ειναι ακόμα στο 4% εδώ. Στην Γαλλία έχει φτάσει παραπάνω.

Στην Ιταλία δε έχει καραμπινιέρι που δεν δίνουν λόγο και σε κανέναν.

Στην Αγγλία δεν θέλω να ξέρω.

Στην Γερμανία θα τον είχα σαπίσει τον μαύρο τα ξυρισμένα ανεγκέφαλα.

Στην Ρωσία θα τον είχαν πυροβολήσει οι απέναντι για να πουλάνε τα cd τους πιο εύκολα. Ατυχής η σύγκριση μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παραδειγμα ενος παιδιου και φιλου πηγαιναμε μαζι σχολειο

το 1989 στην καλαματα, τον κυνηγαει η αστυνομια γιατι του εκανε νοημα και δεν σταματησε. Τον χτυπησε με το περιπολικό στο πισω μερος του παπιου και επεσε στην ακρη του δρομου. Του κανανε ελεγχο και αυτο ηταν. Το παιδι -17χρονων- πηγε σπιτι του και το βραδυ ενιωθε ενοχλησεις και ζαλαδες. Παει στο νοσοκομειο και τον στελνουνε στην Πατρα γιατι ειχε εσωτερικη αιμοραγια και τελικα πεθανε. Ολη η πολη ξεχυθηκε στους δρομους και περικυκλωσαν το αστυνομικο τμημα και αρχισαν να διαμαρτυρονται μικροι - μεγαλοι. εγιναν φασαριες μολοτοφ προς το τμημα κλπ

οταν σκοτωθεί καποιος ενω τον καταδιωκει η αστυνομια , φταει η αστυνομια , σαν ηθικος αυτουργος.

 

*ούτε στο νοσοκομείο δεν τον πήγαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στα λεγόμενα του Bandito. Επίσης να αναφέρω ότι ΟΣΟΙ από τους μπάτσους είναι κομπλεξικοί και γουστάρουν να βγάζουν τα απωθημένα τους στους κρατουμένους, φροντίζουν να το κάνουν εκεί που τους παίρνει (λαθρομετανάστες, πρεζάκια κλπ), που ξέρουν ότι δε θα τους βγάλουνε μετά στον ευαγγελάτο. Δεν φέρονται σε όλους το ίδιο (απλά το αναφέρω σα γεγονός, δεν λέω ότι είναι καλό ή κακό). Εμένα όσες φορές με έχουν σταματήσει ασφαλίτες κλπ μπάτσοι, μου μιλούσαν με το σεις και με το σας. Δεν είναι δηλαδή όλοι παρανοϊκοί κομπλέξες που βαράνε όπου βρουν γιατί τους τον φόραγε ο θείος τους όταν ήτανε μικροί.

Τέλος, είναι εύκολο να γενικοποιούμε όταν δεν ξέρουμε. Επειδή τυγχάνει να ξέρω αρκετά παιδιά που είναι αστυνομικοί, σας διαβεβαιώ ότι συμπεριφέρονται όπως οποιοσδήποτε δημόσιος υπάλληλος (δηλαδή "να βγάλουμε το μεροκάματο με το λιγότερο δυνατό κόπο").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό Δημήτρη είναι σαφώς πιο extreme από ότι έγινε με τον Τόνι... Εκεί οι αστυνομικοί αποδεδειγμένα έπραξανλάθος σε πολλά επίπεδα και έχουν τεράστιο μερίδιο ευθύνης. Το ότι δεν τον πήγαν στο νοσοκομείο για έλεγχο ήταν έγκλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...