Προς το περιεχόμενο

Τι παίζεται με το Internet;


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Από ότι έμαθα χάκερ την έπεσαν στο δίκτυο adsl internet του ΟΤΕ και το τίγκαραν στα bugs με αποτέλεσμα μόλις έφτασε στα όρια του σε χωρητικότητα crashαρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μπήκα με Otenet στον Εύοσμο, το μεσημέρι σε κάποια φάση με πετάει έξω (κλασσικό), όπως το χω ρυθμίσει κανει αυτόματο redial, έλα όμως που μένει στο Verifying User name and password κάνα δίλεπτο ώσπου να μου πετάξει ότι δεν ανταποκρίθηκε ο διακομιστής (server did not respond Errors 718 & 721), μετά από καμιά 40αριά αυτόματα redial, κάθισα και σκέφτηκα, κκάτι παίζει, κάνω reinstall τους drivers, reboot, ξαναγράφω τα στοιχεία συνδέομαι μέσω του windows connect, τπτ, εε λέω κάποτε θα μπει, βάζω χρόνο επανάκλησης 5 λεπτά και το αφήνω να κάνει καμιά 90αρια, εντωμεταξύ έβλεπα τηλεόραση, μετά από κανά 2ωρο, αποφάσισανα πάρω τηλέφωνο το κέντρο εξηπυρέτησης πελατών της otenet, όπου υπήρχε ένας τηλεφωνητής που έλεγε μπλα μπλα....σε όλη τη χώρα....μπλα μπλα. Τότε το'κλεισα γιατί λέω, ε μεθαύριο θα χει γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, εγώ (Θεσσαλονίκη) δεν είχα οτενέτ. Δεν ξέρω από τι ώρα χάθηκε η σύνδεση, εγώ το αντιλήφθηκα στις 2 το μεσημέρι. Το ίδιο και με την forthnet που έχει η αδελφή μου. Κάποια φίλη με dial up και netime κάρτα έμπαινε όμως. Δεν πήρα κανένα τηλέφωνο να τσεκάρω, αυτομάτως υπέθεσα ότι κάτι έπαιζε σε σχέση με τις φωτιές και το δίκτυο τους. Έχει 10 λεπτά που αποκαταστάθηκε η σύνδεση και μπήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Λάρισα είχαμε πρόβλημα από το πρωί , όλοι οι isp. Μόλις πριν 10 λεπτά κατάφερα να μπω. και έλεγα μήπως κάναν καμια μ*****α οι isp που πετάν καλώδια εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...