Προς το περιεχόμενο

Τί τροφοδοτικό για αυτό τον καιρό ?


Metroid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με παρεξήγησες , δεν βγάζω κανέναν τρελό :)

Μπερδεύτικα με το ότι αναφέρω το σύστημά μου , το αναφέρω σε άλλο thread , ονομαζόμενο "Απρόβλεπτα Resets".

Ούτε σοβαρή κάρτα γραφικών έχω (Asus X800GT) ούτε 2 σκληρούς έχω (1x W/D 160 Gb) , αλλά σκοπεύω όταν μαζέψω λευτά να πάρω σοβαρή κάρτα γραφικών (έστω και μια X1950 Pro) και για σκληρούς , λέω να πάρω έναν 2ο , W/D στα 250 Gb.

 

Ωρίστε το Hardware μου:

 

- CPU: Pentium 4 650 3.4 Ghz

- Mobo: P5GD1 Pro

- VGA: Asus X800 GT (256Mb_256Bit_8pp) _ Core 475 Mhz _ Mem 490 Mhz

- Memory: 1 Gb (2 x 512) PC3200 DDR SDRAM (200 Mhz το κάθε Dimm-άκι) Dual Channel

- HDD: W/D 160 Gb

- PSU: 450 Watt Innovator

 

Ωραια...

Μιας και σκεφτεσαι για x1950pro και δευτερο σκληρο καλο ειναι να βγεις πανω απο τα 500watt.To τροφοδοτικο που σου πρωτεινει ο george o/c θα σε αφησει απολυτα ευχαριστημενο...Απλα σαν διλληματακι ριξε κ μια ματια στα etasis 650/750.

Aπο την αλλη ομως ισως πρεπει να κοιταξεις και για ups εαν το φαινομενο ειναι συχνο.

Θελω να πω πως μην εκπλαγεις εαν αγορασεις οποιοδηποτε απο 2 (αριστα) τροφοδοτικα που σου προτειναμε και σβηνουν στις διακοπες...

 

Να κανω κ μια ασχετη παρατηρηση...

Το ξερεις πως η καρτα σου ξεκλειδωνει κ γινετε x800xt κερδιζοντας ετσι περιπου 30% επιδοσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
JonnyGuru Recommended my friend :wink:

http://www.jonnyguru.com/review_details.php?id=17

 

Το ξερω βρε γιωργο..Τα Εtasis τα πεταξα στο παιχνιδι για να υπαρξει κ λιγο σασπενς...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...