Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με hardware video overlay!!!!


Deacon Frost

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα παιδιά...τις τελευταίες 2 μέρες μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα,όποιο αρχειο video πήγαινα να ανοίξω είτε με το winamp,είτε με το bs,to media player kai to nero showtime, μου το άνοιγε αλλά ι εικονα δεν ηταν κανονικη..ηταν σαν να ειχα κανει zoom στο videaki...και ολο το εδειχνε ετσι..με αποτελεσμα να μην φαινεται στιν οθονη ολη η εικονα!Επειδι ισως να μην το εξηγησα και καλα θα δωσω ενα παραδειγμα...σ'ενα videaki με μπασκετ πριν μου παρουσιαστει το προβλημα εβλεπα ολο το γηπεδο...τωρα βλεπω μονο την περιοχη που κινηται η μπαλα!!!!

 

Εκατσα σημερα να το ψαξω μονος και στο winamp βρηκα τη λυση...ηταν κλικαρισμενο στα video options μια επιλογη ποθ ελεγε "allow hardway video overlay" με το που το ξεκλικαρα το προβλημα διορθωθηκε αμεσως αλλα μονο στο

winamp στα αλλα συνεχιζει η ιδια κατασταση...μπορει να βοηθησει καποιος και να με σωσει γιατι δεν μπορω να δω ταινιες πια!

 

υ.γ ξεχασα να αναφερω οτι το προβλημα εμφανιστηκε οταν ξανανοιξα την επομενη μερα το pc ενω την προηγουμενη εβλεπα videakia sto internet...δεν ξερω αν παιζει ρολο απλα το επισημαινω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pigaine sto control center tou driver tis kartas grafikon, (Catalyst gia ATI) kai

des an kapou stis ri8miseis iparxei ckekarismeno to hardware overlay h hardware

acceleration.Allios an iparxei energopoiimeno kapoio zoom.... An den vreis akri mporeis

na kaneis uninstall tous drivers kai na tous valeis apo tin arxi.

Episis pes mas poia karta exeis kai poious drivers exeis valei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...