Προς το περιεχόμενο

Mac Desktops (our Mac OS X screenshots!)


QSpec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 882
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...
Whiteeyez 2 ερωτήσεις.

 

απάνω αχνοφαίνεται κάτι σαν itune control που μπορούμε να το βρουμε?

 

Επίσης τα icons απο τα stacks που μπορουμε να τα βρουμε;

 

Το πρόγραμμα είναι το bowtie.

 

http://www.macapps.gr/blog/?p=283

 

Και τα icons είναι από σε folders, όχι stacks.

 

http://www.macapps.gr/blog/?p=603

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να προσθέσω και το δικό μου και να εξηγήσω....

Πρόκειται για msi Wind netbook (φυσικά μιλάμε για hackintosh .... δικαιολογούμαι γιατί έχω αγοράσει ας όψεται η αγαπημένη Υ.Ε.Ε. αυθεντικό retail DVD οπότε παραβιάζω μόνο την EULA).

 

λοιπόν έχουμε και λέμε: δεν έχει πειραχθεί τίποτε ....το wallpaper έχει ανακαλυφθεί μέσω του εξαιρετικού maclife.gr που με έστειλε στο http://www.macapps.gr (cudos Whiteyez).

 

Bάζω και δύο φώτος εξωτερικές για να δείτε συνολική εικόνα... το μηλαράκι από πίσω είναι αυτοκόλλητο .... άλλα παιδιά κάτοχοι wind έχουν κόψει κανονικά το καπάκι από πίσω και στο λογκο της apple και χρησιμοποιούν το φως της οθόνης. Δεν τολμώ να κάνω κάτι τέτοιο

 

Αυτά.....

Hasodikis

post-42350-129062994603_thumb.jpg

post-42350-129062994608_thumb.jpg

post-42350-129062994611_thumb.jpg

Επεξ/σία από hasodikis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
(το αυτοκόλλητο είναι από το iphone; )

 

μου το έδωσε φίλος...... οπότε δεν ξέρω ακριβώς. Λογικά πρέπει να είναι από iPhone . Ήταν σε ένα χαρτί με δύο αυτοκόλλητα...λευκά και τα δύο....Το καλό είναι ότι ήρθε και έδεσε στο κατάλληλο ακριβώς μέγεθος..ίσα που να καλύπτει το σήμα της msi , το οποίο απλά αχνοφαίνεται από μέσα.... (μου αρέσει μάλιστα αυτό)

hasodikis

Επεξ/σία από hasodikis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο...το αυτοκόλλητο το βρίσκεις σχεδόν σε όλα τα προιόντα apple..απο 2. :)

 

για αυτό ρώτησα... γιατί το ξέρω για hardcore linuxα, όχι macα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτό ρώτησα... γιατί το ξέρω για hardcore linuxα, όχι macα :-D

 

 

εεεεε καλά και συ τώρα...... ακους εκεί hardcore!!!!!,.,,, λίγο φανατικούλης ...τοσο δα....όσο πατά ο πιγκουίνος.......

 

Κοίτα να πω την αλήθεια.... δε με βλέπω ούτε και τώρα να αγοράζω hardware από apple..... για τους δικούς μου λόγους.....

 

Όταν πήρα το μικρό έβαλα αμέσως λινουξ αλλά παρακολουθούσα όποτε μπορούσα την εξέλιξη της προσπάθειας για mac στο μικρό.... Ε όταν βγήκε και το kext για scalling της cpu, αποφάσισα να κάνω το μεγάλο βήμα.

Και παρότι το βήμα αυτό είχε κόστος την αδυναμία χρήσης του μικροφώνου (δεν υπάρχει πουθενά κατάλληλος driver και δεν προβλέπεται να βγει) και τη μικρότερη ζωή μπαταρίας (5 ώρες στα Πορτοπαράθυρα, 4 και αν σε Mac OS X) δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου. Αντίθετα το χαίρομαι όλο και περισσότερο (ΟΧΙ δεν πρόκειται να αγοράσω τίποτε από την apple) .....άσε που λόγω unix ριζών δεν αισθάνομαι και τόσο ξένος (εντάξει..... λιγουλάκι)..

(Nα σημειώσω ότι όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν άψογα. Bέβαια έχω βάλει στο μικρό άλλο ένα gb ram και 320 gb WD scorpio black  στις 7.200 rpm. Το σύστημα , για τα κυβικά της cpu και της gpu, είναι απίστευτα γρήγορο, με πολύ καλή απόκριση και δυνατότητες ειδικά το multitasking ασύλληπτες για windows XP. Κυριολεκτικά ξεχνάω να κλείνω τις εφαρμογές και αυτό ακόμα εκεί........:-D)

 

υ.γ. ήδη σκέφτομαι να to περάσω και στο desktop. Πρέπει να δω τι θα κάνω με τα OS που χρησιμοποιώ (desktop1: PCLinuxOS, desktop2:Debian, laptop HP: Windows 7, Msi Wind: MacOSX, TurboX: PCLinuxOS........xmmmm κατι δε παει καλά εδώ

 

hasodikis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τσ τσ τσ τσ σε παρακαλώ ο πολυχρονεμένος και σεβάσμιος (σλουρπ, σλουρπ : να εκτιμηθεί αυτό:-D:-D) Super Moderator μας ε'ιναι υπερβατική φυσιογνωμία, πέρα από γραμμές, νόρμες, φόρμες και πλατφόρμες (macpc - pc, macos -windows- linux) (σλουρπ, σλουρπ)....

 

Hasodikis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...