Προς το περιεχόμενο

Με τι πρόγραμμα θα διαβάσω files από recovery


mamouxalos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας <<τεχνικός>> μου εξαφάνισε ένα πλήθος αρχείων (Word,Excel) από ένα PC της δουλειάς μου. Έκανε recovery βρήκε τα περισσότερα αλλά δυστυχώς δεν ανοίγουν για να διαβαστούν ή μάλλον ανοίγουν αλλά σε μορφή που δεν μπορούν να διαβαστούν( σχήματα , αριθμοί).

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος ανοίγεις ένα αρχείο word και εκεί που πάει να τρέξει το office παρουσιάζετε μια καρτέλα που λέει είδος κωδικοποίησης (π.χ.Δυτικής Ευρώπης έχει εκεί μια αρκετά μεγάλη λίστα) ε όποια κωδικοποίηση και να διαλέξεις το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Μπορεί να μου πει κάποιος πως θα μπορέσω να τα ανοίξω;είναι πολύ σημαντικά αρχεία και πρέπει πάση θυσία να διαβαστούν.:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα αρχεία που ανακτάς είναι σε καλή κατάσταση τότε ανοίγουν με το πρόγραμμα που άνοιγαν και πριν διαγραφούν, αν όμως είναι κατεστραμμένα τότε τα βγάζει σαν αριθμούς και σύμβολα όπως λες και δε γίνεται τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγώ δεν έχει γίνει πετυχημένο recovery και αυτά τα αρχεία δεν έχουν ιδιαίτερο νόημα. Πρέπει να δοκιμάσεις ξανά recovery μήπως και τα ανακτήσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Word υπάρχει επιλογή από:

Εργαλεία>Επιδιόρθωση κατεστραμμένου αρχείου

Επιλέγεις και σου διορθώνει τα κινέζικα

Τόσο απλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...