Προς το περιεχόμενο

Αγορα ηχειων 5.1


nik00ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδες help λιγο.θελω να αγορασω ηχεια 5.1

 

εχω διαβασει πολυ καλες κριτικες σε αυτο το forum για τα Logitech X-540.

 

αλλα ειδα και τα Terratec Home Arena 5.1 http://www.megamarket.gr/terratechomearena51-p-13520.html

 

μου φανηκαν ποιο ποιοτικα .τα εχει κανεις;

 

η ακομα καλυτερα υπαρχουν ηχεια 5,1 με spdif εισοδο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Logitech X-540 και από εμένα ... :wink:

Δοκιμασμένα τα ξαδερφάκια τους 530, όπου και με άφησαν πολύ ικανοποιημένο :wink: Έχουν ίδια specs, απλά τα 530 ήταν λίγο πιο άσχημα ... Ίδιο MIQ, ίδιο SNR με τα 530, οπότε δεν νομίζω να έχουν σημαντικές διαφορές :wink: Μοναδικό τους μειονέκτημα (των 540 που θες :grin:, το ότι τα καλώδια των πίσω ηχείων δεν είναι long enough, ώστε να τα απομακρύνεις ιδιαίτερα και να τα στηρίξεις σε κάποια γωνία του δωματίου ... :sad:)

 

Εdit: Έλα και ένα Insomniac Review για τα 540 :wink: Kαλές αγορές !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.123market.gr/product_info.php?products_id=7638

 

auta apo emena.x-540,gigaworks series,whatever dn pianoun mia mprosta s auta pragmatikos ixos k se logikotati timi k me poiotita sony.an pareis ta logitech i creative olo k kapoio provlima kataskeuis 8a sou kanoun telika,an oxi k toso ta logitech.alla apo swsto ixo oti k na pareis m@m@ei k oi 3 etairies mia xara einai

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε συ Maouris ... Για να βρίσκεται το παιδί σε δίλλημα να πάρει ή να μην πάρει τα 540 που κάνουν 70ε εκεί γύρω θέλει να κυμαίνεται το κόστος οποιουδήποτε άλλου set του παραθέσουμε ... Τουλάχιστον αυτό λέει η λογική, αφού αλλιώς θα έβαζε κάνα Z5450 ή Z5500 ... Εσύ γιατί να προτείνεις setάκι της Sony @ 270ε ? :o :razz:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε συ Maouris ... Για να βρίσκεται το παιδί σε δίλλημα να πάρει ή να μην πάρει τα 540 που κάνουν 70ε εκεί γύρω θέλει να κυμαίνεται το κόστος οποιουδήποτε άλλου set του παραθέσουμε ... Τουλάχιστον αυτό λέει η λογική, αφού αλλιώς θα έβαζε κάνα Z5450 ή Z5500 ... Εσύ γιατί να προτείνεις setάκι της Sony @ 270ε ? :o :razz:

 

ty george o/c .μαλλον στα 540 8α καταληξω,αν και με τρωει η τσεπη μου για τα 5500. offtopic τι εγινε τα καψανε τα χανια η ακομα? εμας εδω πυροβολουν τα ελικοπτερα που ελενχουν! ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφηστε τα sony kai ta terratect den πιανουν μια σε αυτα.εχω τα concept e και τετιο μπασο δεν ξαναδα παιδια. τι creative και Logitech Μια δεν φτουρανε.10 κιλα subwoofer σας λει τιποτα? και να σκεφτεις αυτα ειναι τα πιο απλα που εχει η ετερια.απλα 265wat to sub. :P εχω δοκιμασει τα creative gigaworks s750 Και δεν μου λενε τιποτα κανουν και 400e

post-74805-129062951263_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εσυ δηλαδη ακους μουσικη μονο με το μπασο?

Αυτο δεν ειναι μουσικη φιλτατε, ειναι σεισμος...

 

Εαν θελει κανεις καποιο ικανοποιητικο (απο αποψη ποιοτητας και οχι μπασου) συστηματάκι 5.1 παιρνει αυτο τον ενισχυτη (εικονα εμπρος/εικονα πισω

σε συνδυασμο με αυτα τα ηχεια 2εμπρος/2πισω/κεντρικο/subwoofer αυτοενισχυομενο

 

Ο ενισχυτης κανει περιπου 500

Τα Status6 500

Τα Status4 πιο λιγο

Το κεντικο σημαντικα πιο λιγο

Το Sub καμια 400

Οποτε με ~2000 εχει ενα αρτιοτατο συστημα 5.1 και μετα μου λετε αμα θα εχει εστω 1/1000 σχεση αυτο που ακουτε με οποιοδηποτε τυπου Z5500 κτλ...

Αλλα αυτα τα κρατας μια ζωη, δεν υπαρχει ''τα πεταω κ παιρνω καλυτερα''

Τωρα απο κει και κατω για 5.1 παντα τα Ζ5500 ειναι μονοδρομος.

;)

 

Αυτα γιατι μου τη σπανε ποστ του στυλ ''τα αλλα δεν τραβανε μια μπροστα σ'αυτα'', ''εχουν και γαμω τα μπασα, ταρακουναω ολο το σπιτι'' κτλ κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

z-5500 file ..just teh ownage:P

Prosoxi me ta z-5500, an einai palio revision kata 70% 8a sou kaei i asfaleia se 1-2 mines kai sigoura 8a exei provlima yper8ermansis an to domatio exei pano apo 30va8mous me sinepeia na sou kovetai o ixos. Asta, perimeno akoma to 2o RMA

Kata ta alla , fovera ixeia, gia 10 lepta pou prolava na ta akouso prin arxisoun ta provlimata....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...