Προς το περιεχόμενο

Asus Blitz Formula


nioGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά τελικά πήγα στο Πλαίσιο με 450 ευρώ στην τσέπη (ήθελα να πάρω και ένα καλό τροφοδοτικό) και καθώς είδα την Gigabyte GA-N680SLI-DQ6 (που κοστίζει 299 Ευρώ) , ακριβώς από δίπλα είχε την Gigabyte GA-P35-DQ6 , η οποία έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά με την Ν680SLI αλλά έχει chipset P35 Ιntel (το οποίο θεωρώ ποιο αξιόπιστο) και αντί για 2 lan έχει 1 , οπότε πήρα αυτή. Άσε που η τιμή της ήταν τόσο μα τόσο δελεαστική σε σχέση με αυτά που προσφέρει --- 177 ευρώ. Από τροφοδοτικό πήρα το Enermax Noisetaker II 600 Watt με 109 Ευρώ.

Eλπίζω να έκανα καλή αγορά . Πήρα πάρα πολύ καλή Μητρική και δυνατό τροφοδοτικό μόνο με 286 Ευρώ σύνολο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

το Εtasis δεν χωράει στο κουτί μου και δεν θέλω να αλλάξω κουτί. Έχω το Wavemaster της Coolermaster (200,00 ευρώ αγορά από Αθήνα πριν 1,5 χρόνο) με το τζάμι που έχει επάνω το λογότυπο της nVidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gigabyte GA-N680SLI-DQ6 (που κοστίζει 299 Ευρώ) , ακριβώς από δίπλα είχε την Gigabyte GA-P35-DQ6 , η οποία έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά με την Ν680SLI

 

Κοίτα το καλύτερο SLI είναι με 680i και συγκεκριμένα με Striker. Οπότε αν θες να πάρεις ΜΟΒΟ για SLI, δεν παίρνεις με το P35.

 

------------------------------------------------------------------------------

 

Εγώ τελικά κατέληξα τη θα πάρω, μιας και έψαχνα.

Θα πάρω την ASUS Blitz Formula, για την οποία μόνο καλά λόγια ακούω. Μου απάντησε και ο Hipro εδώ, οπότε με έβαλε για τα καλά στη πρίζα για αυτή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το καλύτερο SLI είναι με 680i και συγκεκριμένα με Striker. Οπότε αν θες να πάρεις ΜΟΒΟ για SLI, δεν παίρνεις με το P35.

 

Πολύ βαθυστόχαστο αυτό....Εννοείται θα είναι με 680i το P35 είναι crossfire:evil:

Και γιατί παρακαλώ ΜΟΝΟ με τη striker έχεις καλό SLI?με gigabyte π.χ θα είναι λιγότερο καλό το SLI?Ξέρεις κάτι που δε ξέρουμε???ΠΕΣ ΤΑ ΟΛΑ ΤΩΡΑ:mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως η στίκερ είναι true sli board γιατί κρατάει και τις 2 pci-e στα 16x σε sli οι άλλες τις ρίχνουν στα 8x εξού και τα 270 ευρώπουλα που κάνει ;)

 

Το ήξερα ότι τελικά θα είχε και κάτι καλό η striker :mrgreen::mrgreen:

Αλλά μετά από παρατήρηση-κράξιμο του φίλου bill μου θύμισε ότι όλα τα 680i έχουν support για 2x16x σε SLI mode....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι λόγοι που η Striker είναι καλύτερη μητρική:

1) Είναι κάποιους μήνες στην αγορά και πλέον μπορούμε να πούμε ότι είναι ώριμη μητρική.

2) Αν είναι νομίζω να μπλέξει κάποιος με 680i ας πάει σε striker που ξέρουμε τα κουσούρια της

3) Κρίμα νομίζω είναι να πάρει κάποιος καινούρια 680i και να ψάχνει για bios και όλα τα σχετικά, από τη στιγμή που είναι έτοιμα.

 

 

Γενικά με το 680i και τη striker είναι περίεργα τα πράγματα.

Υπάρχουν δύο κατηγορίες:

Αυτοί που την πάνε στο Θεό και κλοκάρουν πολύ και οι αυτοί που δεν κλοκάρουν πολύ. Εγώ είμαι στους δεύτερους..

 

Γενικά νομίζω δεν πας σε 680i αν δεν θες SLI. Σε λίγο θα έχω την ABIT IP35 PRO και θα έχω άμεση σύγκριση. Αύριο θα βάλω πάλι πάνω τη Striker και θα κάνω και ένα SLI με 8800GTX να δω τι παίζει.

 

 

Φυσικά κανείς μα κανείς δεν μπορεί να ξέρει 100% αν δεν το έχει δουλέψει κάτι. Απλά για τη Striker διαβάζω ότι είναι η καλύτερη στο SLI. Μακάρι να είχα άλλες 2 να το κοίταγα με τα μάτια μου και να σας έλεγα 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...