Προς το περιεχόμενο

24 vs Prison Break


djsak2002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε με κατάλαβες disqualified

 

Praetorian αυτο καταλαβα που λες κι εσυ, οτι αν του φανηκε αργο το λοστ το καρνιβαλ θα τον αποτελιωσει αφου το λες καθαρα οτι σ αρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

24 δεν εχω δει. Το Prison ειχε μια πρωτη σεζον που ηταν απο τις καλυτερες σεζον σειρας στην ιστορια. Στη δευτερη ομως σεζον μας τα χαλασε.

Το Carnivale ειναι εκπληκτικα σκηνοθετημενη σειρα, με φοβερες ερμηνειες αλλά πολυ αργη. Προσωπικα το απολαυσα. Ξερει κανεις αν παιζει να συνεχιστει καποια στιγμη στο μελλον;

Οσο για Lost και Dexter, ειναι οι 2 αγαπημενες μου απο τις τωρινες. Το Lost εχει απιστευτο σεναριο, αλλα ποιοτικα(διαλογοι-ερμηνειες) ειναι αρκετα χαμηλα σε σχεση με οταν ξεκινησε. Το Dexter ειναι απιστευτο. Δεν εχω λογια. Τι αναπτυξη χαρακτηρων, τι σεναριο, τι διαλογοι, τι σκηνοθεσια, τι μουσικη, ολα τελεια. Ο Michael C. Hall ανατριχιαζει κοσμο με την ερμηνεια του. Ελπιζω να συνεχισει στους ιδιους ρυθμους.

Το Heroes ψιλομουφα το καταντησαν στο τελος της σεζον. Θα μπορουσαν να κανουν πολυ καλυτερα πραγματα, καθως το ξεκινησαν παρα πολυ καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Praetorian αυτο καταλαβα που λες κι εσυ, οτι αν του φανηκε αργο το λοστ το καρνιβαλ θα τον αποτελιωσει αφου το λες καθαρα οτι σ αρεσει.

Ok. αυτό έλεγα.

 

antony_88: δύσκολο να συνεχιστεί, και δυσκολεύει περισσότερο όσο περνούν τα χρόνια και δεσμεύεται αλλού το original cast. Επίσης ενώ έδειχναν τα πράγματα ότι οι πωλήσεις των dvd ίσως κατάφερναν κάτι, το HBO το dvd του 2ου κύκλου το έβγαλε κάπως φτωχό (απο extras) και απογοητεύτηκε πολύς κόσμος.

 

επειδη μιλατε για το carnivalle ειδα την πρωτη σεζον και μπορω να πω οτι ειναι η χηροτερη εως τωρα σειρα που εχω δει με διαφορα.

 

Figures.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν παίζει να συνεχιστεί κάποια στιγμή στο μέλλον;

 

Δεν βρήκα κάτι για πιθανή συνέχεια, το μόνο που βρήκα είναι πολλούς fans που ζητούν την 3η season της σειράς. Έχουν ανοίξει petition στο site του HBO, όπου οποιοσδήποτε το επιθυμεί μπορεί με ένα απλό reply να καταθέσει άλλη μια 'ψήφο' για την συνέχεια της σειράς. To συγκεκριμένο θέμα έχει φτάσει τις 266 σελίδες !

 

Μπορείς να το δεις εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει το 24.Βέβαια 4ή και 6ή σεζόν ήταν κάπως μούφες.Από Prison Break όπως είπα η 1ή σεζόν ήταν πάρα πολύ καλή.Η 2ή όμως ήταν υπερβολική.Πολύ ότι να είναι συνέβαινε και παρόλα αυτά ο Σκόφιλντ ξέφευγε αμέσως λές και τα περίμενε όλα.Ούτε ο Μαγκαίβερ να ήταν πια....

Μην πας να μου συκγρίνεις το 24 με τη 2ή σεζόν του ΡΒ,επειδή έχουν και οι 2 κυνηγητά,συνομωσίες και τέτοια.Δεν πιάνει μία μπροστα στο 24 σε αυτόν τον τομέα

 

Εννοείται ότι το Galactica είναι κορυφαίο.Αλλά από τη στιγμή που είναι sci-fi μπορείς να το συγκρίνεις με τα άλλα 2.Τα sci-fi είναι περίεργη περίπτωση,μόνο μεταξύ τους άμα τα συγκρίνεις

 

Και λίγα για το Star Wars έτσι....Χωρίς αυτό δεν θα υπήρχε ο κλάδος sci-fi καν....Και ένα μεγάλο κομμάτι του κινηματογράφου και της πρόδου που έχει γίνει εκεί τα τελευταία 30 χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα οτι υπηρχαν υπερβολες ειναι γεγονος.2 φορες ομως επιασαν το Σκοφιλντ και την 2η για τα καλα.Δεν νομιζω να τα ειχε υπολογισει ολα οπως ηταν στην 1η ετσι?Στην περιπτωση στο ξενοδοχειο με τον Steadman δεν τα ειχε σκατωσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και εγω την ταπεινη μου αποψη.

Ειναι λιγο αδοκιμο να συγκρινεις το Prison Break με το 24,καθως ειναι σαν να συγκρινεις το Nip Tuck με την Τολμη και Γοητεια.

 

Το 24,αν και ειμαι μεγας φαν,μετα την τριτη σεζον δεν με ενθουσιασε/καθηλωσε οπως συνηθως.Και αυτο λιγο λογω ανταγωνισμου,λογω ελλειψης παγκοσμιων απειλων κλπ κλπ.

 

Τωρα το Prison Break εχει τα φοντα να γραψει ιστορια,αλλα η θεματολογια του εχει καποια ορια και αμα το παρατραβηξουν σε διαρκεια(λογω επιτυχιας) θα χαλασει και αυτο.Νομιζω μεχρι την τριτη σεζον αμα φτασει/ολοκληρωθει θα ειναι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδυναμια μου το 24 .Δεν υπαρχει κυκλος που να μην τον ειδα συνεχομενο , φαγητο δηλαδη στο κρεβατι και διαλλειμα μονο για wc :PP

 

Δευτερο το prison με ασυνηθιστη θεματολογια ,δεν με νοιαζει αν σε καποια επεισοδεια ειναι παρατραβηγμενο κλπ...καθηλωτικο για μενα

 

Τριτο το 4400 τουλαχιστον τα δυο πρωτα dvd που εχω δει εχουν πολυ ενδιαφερον, μετα δεν ξερω...

 

Το heroes καλουτσικο ειναι ,ανθρωποι και υπερδυναμεις -παντα εχει περαση αυτο το σκηνικο...

 

Το lost το παρατησα στο πρωτο κυκλο....ειχε ενδιαφερον αλλα πολυ αργο και πολυ ασκοπο μπλα μπλα οπως ειπε και ο αλλος φιλος ,προσπαθω να βρω ορεξη να δω και τους αλλους κυκλους που εχω γραψει εδω και καιρο..

 

Καλο για μενα ειναι και το shield ,ειδικα ο τελευταιος κυκλος ηταν πολυ καλος

 

αυτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To shield όντως πολύ καλό και εγώ έχω δει τα πάντα.Vic Mackey Rules!!!!

 

Το Lost δεν μπορώ να καταλάβω πως λέτε ότι είναι βαρετό..Σίγουρα έχει κάποια μούφες επεισόδια λλά είναι η μοναδική σειρά στην ιστορία που έχει κάνει τον κόσμο που την παρακολουθεί να βγάζει τη μια θεωρία πίσω από την άλλη.Να μην αφήνουν τίποτα να πέσει κάτω,τα πάντα να αναλύονται μέχρι αηδίας.

Σίγουρα θα μου πείτε γούστα είναι αυτά,και συμφωνώ.Απλά άμα μου έλεγες να βρω μία σειρά με το απόλυτο κόλλημα για το μεγαλύτερο ποσοστό του κόσμου,εννοείται Lost.

Kαι μην ξεχνάτε ότι το Lost δεν είναι περιπέτεια όπως 24 και ΡΒ.Ο κορμός του Λοστ και αυτό που θέλει αν δείξει είναι οι σχέσεις αυτών των φαινομενικά άγνωστων μεταξύ τους ανθρώπων που έρχονται κοντά με την πτώση του αεροπλάνου.Όλα τα μεταφυσικά,παραφυσικά, κλπ είναι δευτερεύοντα...

Αυτά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ με πολύ θέληση και προσπάθεια έφτασα στο 5ο η 6ο επεισόδιο της 2ης σεζόν(για Λοστ μιλάω) αλλά πρέζωσα-βαρέθηκα τόσο που νευρίασα και τα έσβησα από το σκληρό όλα τα επεισόδια. Πολύ βαρετό.

Αντίθετα το 24 είναι must see και πιστεύω ότι είναι καλύτερο από το Prison Break . Το PB είχε μια 1η σεζόν με πολύ αγωνία και πόρωση, αλλά πολύυυυυυυ κατώτερη 2η, την οποία την είδα μόνο και μόνο επειδή είχα γράψει τα επεισόδια σε dvd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ με πολύ θέληση και προσπάθεια έφτασα στο 5ο η 6ο επεισόδιο της 2ης σεζόν

 

μα εκεινα ειναι τα πιο ενδιαφεροντα επεισοδια στο Lost, αργοτερα στο 2 κυκλο θα συμφωνησω πως επεσε παρα πολυ, εκει να το κοβες να το καταλαβω αλλα οχι και στο 6 της 2ης, μαλλον πεθανε η σανον και δεν ειχες αλλο λογο να το δεις? lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ 24 και Prison Break ψηφίζω 24 δαγκωτό! Βέβαια το 24 έχει παίξει το 2πλάσιο αλλά πιστεύω ότι σε καθηλώνει πολύ περισσότερο.

 

Αυτό που την ψιλοέσπασε στο Prison Break είναι ότι ξεκινήσαμε από μια απόδραση - έγινε - και άντε πάλι από την αρχή. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν ανυπομονώ για τη 3η σεζόν.

 

Το Lost από την άλλη το θεωρώ κορυφαίο και στο δικό μου τοπ 3 θα έβαζα 24, Lost, PB.

 

Άλλες σειρές δεν έχω δει και γενικά ψήνομαι .... τι προτείνετε, dexter?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα εκεινα ειναι τα πιο ενδιαφεροντα επεισοδια στο Lost, αργοτερα στο 2 κυκλο θα συμφωνησω πως επεσε παρα πολυ, εκει να το κοβες να το καταλαβω αλλα οχι και στο 6 της 2ης

 

ακριβώς ένα επεισόδιο αφού πέθανε εκείνη, εκεί το παράτησα. Αφού θεωρούνταν και ενδαφέροντα επεισόδια εκείνα, δε μπορώ να φανταστώ τι ΠΡΕΖΑ θα είναι τα "κακά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...