Προς το περιεχόμενο

Περισσότερες USB θύρες


Kagkouros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφορά υπάρχει. Τώρα δεν ξέρω τι θα συνδέσει ο φίλος, η κάρτα πάντως θα δώσει "αέρα" στο σύστημα. Διαφορετικά συνδέεις στο hub το πιο αργο h/w και τις γρήγορες σε χωριστό ζεύγος. (αν δείτε τα καλώδια εσωτερικά πού καταλήγουν θα καταλάβετε)

 

Φιλε ppetr!βρηκα μια φοτο απο wikipedia αλλα δεν καταλαβα και πολλα....

image removed

 

Περισοτερα στο http://en.wikipedia.org/wiki/USB_hub

 

 

το usb εχει 4 pin σωστα?το καθε θυληκο βυσμα στο hub πως ενωνεται??για να μαθαινουμε κιολας και να καταλαβουμε τι παιζει με την ταχυτητα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όταν χρησιμοποιείς usb hub η ταχύτητα και η τροφοδοσία με ρεύμα μειώνεται /4. εκτός αν έχει εξωτερική τροφοδοσία το hub οπότε το ρεύμα παραμένει σταθερό.

Όταν πάλι χρησιμοποιείς PCI ή PCMCIA κάρτα USB οι θύρες λειτουργούν όσον αφορά ταχύτητα και τροφοδοσία όπως ακριβώς και οι ενσωματωμένες στη μητρική. Εξάλλου οι κάρτες έχουν και δικό τους usb controler.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εε αντε μόνο εμένα ξέρετε να με κρίνεται ακι καλα έκανε το Καγκουρό που πήρε controller.

 

φίλε πρόσεχε πος μιλάς για το username μου...είναι Κάγκουρος!

Και δεν έχω πάρει ακόμα την pci...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά εγώ νομίζω ότι τα usb όσα και να ΄ναι μοιραζονται ένα bandwith 480Mbit δηλαδή εάν έχεις 10 usb συσκευές ενωμένες τότε και οι 10 θα μοιράζονται τα 480Mbits αν τα usb είναι 15 τότε τα 480Mbits θα μοιράζονται σε 15 συσκευές άσχετα εάν προσθέσατε έξτρα usb με pci ή hub εδώ είναι που έρχεται το firewire το οποίο κάθε συσκευή έχει δικά της 400Μbits. Η διαφορά pci με το hub είναι ότι το hub πρέπει να έχει εξωτερική τροφοδοσία για να μπορεί να σου δώσει usb 2.0 ταχύτητες αλλιώς η μία θύρα usb 2.0 θα γίνουν 4 usb 1.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to hub omos sindeete sto pc se 1 thira mono !

opote thn 1 thira tin kobei gia na yparxoyn i dinatotita na sindesis kai alles siskeues.

An itan etsi opws ta les tha bazame adaptor gia perisoteres cpu , ram kai tha to kaname ayto kai stis thires sata giana bazoume perisoterous sklirous.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτή την λογική γιατί να συνδέουμε την usb κάρτα σε μια μόνο pci slot? Δεν θα την περιορίζει?

 

Γι'αυτό υπάρχουν οι διάφοροι controller μέσα στην κάρτα pci αλλά και στο usb hub, για να μπορούν να διευθετήσουν τις αιτήσεις από τις διάφορες συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...