Προς το περιεχόμενο

Αγορά κάρτας ήχου


Kagkouros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρελή διαφορά στην ποιότητα στον διαχωρισμό και στην ένταση θα δεις αν τα ηχεία σου υποστήριζαν ψηφιακό ήχο και προμηθευόσουν κάρτα με DDL…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ayti tin karta tin exw sto palio mou pc kai einai arketa kali mazi me ta hxeia pou les! lol

alla den.... kali men alla den.... gia kana tetris me hxeia tis othonis...

twr pira ayti (1,2) kai exw meinei lalakas!!!

e paides den tha pisteuete gia ti hxo milame k eimai k asxetos epi toutou... exw pathei plaka... ta $$$ ta aksizei me xilia kateme... peta k ena soro kalwdia (mikrofona klp klp sto panelaki to mprostino). kanei kai ta updates tis apo to site tis etaireias... paw kai ton allo mina gia ta hxeia z-5500 kai tha ginei panikos!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μπορείται να απαντάτε πιο συγκεκριμένα γιατί δεν ξέρω.

Από τις χάλια ποιώτητας 3χρονης μητρικής μου onboard κάρτα ήχου θα δω διαφορά με αυτά τα ηχεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω πως έχω creative 4.1....οι διαστάσεις τους είναι 10Χ10 και έχουν και subwoofer

 

Δηλαδή θα έπρεπε να τα ξέρω ή θα έπρεπε να τα ψάξω?

Και τέλος πάντων , αφού τα δίχνει παρακάτω ο isspro και μετά και εσύ, ναι, πιστεύω πως θα δεις. Μη περιμένεις ΤΗΝ διαφορά, αλλά σίγουρα θα δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άσχετο Kagkoure ? Για ποιο λόγο πόσταρες το cpu-z validation της cpu σου ? Για να μας δείξεις τα +12.86MHz :o o/c ? Rofl .... :razz:

 

Φίλε μου Γιώργο για κάτι άσχετο υπάρχουν και τα pm εκτός άμα θες να το πεις δημόσια για κοροιδία η οτιδήποτε άλλο, και εγώ στα pm απαντάω σε αντίθεση με άλλους :mrgreen:

 

Λοιπόν το CPU-Z Validation το έχω βάλει για να φαίνεται το σύστημά μου και όχι για να δείξω άμα έχω κλοκάρει η όχι. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την καρτα σκεφτομαι να αγορασω και εγω.

Ο λογος ειναι ο εξης: εχω τα ηχεια creative inspire 5.1 p5800 και η onboard καρτα ηχου μου ειναι 5.1 με 3 εξοδους.στα ηχεια παιρνω ηχο 4.1.επιπλεον οταν ο ηχος ειναι στο 5.1 ρυθμισμενος, δεν υπαρχει τροπος να εχω και μικροφωνο.ετσι αναγκαζομαι οταν θελω να μιλησω στο skype, msn κτλπ να γυρναω τον ηχο στο 2.1 για να γινεται η μια θυρα line in για το μικροφωνο(ασε που θελει restart καθε φορα).με την audigy υποθετω οτι θα εχω ηχο και στα 5 ηχεια και στο sub συν οτι θα εχω παραλληλα και την δυνατοτητα να χρησιμοποιω το μικροφωνο, επειδη απ'οτι βλεπω εχει 4 θυρες(3 out + 1 in), right?οσοι εχουν την συγκεκριμενη καρτουλα ας δωσουν info.μην την αγορασω και δεν κανω παλι την δουλεια μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Σκεφτομαι κι εγω να πάρω μια audigy se σε λιγο, μιας και η p4p800se mobo μου με την soundmax on board, εχει πρόβλημα με το ac3 stream.Συγκεκριμενα, αν παγωσω ή κάνω fw/bw μια ταινία , χανει τον ήχο ,με αποτελεσμα να πρεπει να κανω disable και ξανα enable το spdif απο το ac3filter.Επίσης σε hd720p αρχεια που θελουν γενικα περισσοτερη cpu/ram , με το παραπάνω "κολπο" προκαλειται audio desynch...Eπίσης, δοκίμασα χθες μια 5+ χρονών Sb live 5.1, με διάφορους drivers (του 2002) ,με ακομα χειρότερα αποτελεσματα.Δεν εβγαζε καθολου ac3 απο spdif.Μονο stereo pcm οτι κι αν δοκίμασα....Live 5.1 λεει μετα :(

 

Θα μπορουσε λοιπον καποιος που την εχει , να μου πει αν η audigy se "βγαζει" σωστα dts/ac3 ήχο μεσω Spdif σε εξωτερικο 5.1 ενισχυτη?

 

PS:Aν ειναι ευκολο να απαντησει καποιος μεχρι τις 5, θα ήταν το ιδανικότερο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά πέρασα απο το Πλαίσιο και ο υπάλληλος επέμεινε οτι δεν βγάζει AC3 απο το coaxial digital out.Τουλάχιστον αν έχει δίκιο ειναι προς τιμήν του...Τα λεφτά ειναι λίγα μεν (19?) αλλα αν δεν κανει σωστα ac3 decoding, δεν εχει νόημα.Μένω στην onboard που το κάνει έστω και προβληματικά...Πάντως δεν μπορω να καταλάβω την πολιτική της creative που απο τότε (Sb live! 5.1) μέχρι τώρα (Audigy se) διαφημίζει τις κάρτες τις ως 5.1/7.1 ενώ αυτές απλα κάνουν stereo passthrough σε ολα τα ηχεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...