Προς το περιεχόμενο

Σπουδαζεις ισπανικα??


zaleia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και εμένα η κολλητή μου σπουδάζει ισπανικά και μάλιστα θέλει να πάει ισπανία με το erasmus. Αν και μάλλον δεν πρόκειται να γραφτεί στο insomnia :mrgreen:

 

Πάντως αν δεν μας έλεγες ότι είσαι ισπανίδα, εγώ τουλάχιστον δεν θα το καταλάβαινα... Μπράβο! Μπορεί εμείς να μην το καταλαβαίνουμε αλλα είναι ΠΟΛΥ δύσκολη γλώσσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα - πλάκα, μιλάς καλά (ή μάλλον γράφεις καλά) για Ισπανίδα. Καλως όρισες και από εμένα! Έχω την αίσθηση ότι Ελληνες, Ιταλοί και Ισπανοί μοιάζουν πολύ σαν λαοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ισπανικό όνομα σου ποιο είναι αν επιτρέπεται...και πως προφέρεται...είμαι ενθουσιασμένος..ποτέ δεν εχω ξαναμιλήσει με Ισπανίδα και το ήθελα καιρό...νυστάζω όμως ενώ εκεί είναι μερικές ώρες πίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα - πλάκα, μιλάς καλά (ή μάλλον γράφεις καλά) για Ισπανίδα. Καλως όρισες και από εμένα! Έχω την αίσθηση ότι Ελληνες, Ιταλοί και Ισπανοί μοιάζουν πολύ σαν λαοί.

 

Ευχαριστω:oops:

 

Συμγωνω με την αποψη σου :wink: μοιαζουν, ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ισπανικό όνομα σου ποιο είναι αν επιτρέπεται...και πως προφέρεται...είμαι ενθουσιασμένος..ποτέ δεν εχω ξαναμιλήσει με Ισπανίδα και το ήθελα καιρό...νυστάζω όμως ενώ εκεί είναι μερικές ώρες πίσω..

 

ποτε δεν εχεις ξαναμιλησει? τοτε εχεις παει εδω καποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα η κολλητή μου σπουδάζει ισπανικά και μάλιστα θέλει να πάει ισπανία με το erasmus. Αν και μάλλον δεν πρόκειται να γραφτεί στο insomnia :mrgreen:

 

Ειναι κομπιουτερ φορυμ, ετσι δεν ειναι? το καταλαβα σημερα χαχα

 

Πάντως αν δεν μας έλεγες ότι είσαι ισπανίδα, εγώ τουλάχιστον δεν θα το καταλάβαινα... Μπράβο! Μπορεί εμείς να μην το καταλαβαίνουμε αλλα είναι ΠΟΛΥ δύσκολη γλώσσα

 

Ναι, ειναι δυσκολη... αλλα τα σπουδασα στο λυκειο τα αρχαια ελληνικα και μετα πηγα στη σχολη ξενων γλωσσων για τα νεα ελληνικα... και ειναι πολλα χρονια τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τις πυρκαγιές πιστεύω έχεις μάθει...για πες την γνώμη σου γενικά επί του θέματος..τι πιστεύεις πραγματικά μην νομίζεις ότι θα σου επιτεθούμε αν μας βρίσεις ας πούμε σαν Ελλάδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...