Προς το περιεχόμενο

[OFF TOPIC] Ρέμος-Πλούταρχος-Μακρόπουλος-Κιάμος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνήθως δεν ποσταρω παρα μόνο κοιτάω αλλα το κακό εχει παραγίνει...

θα χαρακτήριζα αυτό το topik τον απόλυτο πάτο.

 

Ένα ειναι το κοινό αυτον των ανθρώπων (?) δεν είναι τραγουδιστες. Απλά πράγματα. θεωρώ τον εαυτό μου πολύ πιο κοντά στον όρο τραγουδιστή παρά δαύτους . Εγώ τουλάχιστον μπορώ να αρθρώσω σωστά έναν λόγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πάτο ?

Απ'οσο ξέρω αυτοί είναι απο τα μεγάλα ονόματα στον χώρο του τραγουδιού - αρέσουν δεν αρέσουν .

Κ βάζω κ το χέρι μου στην φωτιά οτι τουλ μιά φορά όλοι μας έχουμε πάει στην πίστα τους .

Οπότε δεν βλέπω το που είναι το απαράδεκτο θέμα .

 

 

(Έχω βαρεθεί τον περισπούδαστο -κ καλά κουλτουριάρη- κ υπεράνω τύπο Έλληνα που θάβει υπέρ του δέοντως τον α η τον β κ τον βλέπεις 1ο τραπέζι πίστα σ'αυτούς που θάβει .)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουδέποτε εχω πάει και ούτε πρόκειται να πάω.

Κατανοώ οτι η μουσική ειναι υποκειμενικό θέμα αλλά κάπου υπάρχουν και όρια. Πράγματι, ειδικά τον τελευταίο καιρό έχω διαπιστώσει οτι άτομα που ακουν τέτοιου τύπου ακούσματα (δεν τα θεωρώ καν τραγουδια) απλούστατα σε κρίσημα τεστ που τους έχω κάνει διαπίστωσα οτι δεν μπορουν (τους είναι περίπλοκο) να ακούσουν πάνω απο δύο συνχορδιες ταυτόχρονα. Πρόσεξε δεν κατανούν οχι δεν τους αρέσει. Κατι για να το κρίνεις πρέπει να το έχεις κατανοήσει πρώτα.

 

Τώρα το πρόβλημα εντοπίζεται στο γεγονός οτι

α) Μιλάς σοβαρά και ζητάς άποψη για κάτι που δεν μπορει να θεωρηθεί μουσική. Αυτό το θέμα ισως για ανέκδοτο να ήταν άξιο αναφοράς.

β) Δυστυχώς απο όσο γνωρίζω δεν εισαι και κανα 15χρονο και αυτό ειναι πολυ λυπηρό (bussiness target αυτων των ... μουσικών?).

γ) Το χειρότερο απο όλα ειναι οτι πιστεύεις (κυριολεκτικά το πιστευεις) οτι αυτοί ειναι τα μεγάλα ονόματα του ελληνικού τραγουδιού... και οτι πιστεύεις οτι όλοι ακουν δαύτους !!!

 

Δεν εχω λόγια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paschalia, προφανως και θα εχεις παρατηρησει τοσο καιρο που εισαι στο φορουμ πως οι μουσικες προτιμησεις της πλειοψηφιας των μελων αυτου του φορουμ δεν ταιριαζουν με το τοπικ που εθεσες. Προφανως και δεν λεω πως επραξες λαθος. Δικαιωμα σου αλλωστε αφου δεν προσβαλλεις κανεναν;-)

Το λεω μονο για τις αντιστοιχες απαντησεις που αναμενεται να παρεις(και ηδη ξεκινησαν)!

Προσωπικα μου φαινεται υπερβολικο να συγκρινεται ο Πλουταρχος με τα τερατουργηματα της Πανια. Σαφως και χαρακτηριζεται τραγουδιστης, εχει αξιοπρεπεστατα τραγουδια χωρις σαχλες...Εντασσεται στο λαικο τραγουδι, που σε αρκετους δεν αρεσει, αλλα οι συγκρισεις με Βας Βας και Κατμαν ειναι ιδιαιτερα αστοχες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραστφμ :

 

Πρόσεξε .

α) Δεν ξέρω τι επίπεδο είχαν τα άτομα που έκανες τεστάκια αλλά ξέρω το δικό μου κ ξέρω οτι απο μουσική έχω αρκετές γνώσεις ώστε να καταλαβαίνω κάτι παραπάνω .

β) Φυσικά κ μιλάω σοβαρά .

Σ'αρέσει ή οχι (όπως κ σε μένα) είναι τραγουδιστές .

Η διαφορά μας είναι οτι εγώ τους ακούω -παρότι μπορεί κ εγώ να τους ψιλοθάβω- κ το παραδέχομαι .

γ) Να πω οτι χειρουργοί μέσα στο χειρουργείο παίζει ν'ακουν Καρρά ή θα σοκαριστείς κ θα τους εντάξεις σε 15χρονα ?

δ) Δεν είπα οτι είναι Τα μεγάλα ονόματα .

Είπα οτι είναι εντός των μεγάλων ονομάτων (ίσως έπρεπε να προσθέσω το ''στην τρέχουσα εποχή''για να είναι ολοκληρωμένο) .

Οσο για το οτι πιστεύω οτι όλοι τους ακούν .

Δεν είπα αυτό .

Είπα οτι ''Τουλ μια φορά ο καθένας μας έχει πάει στην πίστα τους'' .

Έχει διαφορά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλ μιά φορά όλοι μας έχουμε πάει στην πίστα τους .

 

α είχες πάει και εσύ tool?!

(καλαμπουράκι.)

 

και παρ' όλο που οι απόψεις μου, η αισθητική μου και οι συνήθειές μου αναφορικά με το αν έχω δει ποτέ σκύλο ή μετροσέξουαλ λάηβ, ταυτίζονται με του trustfm, εκνευρίζομαι λίγο που τη "λέει" στην πασχαλιά για τα ακούσματά της. ότι γουστάρει (ή ότι μπορεί) ο καθένας κάνει, μην κάνετε σαν σκυλάδες που τη λένε σε μεταλλάδες ή μεταλλάδες που τη λένε σε emo ή γενικά σαν να 'χετε πιάσει τον παπά απ'τα @@ γιατί -μαντέψτε!- δν υπάρχει παπάς για να πιάσετε και φαίνεστε να είστε εσείς τα @@.

 

επί του θέματος προτιμώ πλούταρχο δαγκωτό, αλλά έχω κ ένα παράπονο, ένα τραγούδι για τον έρωτα δεν έχει πει ρε γμτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λουσιφερ , αν σε πω οτι αυτή την στιγμή εντός του σκληρού μου υπάρχουν Κορν ,Μεριλυν μανσον ,ραμσταην,σεπουλτουρα κ δε συμμαζευεται , κοβεις το μαλλι ?

Τους έχωσε εκει το παιδι που μου εφτιαξε το πισι αλλα γκες γουατ .

Δεν καηκε ο δισκος μου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι είναι εντός του σκληρού μου κ δεν έχουν φάει διαγραφή όταν το ανακάλυψα , είναι αρκετό .

Θα φάω άσχημο ξενέρωμα να ακούσω κάτι τέτοιο μετά απο σφαίρα φμ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπαθής ονομασία σταθμού όμως, σε βάζει στους σωστούς συνειρμούς.

 

Εγώ χθες άκουγα όλη μέρα Χριστοδουλόπουλο και Hi-5 όμως οπότε ο βούρκος μου τον δέρνει τον δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trustfm

eite thes na to dexteis eite oxi h pleiopsifia ths xwras pou zeis

aytous tous tragoudistes akouei,

kai gia na ktlveis exw thn idia apopsh mazi sou peri poiothtas

twn sygkekrimenwn prosopwn alla prepei na matheis na dexese thn pragmatikothta opws einai kai oxi opws thn fadazese,

 

tzafarela,

pisteyw oti de prepei na koitame tis mousikes protimhseis exei kapio forum etsi wste na thesoume ena aplo gkalop

giati mallon den to xete katalavei alla peri gkalop prokeite,

to giati einai oi sigkekrimenoi einai kathara thema tou poster.

 

kai gia na katalavete poso epikrites exoume ginei

(vazw kai mena mesa)

enas mexri stigmis den eipe ti protima,

gt den mporei oloi kathe vrady na nai sta mpouzoukia kai kaneis tous

na mhn einai melos edw....

 

paschalia: o monos p maresei ligo einai o makropoulos

pio poly vertis alla den ton exeis valei sthn 4ada

 

filika panta,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trustfm

eite thes na to dexteis eite oxi h pleiopsifia ths xwras pou zeis

aytous tous tragoudistes akouei,

kai gia na ktlveis exw thn idia apopsh mazi sou peri poiothtas

twn sygkekrimenwn prosopwn alla prepei na matheis na dexese thn pragmatikothta opws einai kai oxi opws thn fadazese,

 

tzafarela,

pisteyw oti de prepei na koitame tis mousikes protimhseis exei kapio forum etsi wste na thesoume ena aplo gkalop giati mallon den to xete katalavei alla peri gkalop prokeite,

to giati einai oi sigkekrimenoi einai kathara thema tou poster.

 

kai gia na katalavete poso epikrites exoume ginei

(vazw kai mena mesa)

enas mexri stigmis den eipe ti protima,

gt den mporei oloi kathe vrady na nai sta mpouzoukia kai kaneis tous

na mhn einai melos edw....

 

paschalia: o monos p maresei ligo einai o makropoulos

pio poly vertis alla den ton exeis valei sthn 4ada

 

filika panta,

 

 

Μαλλον δεν διαβασες καλα οταν αναφερθηκα πως φυσικα και δεν επραξε λαθος;-). Τονισα μονο το γεγονος πως αναλογα τις προτιμησιες των μελων θα παρει και τις αναλογες απαντησεις!Γιατι δεν βλεπεις πολλα τοπικς για ελληνικα λαικα δρωμενα!Απλη παρατηρηση!

Κι επειδη εχεις απολυτο δικιο για τα οφτοπικς, εγω τον Πλουταρχο θα προτιμησω μακραν απο τους λοιπους!Ιδιως οταν υπαρχει η αναλογη διαθεση για λιγο κοψοφλεβιασμα....Ικανοτατος σ'αυτο το ειδος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...