Προς το περιεχόμενο

Λευκή γραμμή σε οθόνη notebook


pfousian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους,

Εχω ενα φορητο τον hp pavillon zd 8075ea και με παρουσιάστηκε ξαφνικά μια κάθετη λευκή γραμμή απο απο πάνω εως κάτω. Η γραμμή είναι ορατη σε όλα τα screens (bios. dos windows) έχω κάνει εκ των υστέρων update τους drivers χωρίς αποτέλεσμα. Το μηχάνημα δεν είναι σε εγγύση. Καμιά ιδέα ή βοήθεια??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σε ενοχλει πολυ η γραμμη τοτε μαλλον πας για service αλλα δεν ξερω ποσο θα βγει...εκτος αν ειναι τιποτα ηλεκτροστατικο οποτε ασε το pc για καμια μερα να ηρεμισει και περνα την οθονη με πανακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον πας για αλλαγη πανελ

ενα μικρο ενδεχομενο ειναι να φταιει η καρτα γραφικων.συνεδεσε μια εξωτερικη να δεις αν εχει και εκει την γραμμη.παντως στην ΗΡ αλλα και παντου αλλαγη πανελ ειναι αρκετα ακριβη-κοντα στα 500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το δικό μυαλό εκεί πήγε απο την αρχή - για αλλαγή panel - αλλά η ελπίδα πεθαίνει στο τέλος. τι κόστος είχε η αλλαγή?? ή αξίζει περισσότερο να παρω ενα φθηνό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τιμή δεν μπορώ να σε πληροφορήσω γιατί απαίτησα (και κέρδισα) μέσω δικηγόρου την παροχή διετούς εγγυήσεως όπως προβλέπει η Ε.Ε.

 

Οπότε η επιδιόρθωση έγινε δωρεάν γιατί ήμουν στον 1,5 χρόνο.

 

Νομίζω όμως ότι το κόστος ανέρχεται γύρω στα 500 ευρώ όπως ανέφερε και ο φίλος παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παρομοιο προβλημα εχω αντιμετωπισει και εγω σε laptop και τελικα εφταιγε η καλωδιοταινια που συνδεει την οθονη με την μητρικη του laptop. Kαλυτερα να κανεις μια βολτα απο την αντιπροσωποια. Ποτε δεν ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...