Προς το περιεχόμενο

apories pou mou dhmiourghthikan psaxnontas na agorasw ena g4 ya katebasthri


dk1210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

oti leei o titlos ...

kai analytikotera...

ena fthno mac mini h cube h powermac 8a einai ok (me kapoio extra hdd) na ginei "katebasthri" torrent etc?

ya na trexei mac osx poia einai ta min requirements se ram, hd, kai processor?

ean den exei (pou den 8a exei) airport (wifi) mporw na balw ena exwteriko usb? kai ean nai, poio?

apo sta8erothta? 8a douleyei 24/7... (to macbook mou den blepw na exei kanena problhma pou to exw san prwto mhxanhma kai ektelei OLA ta...varia xreh...kai to exw etsi apo ton Ianouario...)

ti provlhmata 8a exw?

opoios xerei as mou dwsei ta fwta tou please...

episis...ean exei kaneis kapoio tetoio mhxanhma pou den to 8elei...let me know...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Mac Mini G4 μπορώ να απαντήσω μιας και έχω ένα τέτοιο. Δεν θα έχει κανένα πρόβλημα να κάνει αυτά που ζητάς, 24/7. :)

 

Καλό θα είναι βέβαια να μην το αφήσεις με τα default 256MB RAM αλλά να του προσθέσεις κι άλλη. Ιδανικά, βάλε του ένα DIMM 1GB (το max που παίρνει).

 

Κατά τα άλλα, ο μόνος περιορισμός σου θα είναι η χωρητικότητα του σκληρού δίσκου. Μπορείς όμως να συνδέσεις κάποιον μεγάλο εξωτερικό σε firewire (ή usb) και να κάνεις έτσι ότι θέλεις. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό δεν ξέρω. Το δικό μου έχει την ενσωματωμένη Airport Extreme της Apple. Έχω την εντύπωση πως κάποιοι - αν όχι όλοι - οι USB Wi-Fi adaptors δουλεύουν αλλά δεν ξέρω να σου πω στα σίγουρα. Φαντάζομαι πως σε αυτό, google is your friend... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείται πως είναι κολλημένος με mac... Αλλά άμα του βρεις εσύ κάτι άλλο πιο φτηνό τελείως αθόρυβο και στο μέγεθος ενός μικρού τετραγώνου που να κάνει όλα αυτά που κάνει το Macmini δεν νομίζω να αρνηθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ 1000 σε όσα είπε ο σοφός mod και μη ξεχνάμε και την ασήμαντη κατανάλωση.

 

Αν δεν βρεις mini με ενσωματωμένη wi-fi, δες την Asus WL-167G. Δουλεύει άψογα στο G3 με Panther, δεν βλέπω γιατί δεν θα δούλευε σε G4 με Tiger. Μεγάλο πλεονέκτημα, ότι έχει free έτοιμους drivers από την Asus για OSX. Για κάποιες άλλες επίσης συμβατές, θα ζητάς drivers από το θείο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...