Προς το περιεχόμενο

APC BACK UPS RS 800??


Sailsman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να αγοράσω ένα σύστημα UPS προκειμένου να έχω το κεφάλι μου ήσυχο από τις μεταβολές του δικτύου της ΔΕΗ...

 

Μου έχουνε προτείνει την APC σαν την καλύτερη και πιο αξιόπιστη εταιρία στον χώρο αυτό.

 

Θα μπορούσε το παραπάνω UPS να καλύψει τις εξής ανάγκες μου:

 

--> τροφοδοτικό 550W

--> Core 2 Duo 6600

--> 2-3 σκληροί δίσκοι

--> Οθόνη TFT 19"

--> router ADSL

 

Μου έχουν πει ότι το UPS είναι καλύτερα να είναι και line interactive!

 

Tι έχετε να προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα APC ειναι πολυ προσεγμενα.. Θα σε κρατησει το 800αρι πσιλοοριακα, καλυτερα 1000αρι ομως...

 

Μου έχουν πει ότι το UPS είναι καλύτερα να είναι και line interactive!
Τα online εινα τα πιο καλα αλλα ειναι πανακριβα... Αυτο δεν σημαινει ομως οτι τα line int.. ειναι ασχημα, μην τρελαθουμε.. Αλλο το ενα αλλο το αλλο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πόσο περίπου κρατάνε οι μπαταρίες στα συγκεκριμένα δύο UPS και πόσο κοστίζει μια καινούρια και ακόμα αν έχουν τη δυνατότητα να κλείνουν τον υπολογιστή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποσο κρατανε φιλε μου εξαρταται απο την καταναλωση... Με το 800αρι full load πιστευω θα σε βγαλει κανα 10λεπτο+...

 

Οσο για το αν εχουν δυνατοτητα να κλεινουν το pc αυτο ειναι απο τα πιο απλα που μπορει να κανει ενα APC!!! Ενας φιλος εχει το 1000αρι και βλεπει ανα πασα στιγμη τι watt καταναλωνει το pc, ρυθμιζει σε τι τασεις το ups να δουλευει (κατωφλι προς πανω και κατω) και σε ποση ωρα να κλεινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτά χρειάζονται και απαραίτητα εγκατάστασ software στον υπολογιστή; Δε θα ήθελα να φορτώσω το σύστημα μου με επιπλέον προγράμματα στο start-up....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν διατύπωσα καλά την ερώτησή μου. Εννοώ πόσος καιρός θα περάσει μέχρι να χρειαστεί να αλλάξω μπαταρία (2-3 χρόνια) κ πόσο κοστίζει η νέα μπαταρία??

 

Για τη μάρκα έχουμε καταλήξει ότι η APC είναι όντως η καλύτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...