Προς το περιεχόμενο

7600GS 256MB AGP + 22" LCD


Kagkouros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

για ρίξε μια photo από το monitor και πως έκανε την εικόνα να δούμε και εμείς αν είναι να μην πάρω και εγώ 42'' monitor που έχω σκοπό να το αγοράσω σε 2 χρονια και να το βάλω με την 7900 μου :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είναι να μην πάρω και εγώ 42'' monitor που έχω σκοπό να το αγοράσω σε 2 χρονια και να το βάλω με την 7900 μου :mrgreen:

 

Σε 2 χρόνια φίλε μου, κατά πάσα πιθανότητα δεν θα έχεις ακόμη την 7900...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ρε συ παίρνεις στα σοβαρά ότι γράφουμε εδώ :) σε 2 χρονια μπορεί να μην έχω καν pc με την γκαντεμιά που με δέρνει εμενα αλλα ποτε δεν ξέρεις :) βεβαια ακόμα έχω τον pentium 3 μου λες να το μπας εκεί το monitor σε 2 χρονάκια που θα το πάρω :mrgreen: κάγκουρα περιμένω την photo

 

και μια από το pc σου αν θες να δώσεις κακό δεν θα είναι να μου φύγουν οι υποψίες ότι είσαι ο kag3to μια και θυμάμαι το pc που είχε/ς δείξει κάποτε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ρε συ παίρνεις στα σοβαρά ότι γράφουμε εδώ :) σε 2 χρονια μπορεί να μην έχω καν pc με την γκαντεμιά που με δέρνει εμενα αλλα ποτε δεν ξέρεις :) βεβαια ακόμα έχω τον pentium 3 μου λες να το μπας εκεί το monitor σε 2 χρονάκια που θα το πάρω :mrgreen: κάγκουρα περιμένω την photo

 

και μια από το pc σου αν θες να δώσεις κακό δεν θα είναι να μου φύγουν οι υποψίες ότι είσαι ο kag3to μια και θυμάμαι το pc που είχε/ς δείξει κάποτε :P

 

Πάνο, το είπαμε και το ξαναείπαμε, είναι ο kag3to. Συγκρατώ fully system specs πάντα στο μυαλό μου ... :razz:

Όσο τη photo, περίμενε ... Πού ξέρεις ? Γίνονται και θαύματα ... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μπορεί να έχω κάποια πράγματα στο PC ίδια με το παιδί που λέτε δεν σημαίνει ότι είμαι εγώ.

Σας παραθέτω απλώχερα τις φοτο...

]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dsc06980yr7.th.jpg

 

Kagkouros με τιμά ιδιαιτέρως που βλέπω την υπογραφή μου στην οθόνη σου μέσω από τη φωτογραφία... :smile:

 

Υ.Γ. Τελικά το Mambo είναι αισθητά μεγαλύτερο από το matrix...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, η οθόνη μάλλον δεν πρέπει να αφήνει από μόνη της μαύρα κενά στα πλάγια.

Το counter δεν το σηζητάω γιατί δεν έχει και πολλές ρυθμίσεις σαν παιχνίδι.

Το Pro6 όμως ενώ ούτε αυτό αφήνει κενά στα πλάγια από την ανάλυση 800Χ600 στην 1680Χ1050 δεν είδα καμία απολύτως διαφορά. Το interface είναι ακόμα πολύ μεγάλο (σε σχέση με το counter για π.χ.) δείτε τις ακόλουθες φοτο

[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο laptop της αδερφής μου που έχεις 15,4" wide έχει ρύθμιση η geForce Go 7400 για το τι θα κάνει στις μικρότερες αναλύσεις από την εγγενή (1280x800).

 

Κι έχει επιλογή, στις χαμηλότερες αναλύσεις (1024x768, 800x600) είτε να το κάνει stretch (δηλαδή γεμίζει όλη την οθόνη, αλλά παραμορφώνει), είτε το κάνει μεγέθυνση χωρίς να χαλάσει η αναλογία (άρα έχει μαύρα μόνο αριστερά δεξιά) ή τέλος μικραίνει το πλαίσιο και έχει μαύρα και αριστερά-δεξιά και πάνω-κάτω, αλλά έχει πολύ καλή ευκρίνεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα έχει ένα που λέει "αλλαγή κλιμάκωσης επίπεδης εικόνας" και από το "χρήση ενσωματωμένης κλιμάκωσης της οθόνης μου" έβαλα το "χρήση κλιμάκωσης nvidia" αλλά και πάλι δεν βλέπω διαφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Kagkouros με αυτό το Configuration Monitor-GPU τα games είναι σε playble καταστάσεις; Ένας φίλος θέλει να βάλει τα ίδια σαν αναβάθμιση με C2D 6600 και 1 GB 800άρες σε Net Caffe θα ανταπεξέλθουν στα παιχνίδια και στις απαιτήσεις η είναι τραγικά τα πράγματα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Kagkouros με αυτό το Configuration Monitor-GPU τα games είναι σε playble καταστάσεις; Ένας φίλος θέλει να βάλει τα ίδια σαν αναβάθμιση με C2D 6600 και 1 GB 800άρες σε Net Caffe θα ανταπεξέλθουν στα παιχνίδια και στις απαιτήσεις η είναι τραγικά τα πράγματα;;;

 

Kαλυτερα να βαλει c2d 4400 μαζι με καλυτερη καρτα γραφικων(2600xt/8600gt θεωρω πως ειναι το minimum για gaming) και 2gb ram...

Πλεον τα παιχνιδια ευκολα ζητανε πανω απο 1gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...