Προς το περιεχόμενο

Ψύξη 7600gs?


pagratios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια η zalman vf-900 δeν κανει για agp πρεπει με πολυ προσοχη να ανοιχτουν η τρυπες της καρτας αλιος δεν φτανουν τα ποδαρακια.η αποσταση ειναι 8 ποντους και η zalman εχει 7.5 λοιπουν 5 εκατοστα που τα κερδιζεις με το ανοιγμα φυσικα με πολυ μεγαλη προσοχη να μην κοπει καποια γραμμη στην καρτα

 

βλέπω το έχεις κάνει και εσύ, ε?:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
παιδια η zalman vf-900 δeν κανει για agp πρεπει με πολυ προσοχη να ανοιχτουν η τρυπες της καρτας αλιος δεν φτανουν τα ποδαρακια.η αποσταση ειναι 8 ποντους και η zalman εχει 7.5 λοιπουν 5 εκατοστα που τα κερδιζεις με το ανοιγμα φυσικα με πολυ μεγαλη προσοχη να μην κοπει καποια γραμμη στην καρτα

 

O pagratios έχει την έκδοση PCI express, το αναφέρει πιο πάνω.

Στην έκδοση AGP όπως λες, δεν "λείπουν" 5 εκατοστά αλλά 5 χιλιοστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kage.. Kagoura μην λέμε ότι νάνε δεν πρόκειται να δει παραπάνω Fps στα games αν ρίξει και 100 βαθμούς από την κάρτα του όπως είπε και ο γιώργος αν η κάρτα σου έφτασε threshold και έκανε throatling είναι άλλη ιστορία

 

λοιπόν όπως σου λέει και ο merkoutio pagratie μου αυτά που σου προτείνει κάνουν μια χαρά έχω το VF900-Cu LED και το είχα φορέσει σε μια Albatron 7600Gs και μετά μπήκε στην 7900Gs από δουλειά αν είσαι με παθητική θα δεις μεγάλη διαφορα αλλα σε Ο/C δεν τραβάει πολλά

post-42566-129062951224_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kage.. Kagoura μην λέμε ότι νάνε δεν πρόκειται να δει παραπάνω Fps στα games αν ρίξει και 100 βαθμούς από την κάρτα του όπως είπε και ο γιώργος αν η κάρτα σου έφτασε threshold και έκανε throatling είναι άλλη ιστορία

 

λοιπόν όπως σου λέει και ο merkoutio pagratie μου αυτά που σου προτείνει κάνουν μια χαρά έχω το VF900-see you LED και το είχα φορέσει σε μια Albatron 7600Gs και μετά μπήκε στην 7900Gs από δουλειά αν είσαι με παθητική θα δεις μεγάλη διαφορα αλλα σε Ο/C δεν τραβάει πολλά

 

το προσπερνάω....

 

τι ειναι αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την ίδια κάρτα σε pci-e και έκανα την εξής πατέντα: άνοιξα τρύπες στα πλαινά fins της αλουμινένιας ψύκτρας που είχε και έδεσα σφιχτα με σύρμα ένα ανεμιστηρα να τη φυσάει. 10 βαθμούς κάτω. 49 - 55 κλοκαρισμένη στα 505/400 το καλοκαίρι με 39 θερμοκρασια mb.

 

και φωτο:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O pagratios έχει την έκδοση PCI express, το αναφέρει πιο πάνω.

Στην έκδοση AGP όπως λες, δεν "λείπουν" 5 εκατοστά αλλά 5 χιλιοστά.

 

Δεν το ειδα οτι ειναι PCI:oops: 5 χιλιοστα σωστα φιλε. Λοιπον vf900 και εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φυσικά και αφαιρείς πρώτα τη stock ψύξη :wink:

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο μπαίνεις σε τόσο κόπο για μια ταπεινή 7600GS ... Εφόσον είναι οι θερμοκρασίες ανεβασμένες βάλε ένα fan να την χτυπάει (όπως αναφέρθηκε σε ένα ποστ παραπάνω :wink:)

Noμίζω όμως πως γίνεσαι λιγάκι υπερβολικός, 60 βαθμοί δεν είναι και πολλοί ...

 

edit: Κοίτα π.χ. την o/ced X1650 μου σε τί θερμοκρασίες παίζει με το fan στα 100% ... (Δεν μου παίρνει τα αυτιά ! :mrgreen:)

 

77905644ns8.th.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πούμε στο Lost planet extreme condition που είναι πάρα πολύ βαρύ παιχνίδι με low γραφικά και μόλις βγήκα έλεγε 65C και έλεγα μήπως ήθελε!!!Άλλα αν λέτε ότι είναι συνήθης θερμοκρασίες τότε αφήνω όπως έχει και αν είναι κάνω πατέντα με κανα ανεμηστηράκι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...