Προς το περιεχόμενο

Ψύξη 7600gs?


pagratios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και έχεις βάλει την Zalman?Και μέχρι πόσο την έχεις φτάσει?

 

edit: το VF900-CU με το VF900-CU led είναι το ίδιο να φανταστώ μόνο που το δεύτερο έχει και φωτάκι!!Ακόμα και η συσκευασία έχει τα ίδια πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησε το Ati Tool. Βέβαια επειδή βλέπω ότι έχεις παθητική ψύξη, καλύτερα περίμενε για το VF-900, το οποίο θα την δροσίσει αρκετά :wink: Τέσπα, πάρε εσύ το VF-900 και τα λέμε με MSN για το o/c της κάρτας σου ... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι ακόμα για την ψύκτρα?Κατέβασα σε pdf το manual και λέει ότι δεν υποστηρίζει την 7600GS όπως λέει το site εκτώς αν είναι το manual εκατοχρονίτικο με βάση το site!Και κάτι ακόμα πρέπει λέει να πάρει ρεύμα από την mobo αλλά έχω τον ανεμηστήρα για το case αρκεί αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pagratios δες την υπογραφή μου που έχω φτάσει τώρα θα της το αλλάξω με Tec όμως η διαφορα στα 2 που λες είναι μονο στον ανεμιστήρα στο απλό είναι μαύρος χωρίς φως και στο άλλο διαφανες με φως εγώ της είχα κόψει το καλώδιο και έβαλα αυτό που είχε η ψήκτρα της 7900 και παίρνει ρεύμα από την κάρτα αν πιάνουν τα χερια σου το κανεις και αυτό ;) αν η 7900 είναι pci-e κάνει μια χαρά αν έχει τις 4 τρύπες γύρο από τον πυρήνα της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Vatos_locos: Φίλε μου μήπως έχεις μπερδευτεί λίγο?Έχω την 7600GS και όχι την 7900 που λες!!!Δεν μπορώ να δόσω ρεύμα στην ψύκτρα από το τροφοδοτικό με αυτό που λέω παραπάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω μπερδευτεί ρε αδερφέ σου λέω ότι την ίδια πριν την βάλω στην 7900 την είχα σε μια albatron 7600 ρεύμα από αυτό που λες μπορείς να δώσεις απλά σου εξηγώ ότι η κάρτα έχει header και μπορείς να τις δώσεις και από εκεί ρεύμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ απλα εκεί που είπες

αν πιάνουν τα χερια σου το κανεις και αυτό αν η 7900 είναι pci-e κάνει μια χαρά αν έχει τις 4 τρύπες γύρο από τον πυρήνα της
με μπέρδεψες!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τις μπέρδεψα και εγώ :) sorry γιατην 7600 αν εχεισ 4 τρύπες γύρο απο τον πυρήνα της κάνει θα δεις επίσης ότι έχει θέση για ανεμιστήρα για να δώσει ρεύμα οποτε η κολλας τα καλώδια εκεί η βγάζεις το βύσμα από τον παλιό και το βάζεις στην zzalman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τις μπέρδεψα και εγώ :) sorry γιατην 7600 αν εχεισ 4 τρύπες γύρο απο τον πυρήνα της κάνει θα δεις επίσης ότι έχει θέση για ανεμιστήρα για να δώσει ρεύμα οποτε η κολλας τα καλώδια εκεί η βγάζεις το βύσμα από τον παλιό και το βάζεις στην zzalman

 

 

Ποιον παλιό?Δεν έχω ανεμηστίρα τώρα μόνο παθητική ψύκτρα και πάνω στην mobo έχω την ψύκτρα του επεξεργαστή και τον ανεμηστίρα του κουτιού!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

on αν δεις πάνω στην κάρτα έχει ένα άσπρο header για ανεμιστήρα είναι αυτό αλλα από ότι βλέπω δεν ξέρεις πολλά από vga οποτε πάρε το adaptor που λες και βάλτο έτσι μια χαρά θα είσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...