Προς το περιεχόμενο

πλυντηριο αυτοκινητου ηρακλειο κρητης


pern112

Προτεινόμενες αναρτήσεις

hi every1!ψαχνω πλυντηριο αυτοκινητου στο ηρακλειο που ειτε να πλενει με απλο λαστιχο (οχι με πιστολι) ειτε να μπορω εγω να πλυνω με δικο μου λαστιχο και καθαριστικα. Δυσκολο το βλεπω αλλα ολο και καποιος μπορει να εχει πετυχει τπτ. Δεν μπορω να το πλυνω σπιτι μου και δεν θελω τα πιστολια και τους τροχους γιατι χαλανε χρωμα και λαστιχακια.Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το πλενω το δικο μου με λαστιχο πιεση,απορυπαντικο υγρο πιατων και λιγο ταιντ για χρωματιστα ρουχα και πεφτουν ολες οι βρωμιες...μετα αζαξ στα τζαμια και ταβλο με χαρτι υγειας..ποσο πολυ καθαριστικα να θες?μια χαρα ειναι η μπογια μεχρι στιγμης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρωμοπαγιδες βαζεις?περα απο την πλακα παντως δεν μπορω να πλενω με πιστολι γιατι ειναι καμπριο και το γραφει και το βιβλιαρακι του αυτοκινητου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εξαρταται τι το θες το αμαξι...

Εμεις 10 χρονια τωρα πλενουμε τα αμαξια μας με σκουπα (ναι ναι...)και σαπουνι για πιατα (κατι τετοιο τελος παντων) και κανουμε τα τζαμια με Azax...

Τοοοοοοοοοοοοσα χρονια ουτε εχει χαλασει τπτ ουτε το χρωμα εχει ξεφτυσει ουτε τιποτα.

Το μονο που εχει ξεφτυσει ειναι τα μαυρα εξωτερικα πλαστικα που εχουν αρχισει και ασπριζουν (λογω καψιματος απο τον ηλιο), και τιποτα αλλο.

Βεβαια τα αμαξια δεν ειναι και λουστραρισμενα, αλλα μια χαρα κρατουν.

Κι εγω αμα ακολουθουσα το εγχειριδιο: "μη το πλενεις στον ηλιο οι σταγονες κανουν τη μπογια χαλια, να βγαζεις αμεσως τις κουτσουλιες ειναι οξινες παει η μπογια κτλ κτλ κτλ" τωρα θα ειχα αμαξι 10ετιας χωρις καμια διαφορα απο το τωρινο :P

Βεβαια εχουμε και τους απεναντι, ΚΑΘΕ 2 μερες ενω δεν εχει ηλιο και με ειδικο πανακι και βουρτσακι για τα αμαξια πλενουν τη BMW 316 τους 8ετιας και μετα τη λουστραρουν να λαμπει το γκρι χρωμα :P

Διαλεγεις και παιρνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε pern απέναντι απο το κολυμβητήριο υπάρχει ένα βενζινάδικο που σου δίνει τη δυνατότητα να πλύνεις ο ίδιος το αμάξι.4 ευρώ για 15 λεπτά΄+ μπουκαλάκι σαμπουάν.Αλλα με πιεστικό.Βέβαια έχει και βρύση.Οπότε δε ξέρω αν μπορείς να συννενοηθείς με τον υπεύθυνο για να χρησιμοποιείς τη βρύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κ δεν εχω διαβασει manual ποτε:P

κ σε cabrio με υφασματινη οροφη το βαζω μεχρι κ σε αυτοματο πλυντηριο με βουρτσες.λεει για ποιο λογο απαγορευουν πιστολι?

αν δεν εχεις υφασματινη οροφη π ειναι πιο ευαισθητη δεν βρισκω λογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks psyduck ξερω το βενζιναδικο, οντως εχω δει οτι εχει πιεστικο αλλα δεν τον ρωτησα αν μπορω να πλυνω χωρις.

Το αμαξι δεν ειναι με υφασματινη και το προβλημα ειναι οτι χαλανε τα λαστιχακια και αρχιζει και εχει τριγμους το αυτοκινητο. Επισης μπορει να αρχισει με το καιρο να μπαζει νερο.Το επαθα σε ραλλυε που ουτε καμπριο ηταν ουτε προβλημα ειχε ουτε 5ετιας ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...