Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

kostas128

Grapsimo tainias apo h/y se dvd???

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kalispera sas!!fa ifela sas parakalo an gnorizei kapoios namoy pei to exis!!

katebasa kapoies xenes tainies apo ena site kai ebala mesa kai toys ypotitloys!!ok evs edo!!!1

apo kei kai pera eno sto h/y blepo tin tainia mia xara me toys ypotitloys otan tin egrapsa se dvd den graftika oi ypotitli????

giati!!!!poio programma prepei na exo???poia einai i diadikasia???

eyxaristo!!!

kostas128:|

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Parsifal: Να πω κατι λιγο ασχετο?

Καταρχην ωραιος ο οδηγος σου. Good job :-D

Αλλα στο converxtodvd γραφεις:

"Εξελληνισμένο: όχι"

ενω ειναι:

convertxdl4.th.jpg

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Διορθώθηκε!

Η λογική του "Με ποιο πρόγραμμα" είναι να συγκεντρώσουμε τις απαντήσεις που δίνονται συχνότερα από τα άλλα μέλη σε παρόμοια ερωτήματα. Εγώ το παίζω και λίγο «επαναστάτης» και βάζω πάντα μερικά freeware που θεωρώ καλά στην κατηγορία τους, χωρίς κατ'ανάγκη να τα ξέρει ο πολύς κόσμος. Το ConvertXToDVD συγκεκριμένα δεν το έχω και ούτε πρόκειται, αφού κάνω τη δουλειά μου άριστα με freeware προγράμματα. Οπότε, προσπάθησα να μαζέψω πληροφορίες από το official website του προγράμματος...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ωραια, θα δοκιμασω προσεχως καποια απ'τα free του οδηγου :-D

(εχεις καποιο να προτεινεις?)

(δεν ηταν αναγκη να γραψεις οτι εκανα εγω την υποδειξη :razz:)

edit: Λοιπον, κατεβασα το DVD Flick επειδη ειναι open source και οχι απλα freeware. Θα γραψω με αυτο την επομενη ταινια που θα μετατρεψω :D

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το DVD Flick, και μετά να γράψεις τις εντυπώσεις σου εδώ: http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=184358

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εκτός απο το convertx to DDVD που ειναι απίστευτο αλλά πρέπει να το αγοράσεις, ποιο άλλο προγραμματάκι μετατρέπει το αρχείο divx σε dvd?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Εκτός απο το convertx to DDVD που ειναι απίστευτο αλλά πρέπει να το αγοράσεις, ποιο άλλο προγραμματάκι μετατρέπει το αρχείο divx σε dvd?

Ειδες τι μπορεις να καταφερεις με το θαυμα της... ορασης? :razz:

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
parsifal και για σειρές ποιο χρησιμοποιείς?

Αν περιμένεις να σου πω all-in-one πρόγραμμα, λυπάμαι αλλά θα σε απογοητεύσω. Όταν έφτιαχνα epeisodic DVDs, το έκανα με μία πληθώρα προγραμμάτων και τρόπο που θα φάνταζε μία κούραση και μισή στον μη μυημένο χρήστη. Χώρια που πλέον δεν έχω την ανάγκη να φτιάξω DVD, αφού βλέπω τα πάντα στο PC. Αυτό το γεγονός, μαζί με την έλλειψη μεγάλης CRT τηλεόρασης στο σπίτι που είμαι τώρα και της εξεταστικής, έχουν παγώσει προς το παρόν το σχετικό HOWTO που ετοίμαζα...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Λέτε να μη βλέπω καλά;; :confused: το σχολίασα και σε άλλο topic αλλά αμέσως να με φάτε.. είπαμε καινούργια είμαι,give me a break!!!!:cry: Τα μόνα προγράμματα που απ'ότι βλέπω υποστηρίζουν divx και υπότιτλους είναι το nero vision και το video dvd maker free που όμως δεν υποστηρίζουν υπότιτλους και πρέπει να κατεβάσεις άλλο πρόγραμμα και το convertxtodvd που κατα τη γνώμη μου τα κάνει όλα και είναι τρομερό, θέλει να το αγοράσεις αλλιώς δεν έχει ολόκληρη εικόνα.. τι δεν είδα ρε παιδια;;; :confused:

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Όταν λες «να υποστηρίζουν divx», εννοείς αρχεία video με κατάληξη .divx ή απλώς αρχεία avi που έχουν συμπιεσθεί με DivX codec... ;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

@dimitra δες και το filmmachine που βάζεις και υπότιτλους (google it).Α και δε χρειάζεται οπωσδήποτε να "αγοράσεις" κάποιο.

@parsifal νομίζω πως το κυριότερο που πρέπει να κοιτάξει κανείς σχετικά με την κωδικοποιηση είναι με ποιον encoder θα γίνει.Ολα αυτά τα προγράμματα που αναφέρεις κοστίζουν 40 ευρώ ή είναι open source (όχι πως αυτό είναι κακό) δε νομίζω να συγκρίνονται με το cce encoder που κάνει 2000.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Όταν δεν έχεις να αγοράσεις, μπορείς αντί να «αγοράσεις» να κατεβάσεις νομιμότατα ένα αντίστοιχο freeware/open source. Και όταν έχεις ένα περισσευματάκι, να κάνεις και ένα μικρό paypal donation σε ανθρώπους που δίνουν δωρεάν μερικά προγράμματα «διαμάντια».

Το CCE Basic έχει την ίδια μηχανή συμπίεσης με το SP και κάνει περίπου 50κάτι ευρώ νομίζω. Του λείπουν μόνο κάποιες δυνατότητες παραμετροποίησης. Να δεις οπωσδήποτε και από τους freeware τον HC Enc, το αποτέλεσμα θα σε εκπλήξει θετικά.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...