Προς το περιεχόμενο

Πως σας φαίνεται αυτή η αναβάθμιση;;;


ThundeR_21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Ακριβη η καρτα γραφικων, καλυτερα για μενα παρε μαι ATI 1950XT Pro τουλαχιστον για να εχεις οικονομια και επιδοσεις, εξαλλου δεν υποστηριζουν το νεο προτυπο DX10.1 καμμια απο τις δυο...

 

Για πες μας μια που το υποστηριζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολε Ολε Ολε Ολε ;) ;)

 

Επιτέλους σας γράφω από το καινούριο μου PC (της υπογραφής....) μετά απο 3 ώρες και 20 λεπτά συναρμολόγησης και εγκατάστασης λειτουργικού (win την ώρα για να κάνω τεστ σε κανα παιχνιδάκι...μάλλον στο Rainbow 6: Vegas και στο Stalker) ;) μετά θα μπεί και Ubuntu ;)

 

Τελικά πήγα και αγόρασα τα κομμάτια σήμερα το πρωί απο διάφορα καταστήματα στη Στουρνάρη...ευτυχώς τα βρίκα όλα...έβαλα το χέρι πολύύύ βαθιά στην τσέπη.

Πήρα μόνο case/psu/mobo/cpu/ram/vga's/hdd.... τα υπόλοιπα τα είχα.

Όλα δουλεύουν ρολόι...παραδόξως χμμμ θα δούμε στην συνέχεια λολ

Ελπίζω να μοu κρατήσει κανένα 8μηνο....

Ευχαριστώ για την βοήθεια παίδες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν την Τρίτη θα πάω να αγοράσω τα εξής:

 

Case: Casetek Middle-Atx 1020-2A black 59euro

PSU: Zalman 600w 100euro

MoBo: Asus P5N-E SLi 107euro

CPU: Intel Core D 6750 175euro

RAM: OCZ 2GB Kit 800MHz DDR2 REAPER HPC 150euro

HDD: WD Raptor 74GB 10000RPM 148euro (έχω άλλους 2 σκληρούς και αυτό θα τον έχω μόνο για το λειτουργικό)

VGA: Asus 8800GTS 640MB 280euro (με προοπτική σε κανα 2μηνο να μπεί άλλη μια ίδια σε SLi)

 

ΣΥΝΟΛΟ: 1019 euro

 

χεχε είχα βάλει X1950 GT 512 MB για SLi LOLLOLOLOLOL

 

πως το βλέπετε σαν σύνθεση; χρειάζεται κάποια αλλαγή; θα παίζει ικανοποιητικά τα νέα παιχνίδια;(και με τις 2 κάρτες γραφικών εννοείται!!!)

 

χμμμ, για να δώ, nvidia κάρτα, πάει στο διάολο, βάλτην, αλλα και Intel επεξεργαστής? αυτό παραπάει... Απορίπτεται... :-D

 

Καλοριζικο!!!! Την κακια μου θα την πω ομως... Γιατι δεν παιρνεις κανα 22αρι μονιτορ? Τρως bottleneck με τοσο μικρη οθονη βρε...

 

Οθόνη άνω των 17 ιντσών θες μόνο αν κάθεσε μακριά από το pc... Ποτέ δεν θα έδινα χρήματα για μια μεγάλη οθόνη, όταν κάθομαι σε 40 εκατοστά απόσταση...Θα βγάλει τα μάτια του το παιδί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή την στιγμή παίζω Rainbow 6: Vegas και εχω μείνει μ@@κας... :)

τρομερή διαφορά...δεν ξέρω αν είναι ο επεξεργαστής/μνήμες ή οι dual vga's αλλά τρομερή διαφορά...

Έβαλα για λίγο το Stalker και το MoH: Airborne (demo) και δεν μπορώ να το πιστέψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίξω καινούργιο θέμα, θα το γράψω εδώ μιας κ "κολλάει"...

 

Σκοπευω να φτιάξω νέο πισί (μακροπρόθεσμα..μέχρι τα χριστούγεννα)

 

Έχω καταλήξει στα παρακάτω: (Ότι λείπει το έχω, εκτός από το PSU που θα το αφήσω last)

 

pc1.png

 

Ερωτήσεις:

 

1) Υπάρχει "συμβατότητα" του Quad με την ASUS mobo? (Θα ήθελα "πλήρη" συμβατότητα αλλιώς μπορώ να "πέσω" σε Core 2 Duo

2) Με τις μνήμες θα είναι όλα αρμονικά? (Μην τρώμε τπτ κολλήματα)

3) η VGA είναι καλή για νορμάλ games σε νορμαλ (1024χ768) αναλύσεις?

 

Το πισί δεν προορίζεται για overclocking ουτε για τρομερά games (προς το παρόν δλδ)

 

Επίσης, αν προτείνετε κάποιες αλλαγές προς το καλύτερο, δεκτές...Επίσης (2), τα λεφτά είναι σχετικά πολλά για να τα δώσω ντούκου...(γι αυτό θα πάει μακροπρόθεσμα) Επίσης (3), τα Vista\DVD-R\keyborad\mouse μπορεί να αφαιρεθεί από το συνολικό κόστος για να ισοροπηθεί σε ένα άλλο αντικείμενο (καλύτερη ram/vga κτλ)

 

And last..Αξίζει να βάλω RAPTOR σαν HDD OS ?(υπόψιν το πισί θα είναι ανοιχτό σχεδόν 15 ώρες την ημέρα, κάθε μέρα)

 

Ευχασριτώ εκ των προτέρων, ελπίζω να μην σας κούρασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οθόνη άνω των 17 ιντσών θες μόνο αν κάθεσε μακριά από το pc... Ποτέ δεν θα έδινα χρήματα για μια μεγάλη οθόνη, όταν κάθομαι σε 40 εκατοστά απόσταση...Θα βγάλει τα μάτια του το παιδί...

 

Ειπες μεγαλη βλακεια τωρα... Ισα ισα, το αντιθετο γινεται, στην μικρη βγαζεις τα ματια σου, η μεγαλη εχει μεγαλο κοκο και εισαι πιο ξεκουραστος.. Το λεω φιλικα μην με παρεξηγησεις

 

And last..Αξίζει να βάλω RAPTOR σαν HDD OS ?(υπόψιν το πισί θα είναι ανοιχτό σχεδόν 15 ώρες την ημέρα, κάθε μέρα)
Για απαιτητικη χρηση ειναι must ο raptor, ταχυτατος και αξιοπιστος... Πηγαινε σε 150αρη και θα με θυμηθεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάπα όλο το σύστημα :(

 

680i ενώ με τα μισά λεφτά πας σε P35 ?

μνήμες bres άλλες αν θα πάρεις νέο σύστημα κανε μια αναζήτηση να δεις pies φοράνε D9GMH το έχω χιλιόποστάρει :(

Vga 8600 ? πάρε καμια Dx9 να δεις φως τουλάχιστον εκτος αν δεν πρόκειται να παίξεις τίποτα πιο απαιτητικό από games του τύπου NFS Carbon και κάτω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...