Προς το περιεχόμενο

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

iason15

Αλλαγή αρχείου ηχου απο ΜΙDI σε mp3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mήπως μπορει να με βοηθήσει καποιος ?Πως μπορω να μετατρέψω μουσική απο MIDI σε mp3?? Ειμαι καινουριος και ζητώ τη βοήθειά σας

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα ακούγεται όμως ένα mp3 που προέρχεται από MIDI;;;

Δεν νομίζω να είναι ωραίος ο ήχος, το MIDI είναι από τα πιο παλιά format ήχου ενώ το mp3 από τα πιο καινούρια.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Πως θα ακούγεται όμως ένα mp3 που προέρχεται από MIDI;;;

Δεν νομίζω να είναι ωραίος ο ήχος, το MIDI είναι από τα πιο παλιά format ήχου ενώ το mp3 από τα πιο καινούρια.

:confused::confused::confused::confused::confused::confused:

το midi μπορει να ειναι παλιο format αλλα δεν εχει καμια σχεση με θεματα ποιοτητας οπως τα αλλα format, το midi να στο πω απλα περιεχει νοτες απο instruments τα οποια δεν αποκωδικοποιουν (αρα δεν εχουν μετρα συμπιεσεις/ποιοτητας) απλα αναπαραγουν οι καρτες ηχου... γιαυτο και καταλαμβανουν πολυ μικρο χωρο στο δισκο.

τωρα το πως μεταττρεπη αυτο το προγραμμα σε mp3 δεν το γνωριζο ισως εχει αμεση επαφη με την καρτα ηχου και στελνει τον ηχο των οργανων στην εφαρμογη απευθιας χωρις να μεσολαβη η αναπαραγωγη αλλιως μπορεις να το αφησεις να παιζει με ενα προγραμμα και με ενα αλλο απλα να ηχογραφεις οτι παιζει η καρτα ηχου εκεινη την στιγμη( κοινος stereo mixer)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το είπα αυτό αφού συνήθως το MIDI έχουν ένα απλό όργανο να παίζουν ενώ στα mp3 γίνεται <<πανικός>>. Απλώς δεν ξέρω αλλά αυτά τα δύο formats δεν μου ταιριάζουν καθόλου.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Το είπα αυτό αφού συνήθως το MIDI έχουν ένα απλό όργανο να παίζουν ενώ στα mp3 γίνεται <<πανικός>>. Απλώς δεν ξέρω αλλά αυτά τα δύο formats δεν μου ταιριάζουν καθόλου.

jeez!!!! :confused::confused::confused::confused: τα εχεις μπερδεψει, καμια σχεση τα οργρανα του midi και το mp3.

Αλλο το ενα . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . και αλλο το αλλο

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Αλλο το ενα . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . και αλλο το αλλο

Αυτό θέλω να πω, ότι τα όργανα του MIDI δεν έχουν σχέση με του mp3.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Δημιουργία νέου...