Προς το περιεχόμενο

video cut


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Virtual Dub Μod είναι πανεύκολο, πανάλαφρο και το καλύτερο πραγματικά στην κατηγορία του. Ανοίγεις το βίντεο, ψάχνεις στον χρόνο ή με τα βελάκια το frame που θες να αρχίσει το κόψιμο, και πατάς το home στο πληκτρολόγιο. Κάνεις το ίδιο για το σημείο που θες να τελειώνει μόνο που πατάς το end μετά από το πληκτρολόγιο. Ωραία. Μετά ctrl+x, ένα κλικ πάνω στο παλιό βίντεο, ctrl+A, το κουμπί delete, και μετά ctrl+v. Αυτό ήταν έχεις ένα νέο compilation μόνο με το κομμένο σημείο. Μετά πας πάνω αριστερά στο file, και save video as. Στις ρυθμίσεις επιλέγεις direct stream copy και είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι εννοεις να κοβεις "σκηνες" απο το βιντεο και οχι να το συμπιεσεις. αν ναι και θελεις μονο αυτη τη λειτουργια μπορεις να το κανεις και με ενα προγραμα που ηδη εχεις. :-D windows movie maker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai pos sumpiezeis me to movie maker???
]

Δεν ξέρω αν γίνεται.

Αλλά για να κόβεις απλά ένα βίντεο νομίζω κι εγώ πως είναι μία από τις καλύτερες επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai pos sumpiezeis me to movie maker???

 

οχι με το movie maker δεν συμπιεζεις, γιαυτο ειπα οτι αν θελεις μονο να κοβεις σκηνες να το χρησιμοποιησεις. για συμπιεση υπαρχει το winrar αλλα για βιντεο η συμπιεση ειναι απειροελαχιστη, τζαμπα κοπος κ χρονος που θα περιμενεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...