Προς το περιεχόμενο

Περι CCNA


Nik0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μιας και πιασαμε το θεμα της δουλειας, μπορει καποιος να αναφερει το ειδος της δουλειας που μπορουμε να βρουμε, εταιρειες τηλεπικεινωνιων και τετοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Simera tha paw stin hau gia na graftw giati alliws me na aplo ptyxio iek den ginetai douleia tin simeron imera, as elpisoume oti em to CCNA tha vrw.(?!)

 

πες μας λεπτομερειες μετα την επισκεψη σου, πχ χρηματα ,χρονοδιαγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες καταρχήν με καλωσορίζω στο forum.

 

Αυτή την εβδομάδα άρχισα κ εγώ να διαβάζω για το CCNA, έχω ένα υπόβαθρο πάνω στα δίκτυα οπότε αποφάσισα να μην παρακολουθήσω κ να δώσω στο τέλος. Αν θέλεις Νίκο πες μας κ ποια βιβλία σου δώσαν γιατί με έχει ψιλοφάει το άγχος. Έχω δει κ το σχετικό οδηγό που έφτιαξε ένας συμφορουμίτης αλλά αν θέλει κάποιος ας πει ποια του έδωσαν στη σχολή.

Επίσης μου διαφεύγει το κάθε πότε γίνονται εξετάσεις.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες καταρχήν με καλωσορίζω στο forum.

 

Αυτή την εβδομάδα άρχισα κ εγώ να διαβάζω για το CCNA, έχω ένα υπόβαθρο πάνω στα δίκτυα οπότε αποφάσισα να μην παρακολουθήσω κ να δώσω στο τέλος. Αν θέλεις Νίκο πες μας κ ποια βιβλία σου δώσαν γιατί με έχει ψιλοφάει το άγχος. Έχω δει κ το σχετικό οδηγό που έφτιαξε ένας συμφορουμίτης αλλά αν θέλει κάποιος ας πει ποια του έδωσαν στη σχολή.

Επίσης μου διαφεύγει το κάθε πότε γίνονται εξετάσεις.

 

Ευχαριστώ

 

kalos ton sto forum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paidia telika den piga simera giati ginotan xamos to apogeuma me tin episkepsi karamnali, prwi den prolava.

 

Ta xrimata ystera apo sxetiki erwtisi einai 1750 Euro kai ta mathimata xekinane 10 oktvmvriou kai teleiwnoun teli maiou 2008.

Einai ena full Cisco Academy year.

 

@pissas:kai gw monos piga na diavasw kai eixa agorasei ta 2 sxetika vilvia tis cisco gia to ccna cisco sef isntrust training course 1 kai 2 alla einai poly xontra se megethos kai dyskola. Kalytera na me kateuthynei daskalos skeftika kai an exw kai live cisco equipment mprosta mou enw sto spiti tha eixa to bosn tis netsim.

 

stin hau to 90% ton foititan pernei to ccna kai to 85% me tin prwti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω και εγώ τη γνώμη μου. Το CCNA μπορεί κανείς να το πάρει και αν διαβάσδει μόνος του με τα 2 βιβλία της Cisco που σε ξεκινάνε από το μηδέν και δεν χρειάζεται να ξέρεις και πολλά από τα δίκτυα. Αν διαβάζεις αρκετά κάθε μέρα σε κάνα 2μηνο το πολύ είσαι έτοιμος να το δώσεις πιστεύω.

 

Τώρα αν δεν αισθάνεσαι σίγουρος να διαβάζεις μόνος σου είναι άλλο θέμα... Απλά πληρώνεις.... Αν και έχω ακούσει ότι ο ΟΑΕΔ χρηματοδοτεί φουλ σεμινάρια CCNA αλλά δεν γμωρίζω τίποτα λεπτομέρειες Ρωτήστε...

 

Τώρα το αν βρεις δουλειά μετά το CCNA ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν σου εγγυάται τίποτα. Η πρακτική εμπειρία πάνω στα δίκτυα δεν συγκρίνεται με τπτ με οποιδήποτε χαρτί. Για ελλάδα δεν ξέρω αλλά για έξωτερικό από μόνο του χωρίς πρακτική εμπειρία 1-2 χρόνια δεν είναι και εύκολο να βρεις καμιά καλή δουλειά.

 

Καλή επιτυχία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο οαεδ χρηματοδοτεί κάποια καλά προγράμματα κατα καιρούς. Έγω πχ όσο καιρό ήμουν άνεργος πήρα την πιστοποίηση της microsft για sql server system administration (MCDBA 70-229). Απο κει και πέρα για μισθολογικά όποιος μπορεί θα πρότεινα να κάνει ένα μεταπτυχιακό πάνω στον τομέα που τον ενδιαφέρει. Το τει πειραιά έχει κάποια καλά μεταπτυχιακά και ένα είναι πάνω στα δίκτυα (αναγνωρισμένα φυσικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.Είμαι κ εγώ νέος στο forum κ θα ήθελα τα φώτα σας πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.Όλες οι ακαδημίες που διδάσκουν CCNA υποστηρίζουν πως δεν χρειάζονται προηγούμενες γνώσεις πάνω σε δίκτυα.Αυτό σημαίνει πως μπορεί να το παρακολουθήσει ο οποιοσδήποτε? Προσωπικά δεν ανήκω στον τομέα της πληροφορικής και δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις υπολογιστών παρά μόνο σε επίπεδο χρήστη.Μετά απο έρευνα για το αντικείμενο μπορώ να πώ οτι μ ενδιαφέρει και θα θελα να κάνω στροφή και να ασχοληθώ επαγγελματικά.Απευθύνεται σ εμένα ή θα τα βρώ σκούρα??Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

Να έχετε υπόψη σας ότι για κάποιον που δεν έχει σχέση με δίκτυα, το CCNA είναι δύσκολο. Θα πρότεινα να αρχίσει κάποιος με πιστοποιήσεις Microsoft, όπως αυτή του Microsoft Certified Systems Administrator για να μπει στο νόημα και μετά μπορεί να συνεχίσει με CCNA. Έχετε επίσης υπόψη σας ότι ειδικά η αγορά της Θεσσαλονίκης έχει δείξει ότι δεν προσφέρει παχυλούς μισθούς σε άτομα με ccna, ενώ σε πιστοποιημένους microsoft είναι καλύτερα τα πράγματα. Σεμινάρια και εξετάσεις cisco και microsoft στη θεσσαλονίκη μπορείτε να βρείτε και στον συνεργάτη της ITEC, τοhttp://www.systemplus.gr με πσιτοποιημένους εισηγητές. Ειδικά για Cisco εισηγητές προσοχή γιατί δεν διαθέτουν όλες οι σχολές που προαναφέρατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με το CCNA και ΚΥΡΙΩΣ από άτομα που κατέχουν το συγκεκριμένο πιστοποιητικό ή έχουν παρακολουθήσει μαθήματα σε ακαδημίες. Επειδή έχω κάποιες γνώσεις πάνω στα δίκτυα, ενδιαφέρομαι να δώσω το συγκεκριμένο πιστοποιητικό από μόνος μου. Έχω κατεβάσει μπόλικο υλικό από το ιντερνετ, αλλά απ' τα πολλά χάνεσαι και δεν ξέρεις ποιο να πρωτοπιάσεις, καθώς και ο καθένας τα προσεγγίζει με διαφορετικό τρόπο.

Το ερώτημα μου είναι ποια βιβλία προτείνετε τα οποία θα "εξασφαλίσουν" σε μεγάλο βαθμό την απόκτηση αυτού του χαρτιού, πέρα απ' το προσωπικό διάβασμα που θεωρείται αυτονόητο. Τουλάχιστον να ξέρω ότι αυτά που διαβάζω θα πιάσουν τόπο. Επίσης είδα ότι υπάρχουν άφθονα CBT από διάφορες εταιρείες. Τα προτείνετε τα συγκεκριμένα αλληλεπιδραστικά προγράμματα από τα διάφορα βιβλία και ποια απ' αυτά τα προγράμματα θεωρείτε καλά;

 

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...