Προς το περιεχόμενο

Ξυριστικη μηχανη


empire21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη βαριεμαι απιστευτα το ξυρισμα αποφασισα να δοκιμασω την λυση της ξυριστικης μηχανης.Επειδη ομως δεν ξερω ποια να αγορασω περιμενω τις προτασεις σας.

Επισης θα ηθελα εκτος απο ξυρισμα να κανει και trimming(αν μπορουν να συνδυαστουν αυτα τα δυο μαζι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κανεις την πιο αχρηστη αγορα της ζωης σου.

Σε ιδια φαση μ' εσενα ημουν κι εγω πριν απα κανα χρονο.

Πηγα λοιπον και πηρα μια πολυ καλη μηχανη Philips.

Αδιαβροχη, με κρεμα και ολα τα σχετικα.

 

..Μεγαλη πικρα.

Κατ' αρχας δεν ξυριζεσαι πιο γρηγορα, αλλα πιο αργα.

Πρεπει να εισαι πιο επιμονος με στο ξυρισμα, πρεπει να κοιτας να δεις αν τα πηρε τα γενια η οχι. Κι αν δεν τα πηρε να τα ξαναπερασεις..

 

Ασε που περνας ενα διαστημα μεχρι να συνηθισεις την μηχανη στο δερμα σου...

Γυρνανε τα γενια...

 

Απ' οποια σκοπια και να το δεις, ειναι πεταμενα λεφτα.

Λυπαμαι που σου γκρεμιζω τα ονειρα, αλλα ετσι ειναι.

Ξυραφι και παλι ξυραφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος και αν θες να διατηρεις ενα στρωμα τριχας συγκεκριμενου μεγεθους στο προσωπο σου:mrgreen:... Τοτε και μονο τοτε η ξυριστικη ειναι απαραιτητη :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επειδή αναφέρει trimming, μπορεί να του φανεί χρήσιμη (οποιαδήποτε από τις "καλές" μάρκες διαθέτει τέτοια λειτουργεία) αλλά για κανονικό ξύρισμα, μεγάλη αποτυχία...

 

Φαίνεται άλλωστε και από τα ποσά που δίνουν οι εταιρίες για διαφήμιση "συμβατικών" ξυραφιών, τα πρόσωποα που επιστρατεύουν κτλ.

 

Ελαφρώς off topic, αν γελάω με κάτι σε αυτές τις διαφημίσεις είναι με τους ήδη άψογα ξυρισμένους και photoshopαρισμένους μόντελους που περνάνε δήθεν τα ξυράφια και...τσοοουουπ, μεμιάς χάθηκε το υποτιθέμενο γένι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeap, έχουν δίκιο τα παιδιά. ειδικά ο bchris τα συνόψισε όλα.

πεταμένα λεφτά.

καλύτερα να κοιτάξεις για κουρευτική μηχανή με δυνατότητα trimming.

πιο χρήσιμη μπορεί να σου φανεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτα που μου λετε αλλαξα αμεσως γνωμη σχετικα με το ξυρισμα.Ξυραφι και παλι ξυραφι...:mrgreen:

Αρα τωρα περιμενω προτασεις για μηχανη μονο για trimming γιατι μερικες φορες μου αρεσει να αφηνω λιγο τα γενια:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε και εμένα σε αυτούς που αγώρασαν καλή ξυριστική μηχανη και τώρα σκουριάζει σε κάποιο ντολάπι. Καλή μόνο για ξύρισμα αμα δεν έχεις νερο (πχ μέσα σε αμάξι).Αλλοιώς δεν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κανεις την πιο αχρηστη αγορα της ζωης σου.

Σε ιδια φαση μ' εσενα ημουν κι εγω πριν απα κανα χρονο.

Πηγα λοιπον και πηρα μια πολυ καλη μηχανη Philips.

Αδιαβροχη, με κρεμα και ολα τα σχετικα.

 

..Μεγαλη πικρα.

Κατ' αρχας δεν ξυριζεσαι πιο γρηγορα, αλλα πιο αργα.

Πρεπει να εισαι πιο επιμονος με στο ξυρισμα, πρεπει να κοιτας να δεις αν τα πηρε τα γενια η οχι. Κι αν δεν τα πηρε να τα ξαναπερασεις..

 

Ασε που περνας ενα διαστημα μεχρι να συνηθισεις την μηχανη στο δερμα σου...

Γυρνανε τα γενια...

 

Απ' οποια σκοπια και να το δεις, ειναι πεταμενα λεφτα.

Λυπαμαι που σου γκρεμιζω τα ονειρα, αλλα ετσι ειναι.

Ξυραφι και παλι ξυραφι.

 

+1

συμφωνώ απόλυτα

εδώ και 2 χρόνια η μηχανή μου σκονίζεται στο ντουλάπι

ας θες πιο καλό ξύρισμα απλώς μην χρησιμοποιείς ξυραφάκια μιας χρήσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάλια φίλε! κλασσική μηχανή (mach για εμένα) είναι κλασσικό παράδειγμα αυθεντικής κλασσικής αξεπέραστης εφεύρεσης, που ακόμη και μετά απο τόσα χρόνια η τεχνολογία της δεν έχει ξεπεραστει (βλ. UNIX vs WIN :mrgreen: )

 

Στο μόνο που χρησιμοποιώ την philips είναι με την δεύτερη της κεφαλή να πάρω τα χοντρά (όταν και όποτε αφήνω μούσια), και μετά safety razor!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ξυριστική ειναι για κανενα ταξίδι μονο για να μη κουβαλας αφρους και ξυραφακια.

Εμενα με βολεψε και στο στρατο γιατι δε περιμενα στην ουρα και στα σκηνακια δε χρειαζοταν να ξυριζομαι με παγωμενο νερο

 

Κατα τ'αλλα ειναι οπως τα ειπαν τα παιδια.

Αργεις πολυ και ειδικα για καποιον που δε ξυριζεται καθε μερα δεν αξίζει με τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με βολεψε και στο στρατο γιατι δε περιμενα στην ουρα και στα σκηνακια δε χρειαζοταν να ξυριζομαι με παγωμενο νερο

 

δε ξυριζόσουν με ξυραφάκι και παγωμένο νερό στα σκηνάκια, και λες ότι έκανες και στρατό ? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αν πάρεις μηχανή "κουρευτική" (άκου εκεί trimming) να μην δώσεις πολλά λεφτά. Σου μένουν πολύ εύκολα στο χέρι και τα κλαις μετά τα λεφτά σου. Με κάνα 20-25? είσαι καλά πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...