Προς το περιεχόμενο

To NERO 7 μου αφήνει κενά.


radiodj105

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ να γράψω ένα μιξαριστό mp3 (διάρκειας 79 min) σε 1 cd.

Επιλέοντας ιδιότητες (επάνω στο τραγούδι), μπαίνω μέσα και επιλέγω "Διαίρεση" ώστε να το σπάσει σε tracks.

 

'Οτι κι αν δοκίμασα μου αφήνει κενά από τραγούδι σε τραγούδι ή ΠΡΟΣΟΧΗ... μου επαναλαμβάνει το τελευταίο 1 δευτερόλεπτο πριν αλλάξει το track!

 

Δοκίμασα να αλλάξω τα πάντα. Δηλαδή...

1. Τίκαρα στην επιλογή της καρτέλλας "εγγραφή"=> "Audio CD" να είναι επιλεγμένο το "να μην υπάρχει παύση ανάμεσα στα τραγούδια"

 

2. Στην δίπλα επιλογή "Επιλογές cda" έκανα τεστ με το "αφαίρεση παύσης από το τέλος των κομματιών ήχου"

 

Καμμιά πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω αυτό το κάνω από μία απλή επιλογή που μου έχει το NERO πριν γράψω τα CDs. Πάντως μπορείς να χρησιμοποιήσεις το audacity κι έτσι να το φτιάξεις σαν ένα track με πολύ μικρές παύσεις και να το εξάγεις ως ένα mp3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν κατάλαβα καλά, θέλεις να γράψεις ένα μεγάλο mp3 κομμάτι διάρκειας 79 λεπτών σε audio cd, ώστε να φαίνονται από το cd player τα επιμέρους tracks που το αποτελούν και επιπλέον χωρίς κενά ανάμεσα στα tracks.

Aν μαζί με αυτό το mp3 αρχείο υπάρχει και cue file, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Medieval Cue Splitter.

Αν όχι, πρέπει να το χωρίσεις χειροκίνητα σε επιμέρους tracks. Αυτό μπορείς να το κάνεις με το Nero Wave Editor. Δες περισσότερα εδώ.

Τα tracks που θα πάρεις από το Nero Wave Editor επίλεξε να είναι σε wav μορφή. Αυτά στη συνέχεια θα τα δώσεις για εγγραφή στο Nero, επιλέγοντας να μην υπάρχει κενό ανάμεσα στα κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επέλεξες από τις ιδιότητες όλων των κομματιών εκτός του πρώτου το pause να είναι 0 αντί 2?

Βεβαίως.

'Ασε που αν επιλέξεις "εγγραφή"=> "Audio CD" να είναι επιλεγμένο το "να μην υπάρχει παύση ανάμεσα στα τραγούδια", τότε αυτόματα ανάμεσα στα tracks το "pause" το κάνει "0".

 

Τελικά μου φαίνεται πως θα πρέπει να χρησιμοποιώ το Easy Cd Creator έχοντας όμως κόψει το μονοκόμματο αρχείο, σε μικρά tracks (από πριν). 'Οσες φορές το έκανα με το easy cd-creator, το αποτέλεσμα ήταν άψογο.

 

Απλά προτιμώ το Nero γιατί απλά μαρκάρω (στο περίπου) τα σημεία που θέλω να μου βάλει σημάδι για "αλλαγή track". Το καλό είναι πως το nero έχει και επιλογή να προσθέσεις Index στο κάθε track!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως.

'Ασε που αν επιλέξεις "εγγραφή"=> "Audio CD" να είναι επιλεγμένο το "να μην υπάρχει παύση ανάμεσα στα τραγούδια", τότε αυτόματα ανάμεσα στα tracks το "pause" το κάνει "0".

 

 

 

 

Για το 1ο τραγούδι νομίζω ότι σε ρωτάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...