Προς το περιεχόμενο

Wikipedia η μεγαλυτερη εγκυκλοπαιδια της παραπληροφορησης....


ten-ten

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι δύσκολο μεν αλλά μπορεί να ελαχιστοποιηθεί....και εγώ με τον Bandito είμαι την συμβουλεύομαι συχνά την βικι αλλά ποτέ μόνη της..δες λίγο punky αν θες το λινκ που εχω ποστάρει πιο πάνω...

πιο παλιά το άρθρο που έχω ποστάρει για το zamanfou ήταν 10πλάσιο σε έκταση..και έγραφε ότι παπαριά μπορεί να φανταστεί κάποιος για τους Έλληνες..

 

ναι το διάβασα το link. τιμάω :mrgreen: πάντα τους συνομιλητές μου και διαβάζω αυτά που ποστάρουν. φαντάζομαι τι παπαριές μπορεί να έγραφε για μας, οπότε όπως και εσύ λες, για κάποια πράγματα πάντα κάνω cross check.

 

Είπαμε wiki μόνο για επιστήμες, τηλεόραση, λογοτεχνία όχι για πολιτική

 

Και, ναι, είναι μια ιστορική στιγμή για το insomnia, η στιγμή που σχεδόν θα συμφωνήσω με τον Omni.

 

Συμφωνώ απολύτως.

Να προσθέσω επίσης ότι η Wikipedia είναι ένα πολύ καλό -και τζάμπα- αγχολυτικό.

 

Oυυυυ. Πριν διάβαζα για την σαϊντολογία και έμαθα ότι δεν είναι τελικά η επιστήμη της σαϊτας αλλά θρησκεία. Μετά διάβασα λίγο για τη ζωή του Crowley. Γενικά, είναι ωραίος πασατέμπος.

 

 

Tι σημασία έχει; Έτσι κι αλλιώς σύμφωνα με το δεύτερο άρθρο, είναι παράνομο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω και γω με τον bandito.

Όπως και να χει, θέματα όπως η ιστορία και η πολιτική, δεν είναι 100% εμπιστοσύνης σε οποιαδήποτε εγκυκλοπαίδεια. Τις εγκυκλοπαίδιες τις εμπιστευόμαστε κυρίως για θέματα επιστήμης κ.α.

 

Επίσης, δεν έχω δει ποτέ πουθενά να αυτοπροωθείται η wikipedia με οποιονδήποτε τρόπο. ΑΝ θες, την αξιοοποιείς, ΑΝ ΔΕΝ θες, να δούμε που θα βρεις πλουσιότερη σε πληροφορίες εγκυκλοπαίδεια :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί σε ορισμένα αρθρα γράφουν Κοινής Εποχής αντί για μ.Χ. ή π.Χ.

 

Ετσι κι αλλιώς την ημερομηνία θανάτου του Ιησού έχουν σαν σημείο αναφοράς και αυτό γίνεται όχι για θρησκευτικούς λόγους αλλά για ιστορικούς.

 

 

"Η αντικειμενικότητα της Βικι" βρε ουστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα συνηθως οι editor της wikipedia εχουν καλο λογο για τα ανουσια κοληματα τους... Αλλα και για επιστημονικη ερευνα μπορει να χρησιμοποιηθει σαν αφετηρια για να παρεις μια γενικη ιδεα για το θεμα... Και οντως ειναι ο καλυτερος πασατεμπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...