Προς το περιεχόμενο

Μετά το ΤΕΙ;


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μεταπτυχιακό μετράει ο βαθμός του πτυχίου;

 

Φυσικά μετράει, αν δεν μετρούσε θα μπαίναμε όλοι.... Το πόσο πρέπει να είναι το καθορίζει κάθε φορά το εκάστοτε πανεπιστήμιο που κάνεις την αίτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
δεν προσπαθώ να τρενάρω το στρατό...απλά προσπαθώ να έχω κάποια καλή πριουπηρεσία για μετά...αυτή τη στιγμή κάνω την πρακτική μου άσκηση..και ο ίδιος ο εργοδότης με ρώτησε αν θα πάω στρατό αν θα πάω για άλλη σχολή ή μεταπτυχιακό...αν τελικά με κρατήσουν,ίσως να έχω τα απαραίτητα εφόδια για μετά..έτσι σκέφτομαι ταυτόχρονα με την εργασία να κάνω κάτι..

αν δεν με κρατήσουν ,δεν το συζητάμε..το Φεβρουάριο θα μπω μέσα..(έχω και 9 μήνες):mrgreen:

 

Μην τον αναβαλης, κοψε την αναβολη και μπες με κατατακτηριες αει και θα εχεις και ευνοικες αδειες.Κερδιζεις και χρονο στην καριερα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εποικηνώνησε με το ΑΕΙ - ΤΕΙ που σε ενδιαφέρει. Λογικά γίνονται πριν το διδακτικό έτος οπότε για φέτος μάλλον δεν προλαβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πότε είναι οι κατατακτήριες εξετάσεις για ΑΕΙ? ή και για ΤΕΙ.. μέχρι πότε είναι οι αιτήσεις?

 

Συνηθως οι αιτήσεις ειναι 1-15 Νοεμβρίου και οι εξετάσεις το Δεκέμβρη. Εννοειται φυσικα οτι αφορα το επόμενο ακαδημαικό ετος η εισαγωγή.

 

Δηλαδη, αυτο το Νοεμβρη, θα κανεις αίτηση, με την προοπτική να εισαχθείς του χρόνου. (εάν περασεις στις εξετάσεις).

 

Η υλη συνηθως βγαινει το καλοκαιρι, ωστε να υπαρχει περιθώριο να διαβάσει ο υποψήφιος. Φυσικά, μπορεις να κανεις αίτηση και να μή πας. Απλως, μερικά τμηματα, δε δεχονται ολους τους φοιτητές, ή εχουν και καποιες πρόσθετες προϋποθέσεις. Κανε ενα τηλεφωνακι στη γραμματεία που σε ενδιαφερει, οπως ειπε το παιδι παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...