Προς το περιεχόμενο

TOSHIBA SATELLITE A210-127


kosmasgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να το αγοράσω. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ο επεξεργαστής του με 1mb cache , 1.6ghz και 1600mhz FSB. Σε αντιστοιχία με τους Intel με ποιόν συγκρίνεται ? Για παράδειγμα σε λάπτοπ toshiba o ίδιος επεργαστής απλά στα 1.8 βγάζει δείκτη απόδοσης 4,7 στα vista

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να το αγοράσω. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ο επεξεργαστής του με 1mb cache , 1.6ghz και 1600mhz FSB. Σε αντιστοιχία με τους Intel με ποιόν συγκρίνεται ? Για παράδειγμα σε λάπτοπ toshiba o ίδιος επεργαστής απλά στα 1.8 βγάζει δείκτη απόδοσης 4,7 στα vista

 

Καλημέρα.

 

Το αγόρασε συνάδελφος για τυπική χρήση γραφείου + λίγο CAD + 3D Visualisation και είναι αρκετά ικανοποιημένος.

 

Μπαταρία ικανοποιητική που θα δείξει τα "δόντια της" μετά από 2-3 πλήρεις κύκλους φόρτισης. Πρωτοποριακή σχεδίαση. Ξεκούραστη οθόνη (αναλόγως φωτισμού του χώρου όπου βρίσκεσαι). Ελαφρύ μηχάνημα που δε θα σου πονέσει τον ώμο η μεταφορά του.

 

Satellite_A200-10W_1.jpg

 

Αυτά σε γενικές γραμμές.

 

Φιλικά

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο ειναι οτι εχει πολυ καρτα γραφικων τελευταιας γενιας την ATI HD2600 που ειναι σουπερ, εχει 2 γιγκα μνημη αν και λιγο αδυνατο επεξεργαστη αλαλ τα καταφερνει καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από θερμοκρασία και αυτονομία πως πάει;

 

Όσον αφορά την αυτονομία δεν έχω να απαντήσω κάτι συγκεκριμένο και τεκμηριωμένο δεδομένου ότι το δουλεύει με ρεύμα.

 

Για την αναπτυσσόμενη θερμοκρασία μου είχε πεί ότι διατηρείται σε λογικά επίπεδα και δεν τον προβληματίζει. Αυτό βέβαια είναι και λιγάκι υποκειμενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γίνω πιο συγκεκριμένος. Στην πληκτρολόγηση η θερμοκρασία στο σασί τι αίσθηση του προκαλεί. Εγώ είχα ένα FS με AMD που πραγματικά στο πάνω δεξί μέρος ΕΚΑΙΓΕ και πρακτικά ήταν πολύ δύσκολο να γράψεις μ' αυτό. Επίσης το κάτω μέρος πάλι έκαιγε και ήταν αδύνατο να το βάλεις π.χ στα πόδια σου και να σερφάρεις ασύρματα από το μπαλκόνι, έπρεπε να βρεις μια σταθερή επιφάνεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα να μηνσυγκρινουμε ενα φουτζιτσου με ενα τοσιμπα.

νομιζω αν δεν σε απασχολει τοσο ο επεξεργαστης,ειναι οτι καλυτερο σε αυτα τα λεφτζα

και εχει και 2 χρονια εγγυηση υποψην

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει πουθενα σε εκθεση να πας να τον δεις και να τον ψιλαφησεις;

παντως δεν νομιζω να ανεβαζει θερμοκρασιες υπο νορμαλ συνθηκες, εκτος κι αν παιξεις κανενα παιχνιδι

εγω εχω core duo 1.66 που ειναι κατι αντιστοιχο πιστευω-ισως οχι τοσο δυνατο- ομως θερμοκρασιες δεν ανεβαζει, περνανε απαρατηρητες και μοναχα μετα απο 2 ωρες παιχνιδιου μπορω να πω πως νιωθω ζεστη- αν δεχτουμε οτι εχει να κανει μονο με τον επεξεργαστη και οχι με την υπολοιπη κατασκευη του λαπτοπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτε τα πινακακια να κανετε συγκρισεις ανετα!

 

Για επεξεργαστες φορητων : http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

 

Για καρτες γραφικων φορητων : http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα ρε παίδες με το συγκεκριμένο μοντέλο:Επειδή δεν ήθελα τα Vista έβαλα αφού έκανα format τα XP.Πέρασα τους drivers της Realtek για τον ήχο και δούλεψαν.Για την κάρτα γραφικών κατέβασα τους drivers από το site της AMD/ATI για το μοντέλο HD 2600 αλλά όταν προσπαθώ να τους εγκαταστήσω λένε ότι δεν βρήκαν συμβατό προιόν!Τι θα κάνω;!Παρακαλώ βοηθήστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...