Προς το περιεχόμενο

Dont Trust Forthnet!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελικά τώρα εγώ να κάνω σύνδεση forthnet η όχι?

διαβάζω και λέω αξίζει η όχι.φυσικά λένε ότι Σέρρες θα έρθει τον Νοέμβριο.μέχρι τότε

39,90 για 2play + πάγιο ΟΤΕ?

 

ΔΕΝ ΛΕΕΙ

 

Den nomizo oti plironeis pagio gia auto legetai kai idioktito tis forthnet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Περιμένω 1,5 μήνα.Να αποσύρω την αιτηση?Αλήθεια πως γίνεται αυτό?

δεν ξερω αν γινεται εαν εχει προχωρησει στο τελικο σταδιο.

παρε τηλεφωνο να μαθειs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ενα πραγμα ξερω. Οτι μετα απο αναμονη περιπου 3 μηνων, και αφου εφτυσα αιμα στα τηλεφωνα και στο "περιμενετε στο ακουστικο σας", μου ειπαν οτι κακως τους περνω τηλεφωνο γιατι με ειχαν ενεργοποιησει εδω και ενα μηνα. Φυσικα καμμιά ενεργοποίηση δεν υπήρχε και παρόλο που το τεχνικό τους τμήμα το είχε παραδεχτεί το πρόβλημα, το εμπορικό τους τμήμα μου απαντούσε στα mail μου λεγόντας μου ότι ειμαι ενεργοποιημένος, και οτι η ΧΡΕΩΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ !!!!

Συμπεράσματα δικά σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει ενας ψιλοχαμος στη forthnet αυτον τον καιρο και φυσικα ο λογος ειναι ο ογκος των πελατων, μια μερα που περασα απο τα κεντρικα ηταν μερικοι πολυ εξαγριωμενοι, και βγαζαν τα απωθημενα τους στις κοπελιτσες που δουλευαν εκει, ενας ψιλοχαμος γενικοτερα.

 

Τωρα εγω ξερω περιπτωσεις που εγινε μια χαρα στην ωρα της η συνδεση, μονο μια καθυστερηση με τα μοντεμ υπηρχε επειδη αλλαξαν εταιρια μεταφορας νομιζω και καποια ειχαν μεινει στον αερα. αλλα υπαρχουν και οι ατυχεις περιπτωσεις αλλων.

 

Φυσικα ο λογος ειναι οτι θελουν ολοι κομματι απο την πιτα ο ανταγωνισμος ειναι μεγαλος με αποτελεσμα να εχουμε καποια παρατραγουδα,οπως καθυστερησεις, και οπως που για μια περιοδο το τηλ κεντρο ηταν εντελως off ουτε καν αναμονη δεν εμπαινες και δεν μπορουσες να βρεις τη forthnet με τιποτα.

 

Εγω εχω forthnet αυτη τη στιγμη στην πατρα, ειμαι αρκετα ικανοποιημενος εκτος απο μια συγκεκριμενη περιοδο περυσι το φθινοπωρο

 

Οσοι θελουν να αποσυρουν αιτησεις να ειναι σιγουροι οτι εχει ολοκληρωθει η διαδικασια αλλιως μπορει να βρεθουν με μια γραμμη στον αερα, πραγμα οχι ευχαριστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίτηση στη Φορθνετ 15/01/07

ημέρες ενεργοποίησης? 8μήνες είναι πολοί????

και μου έκοψαν adsl σε οτενετ που είχα στους τελευταίους 3 μήνες.

 

Είπατε κάτι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίτηση στη Φορθνετ 15/01/07

ημέρες ενεργοποίησης? 8μήνες είναι πολοί????

και μου έκοψαν adsl σε οτενετ που είχα στους τελευταίους 3 μήνες.

 

Είπατε κάτι??

μεγαλε ναρθειs να μου κανειs ποδαρικο την Πρωτοχρονια στο σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος μου που έκανε αίτηση για double play τον Ιούνιο περιμένει ακόμα να ενεργοποιηθεί, και σε κάποια φάση δεν είχε ούτε τηλέφωνο! Τον εξοπλισμό όμως τον έχει πάρει κανονικά.

Μπορεί να κάνει τίποτα? Στο ΙΝΚΑ που μίλησε του είπαν πως έχουν να κοιτάξουν κάπου στις 1500 αιτήσεις με το ίδιο πρόβλημα, φανταστείτε για τι μέγεθος μιλάμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Den tha mpo sth logikh tou na diafono gia to poso aparadektoi einai. 5 aisthiseis exoume oloi. Opoios thelei katalavainei.

 

Oso gia to filo pou leei oti einai ston 1.5 mhna kai rotaei an prepei na kanei aithsh diakophs.

Symvoulh mou einai mhn diakopseis. Opos mou eipe ki ena palikari apo to tmhma pwlhsewn thn idias ths Forthnet, an kaneis aithsh esy tora gia na diakopei prepei na uparxei syndesh na diakopei.

Ayth th stigmh typika den exeis syndesh opote tha perimenoune mexri na sou erthoune oi kodikoi (tote ksekinaei gia aytous h syndesh sou, asxeta me to pote vlepeis esy syndesh spiti sou) kai tote ksekinane diadikasies diakopis. Nomizo malista oti sto diasthma ayto h grammh sou einai desmeymenh kai den mporeis na valeis allh etairia.

Ayto shmainei file mou oti kallitera perimene mexri na sou erthei. Pou ksereis alloste.. mporei na sou erthei kai se kalh taxythta esena :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,έχω μια φίλη η οποία δούλευε μέχρι πριν λίγο καιρό στην Forthnet και μου έλεγε τα απίστευτα ότι γίνονται.Κατ'αρχήν τα τμήματα δεν συνεργάζονται και δεν υπάρχει επικοινωνία μεταξύ τους,το τμήμα που παίρνει τις αιτήσεις τις στέλνει άμεσα στο τεχνικό τμήμα με την μόνη διαφορά ότι το τεχνικό τμήμα δεν σκοτίζεται καθόλου (τα ζώα μου αργάααα) και αν εσύ μπείς στην διαδικασία να πάρεις τηλέφωνο να ζητήσεις διευκρινήσεις απο το τεχνικό τμήμα τι γίνεται με την αιτησή σου έχουν εντολή να μην σε συνδέσουν παρά μόνο σου πουλάνε φούμαρα απο άλλα τμήματα για να τους καλύψουν.Όσο για το τμήμα πωλήσεων αυτό είναι που την πληρώνει για όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα πάντως μου ετοίμασαν τη γραμμή σε 2 μήνες και κάτι... Μένω κέντρο Αθήνας. Στο status μου δίνει 17,8Mbps down... Τα mp3 κατεβαίνουν σε 30'' περίπου... Μένω σχετικά κοντά στον ΟΤΕ... Πάντως η γραμμή είναι πολύ σταθερή και το τηλέφωνο επίσης... Μη βρίζουμε τη forthnet συνέχεια, γιατί ο ΟΤΕ εμένα μου έπιανε τον κώλο τόσα χρόνια... Μέσα στο καλοκαίρι πλήρωνα ΟΤΕ 30? ΦΠΑ και 28? Πάγιο! 58? δηλαδή κέρατο χωρίς τα τηλέφωνα! Απλά έχουν πέσει πάνω από 300.000 κόσμου στο 2play και γίνεται της πόπης... Σιγά σιγά θα στρώσει το πράγμα... Υπομονή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένω Κερατσίνι και με ενεργοποιήσανε (forthnet2play) σε 15 μέρες ακριβώς (για ενημέρωση για την ενεργοποίηση ούτε λόγος).

Σε αυτό είμαι τυχερός.

Άτυχος είμαι στην ταχύτητα του internet.

To speedtest της forthnet μου δίνει 2 mb/s περίπου, πότε λίγο περισσότερο πότε λίγο λιγότερο.

Ο κολλητός μου, που μένει 1 στενό πιο κάτω δεν πέφτει κάτω από τα 4mb/s.

Αφήστε που μου έστειλαν 2 φορές τον εξοπλισμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...