Προς το περιεχόμενο

Acer Aspire - Τα πάντα για την σειρά αυτή


poscaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω τη βοήθεια σας,

 

έχω ένα acer aspire 3023 και δεν boot-αρει.

Πριν κανα 3 μηνο δε λειτουργουσε, το άναβα χεκινούσε να boot-αρει αλλά κόλλαγε. Ο μετασχηματιστης έδινε ρευμα αλλα το laptop δεν ξεκολλουσε. Ο μετασχηματιστης έδινε ρεύμα αλλά το λαμπάκι του αναβόσβηνε σαν να είχε βραχυκύκλωμα. Δοκίμασα άλλο μετασχηματιστή αλλά τίποτα. Μετά από κανα μήνα έφτιαξε από μόνο του.

 

Έκανα back-up και μετά από λίγες μέρες ξαναχάλασε. Τώρα δεν boot-αρει καθόλου. Ανάβει το ρεύμα αλλά δε κάνει κάτι μετά. Μήπως έχει πρόβλημα η motherboard; Μήπως να κάνω κανένα bios recovery;

 

Ευχαριστώ

Δημήτρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

μηπως ξερει κανεις πως να λειτουργησω το 5 in 1 card reader που εχει πανω το aspire 5735z?δεν το βλεπει καθολου.εχω vista πανω οπως το αγορασα(εβαλα καινουριους drivers αλλα παλι τιποτα):mad::mad::mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους! Πέρασα τα Windows 7 Home premium σε ένα aspire 1672.

Όλα καλά με τους drivers εκτός από το Wlan για το οποίο δεν μπορώ να βρω drivers ούτε στο internet αλλα ούτε και στο Win Update.

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα πολύ!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας και απο μενα,εχω ενα acer aspire 5920 G. Εδώ και τρεις μέρες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: το laptop δουλευει μια χαρα και κανω εγκατασταση του clonedvd ,το προγραμμα ζηταει restart και αφου παταω την επιλογη απο εκει και περα το laptop δεν ανοιγει .Το προβλημα ειναι οτι δεν εμφανιζεται τιποτα στην οθονη ουτε επιλογες για το bios τιποτα απλα μια μαυρη κενη οθονη.Φενεται πως δουλευει αρχικα ο σκληρος μετα σταματαει το dvd-rw δουλευει αλλα στην οθονη δεν υπαρχει τιποτα !

 

Εβγαλα τις μνημες και τις τσεκαρα μια μια τιποτα ,εβγαλα την καρτα wi-fi τιποτα δοκιμασα με live-cd απο Linux τιποτα , αν δεν ειναι ο σκληρος τοτε παιζει να τα εχει παιξει το mobo ή καμια gpu εχε κανει καμια ιδεα ή ειχε παρομοιο προβλημα ?????

 

 

 

τελικα βρηκα τι φταιει , ειναι η καρτα γραφικων .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...