Προς το περιεχόμενο

Acer Aspire - Τα πάντα για την σειρά αυτή


poscaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλημέρα.Έχω έναν 3023.Το μονο προβλημα που έχω στα 2+ χρόνια λειτουργίας είναι η θερμοκρασία η οποία ανεβαίνει αρκετά νομίζω (γύρω στους 84).Κι αρχίζει να δουλεύει το ανεμιστηράκι.Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑCER ASPIRE 1714SMI.

 

Εδώ και 3 χρόνια δουλεύει 24 ώρες το 24-ωρο κάθε μέρα όλο το χρόνο.

 

Μετά από περίπου 8000 ώρες λειτουργίας χάλασε το ένα από τα 3 fan του, το οποίο αντικαταστάθηκε πολύ εύκολα.

 

Στις 20.000 ώρες λειτουργίας χάλασε το DVD-writer του και σχετικά πρόσφατα ο inverter του.

 

Οι παραπάνω ζημιές γίναν καθαρά λόγω φυσικής φθοράς, εκτός από τον inverter που στα 1700 series είναι ελλατωματικός και είναι θέμα τύχης πότε θα τα φτύσει.

 

Το μηχάνημα εξακολουθεί να δουλεύει άψογα και είναι μονίμως αναμένο. Τα ανταλλακτικά για τις παραπάνω βλάβες δεν μου κόστησαν συνολικά παραπάνω από 100 ευρώ.

 

Τώρα κλείνει πάνω από 27.000 ώρες λειτουργίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Aspire1356LMi εδώ και 3 χρόνια. Με εξαίρεση το dvd-rw που τα έφτυσε και παρέσυρε μετά μαζί του και άλλα πράγματα, τα οποία αντικαταστάθηκαν όλα στο service (ας είναι καλά η 3χρονη εγγύηση) είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Το θεωρώ Value-For-Money και από άποψη ποιότητας κατασκευής, είναι πολύ καλό, παρόλη την πλαστικούρα, σου δίνει αίσθηση ακριβότερου μηχανήματος.

 

Μάλλον πάλι Acer θα έπαιρνα (βάζοντας και τον οικονομικό παράγοντα μέσα πάντα)

Τον ίδιο έχω,μόνο που έβγαλα τη μία ram, και πρόσθεσα 1gb ακόμα, άλλαξα το δίσκο σε wd 80gb 5400, και έβαλα ένα άλλο recorder, συγκεκριμένα το nec nd 6500a .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πήρα το 5920 πριν κανά δυο μήνες και παραπάνω, κανένα πρόβλημα, πέραν του προβλήματος με τον driver της 8600Μ GT για τον οποίο δεν είναι υπεύθυνη η Acer αλλά η Nvidia, αφού όλοι οι χρήστες της έχουν προβλήματα με τον ένα και μοναδικό driver που υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Se polla Acer stin graphics card deixnei allou to chipset kai allou leei to GT opote thimithei!!

P.x. ston ACER ASPIRE 5920WLMI sto e-shop leei oti exei 8400M GT

eno sto plaisio gia to idio montelo 8400 sketo..

Einai to idio dld to gt dn paizei kana rolo opos sta desktop pcs??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και έχει TirkaS..το 8400m οπως κ το 8600m βγαίνουν σε "gs" η "gt" αντίστοιχα...o ίδιος φορητος (5920wlmi) βγαίνει σε πολλές διαφορετικές εκδόσεις..το "Σκετο" 8400m σημαίνει gs..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

acer aspire 5602. edw k enamish xrono, para poly eyxaristhmenos, kanena provlima me thermokrasies, mpataria krataei akoma 2 wres aneta k poly fortwmeno (vista ultimate). paizei mexri k video mkv 1080p xwris kollhmata, me polles rythmiseis vevaia. opoios prospathei na petyxei kati tetoio k den mporei as mou steilei mhnyma to mono arnhtiko pou vriskw einai auto: http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=211160

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φιλη μου εχει τον acer aspire 3613 και ηθελα να σας ρωτησω τα εξης μιας και δεν δεν εχω ιδεα απο laptop: λογικα εχει 256 mb μνημη. τι μπορω να του προσθεσω; (http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.554920) Ας πούμε αυτή κανει; Και κατι ακομη: θελει να τον συνδεσει με desktop για να εχει ασυρματο δικτυο. Ο desktop ειναι συνδεδεμενος με ενα ρουτερ, το linksys wag354g. Χρειαζεται να παρει κάποια ασύρματη κάρτα δικτύου, και αν ναι, αυτή εδώ θα κανει δουλειά; http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.613699

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν LIONOR κάνε δεξί κλικ στο "υπολογιστής μου" κ πάτα ιδιότητες καπου θα γράφει πόσα mb μνημης έχει..έχει 256 ή 512 "DDR2"..οχι δεν κάνει αν είναι "DDR"..ο φορητός της κοπελιάς έχει ασύρματο δυκτιο..αρα δεν χρειάζεσαι τέτοια κάρτα..απλά κάποιος πρέπει να τ ανοίξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι εχουμε αντιμετωπισει το προβλημα της επανεγκαταστασης των windows οταν εχουμε χασει ή δεν μεριμνησαμε να γραψουμε το recovery dvd.

 

Απο εναν Acer λοιπον φορητο,ο οποιος εχει το recovery partition αθικτο,πως μπορω να κανω recovery?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι εχουμε αντιμετωπισει το προβλημα της επανεγκαταστασης των windows οταν εχουμε χασει ή δεν μεριμνησαμε να γραψουμε το recovery dvd.

 

Απο εναν Acer λοιπον φορητο,ο οποιος εχει το recovery partition αθικτο,πως μπορω να κανω recovery?

 

ευχαριστω

Όταν ανάψει και βγάλει το logo της Acer,πατάς Alt+F10..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειδα και αλλου αυτο αλλα δεν μου δουλευει.ελεγχω το BIOS,ειναι ενεργοποιημενο το recovery.καμμια ιδεα?

 

Άν δεν σου παίζει με το αριστερό alt,δοκίμασε με το δεξί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...