Προς το περιεχόμενο

Acer Aspire - Τα πάντα για την σειρά αυτή


poscaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πηρα πριν 4 χρονια το Acer aspire 1312, μεχρι τωρα ολα καλα, αλλα δυστυχως πριν λιγες μερες τα φτυσε η motherboard και η ανιπροσωπεια ζηταει 450 ευρω !!!

Δυστυχως ο φορητος παει για ανταλλακτικα.

Εγω παντως Acer δεν ξαναπαιρνω (τον ειχα πληρωσει 1250 ευρω)!!!

 

δηλαδη φιλε εαν αγοραζες αυτοκινητο και μετα απο 4 χρονια εβγαζε βλαβη,λογο χιλιομετρων δεν θα την ξανα αγγιζες την μαρκα αυτη?4 χρονια ειναι πολλα για λαπτοπ με την τωρινη τεχνολογια και τις αυξημενες απαιτησεις θερμοκρασιας και επεξεργαστικης ισχυς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδια καλησπερα εχω το 5600 απο 22-11-06 ολα πανε καλα περασα τα βιστα αλλα πολυ αργο ετσι ξαναγυρισα στα xp το προβλημαμου τωρα ειναι οτι το ενσωματομενο ποντικι δεν δουλεβη ειναι νεκρο ενω στις ιδιοτητες λεει οτι λειτουργη επισης το empowering βγαζη μηνημα (η επιλογη διμηουργησε μια εξεραιση δεν μπορη να εντοπιστη)ξερη κανης τι παιζη γιατι ειμαι λιγο (γκα γκα)σαυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να το απενεργοποιησεις απο την καρτελα start up με την εντολη msconfig, βρες ποιες εφαρμογες ξεκινανε αυτοματα και βγαλτην...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη φιλε εαν αγοραζες αυτοκινητο και μετα απο 4 χρονια εβγαζε βλαβη,λογο χιλιομετρων δεν θα την ξανα αγγιζες την μαρκα αυτη?4 χρονια ειναι πολλα για λαπτοπ με την τωρινη τεχνολογια και τις αυξημενες απαιτησεις θερμοκρασιας και επεξεργαστικης ισχυς

 

 

Εξαρταται τη βλαβη φιλε μου.

Αν το αυτοκινητο για να φτιαχτει,ηθελε σχεδον τα λεφτα ενος σημερινου αυτοκινητου, τοτε σιγουρα δε θα ξαναγοραζα αυτη τη μαρκα.

Το συγκεκριμενο λαπτοπ, ειχε πολυ καλη μεταχειριση και δεν δουλευοταν πολυ γιατι εχω αλλους 3 υπολογιστες σπιτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το synaptic touchpad δοκιμασε τον συνδυασμο πληκτρων Fn+F7.αυτος ενεργοποιει/απενεργοποιει το touchpad

 

Και εγω σεφχαριστω πολυ γιατι και μενα εκανε το ιδιο προβλημα το ποντικι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Και εγω σεφχαριστω πολυ γιατι και μενα εκανε το ιδιο προβλημα το ποντικι

 

 

ένα μικρο παρακαλώ και για τους 2 σας :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Είμαι κάτοχος του acer aspire 5514 WLMI εδώ και περίπου ενάμισυ χρόνο. Το DVD-RW (MATSHITA-UJ 845D) τα "έφτυσε"....γράφει ή διαβάζει επιλεκτικά σε σημείο που έχω πληρώσει πολλά dvd ή cd και στο τέλος τα πετάω.

Αποφάσισα να το αντικαταστήσω αλλά στην αντιπροσωπεία μου ζητάνε τα μαλλιοκέφαλά τους. Το άνοιξα μόνος μου, αφαιρασα την μονάδα αλλά στο πλαίσιο λένε ότι δεν έχουν κάτι συμβατό...

Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει κάποιες συμβατές μάρκες και που θα βρώ, αρκεί να είναι σίγουρος.

Thanks in advance....

 

 

 

Μάλλον κανείς δεν μπόρεσε να βοηθήσει στην απορία μου....Τεσπα η acer μου έστειλε σε mail τα παρακάτω συμβατά(αλλά δυστηχώς είαι μόνο με product code)

post-33437-129062952738_thumb.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re poscaman ksereis poso kairo espaga to kefali m gia na dw ti ftaiei me to touchpad...sto telos eipa paei 8a exw kolhsei tpt h apo tis polles instals 8a exw xasei kanena arxeio h kati tetoio etoimos eimoun na kanw format...kai m les fn+F7 kai emeina m@l@k@s!!!Thanks!!!!:grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γνωριζει καποιος για τον:

ACER ASPIRE AS7720G_602G32HN 17"?

 

Centrino Core 2 Duo T7500 ( 2.20GHz, 800MHz), 2048MB (2*1024), 320GB (2x160),

NVidia GeForce 8600M-GT 512MB,

17" WXGA CrystalBrite (1440x900),

HD DVD,

 

http://www.grammi.gr/eidos.aspx?kvd=55555364

 

Ειναι ενας 5920 με μονη διαφορα την μεγαλυτερη οθονη και 2 δισκους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάτοχος 3023 και ευχαριστημένος. Χάλασε κάποια στιγμή το DVDRW, μου το άλλαξαν και μου το έστειλαν με κούριερ σπίτι μου (εκτός Αθηνών) με δικά τους έξοδα σε 3-4 μέρες.

Κάποιος από πάνω είπε για θερμοκρασία. Ναι και μένα ανεβάζει. Είχα πάρει και την acer και μου έλεγαν κάτι κουταμάρες του στυλ δε μπορούμε να λάβουμε υπόψιν προγράμματα μέτρησης θερμοκρασίας 3ων κατασκευαστών. Τους λέω ΟΚ και πως θα τη μετρήσετε; Και δεν ήξερε τι να μου πει, γιατί το ΒΙΟS δε λέει τίποτα για θερμοκρασίες.

Επίσης πάνω αναφέρατε για το recovery. Λοιπόν στον mbr του recoverycd απ' όσο ξέρω και είχα διαβάσει σε ξένα φόρουμς (επειδή και εγώ ήθελα να αποφύγω τα cds αλλά το alt+f10 δε δούλευε - τα'χα κάνει μαντάρα με τον mbr, τον είχα σβήσει/γράψει πολλές φορές) είναι "γραμμένο" να αναγνωρίζει την ακολουθία αυτή των κουμπιών και να ενεργοποιεί το κρυφό partition. Γι' αυτό κιόλας αν πειράξουμε τον mbr δεν θα λειτουργεί πιθανότατα το alt+f10, άρα η Acer έχει δίκιο γι' αυτό που λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι περίφανος ιδιοκτήτης ενός Aspire 3002 LMi, AMD Sempron 2800+, 80GB, 512MB DDR τον χρησιμοποιώ εδώ και 3 χρονια 24/7 και δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα. Έχει πάνω XP και Xubuntu (dual boot) τα οποία μου δουλεύουν ρολόι (αν εξαιρέσουμε ότι το Xubuntu με ζόρισε λίγο μέχρι να δεις το wireless).

Τώρα που ήρθε ο καιρός της αντικατάστασης του πάλι σε Acer θα κινηθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης παιδια μηπως καποιος γνωριζει το laptop acer 5633 με μνημη 1024 ddr2 τι μαρκα ,και τι τυπο μνημης παιρνει ?? Μηπως εχει 2χ512??? Θελω να βαλω 2048 και ο μαστορας του ε-σοπ λεει οτι πρεπει να γνωριζει τα ανωτερω στοιχεια...Επισης ο σκληρος του εν λογω λαπτοπ 80γ αλαζει ευκολα???

 

ο σκληρος αλλαζει ευκολα.οσο για τα υπολοιπα χρησιμοποιησε το CPU-Z για να βρεις τις πληροφοριες που χρειαζεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...