Προς το περιεχόμενο

Acer Aspire - Τα πάντα για την σειρά αυτή


poscaman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Απεγκατέστησα πριν καιρό τα προγράμματα της Acer. Τώρα θέλω να ξαναβάλω κάποια, και εκεί που πάει να ξεκινήσει την εγκατάσταση, μου πετάει error "This software can be installed in authorized machines only". Ξέρει κανείς τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Απεγκατέστησα πριν καιρό τα προγράμματα της Acer. Τώρα θέλω να ξαναβάλω κάποια, και εκεί που πάει να ξεκινήσει την εγκατάσταση, μου πετάει error "This software can be installed in authorized machines only". Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

 

ειναι πολλυ απλο ,κατευασετα απο το website και θα εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω το ασπαιρ 5633 στο οποιο στη θυρα εθερνετ δεν κουμπωνει το καλωδιο απο το ρουτερ διοτι κατι εχει σπασει μεσα (στη θυρα του λαπτοπ) . Μηπως ξερει κανει πως μπορει να φταχτει αυτο το πραμα??? Το 5633 δουλευει πολυ καλα κατα ταλλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω οτι δεν θα φτιαχτει.... ειναι πολυ μεγαλο βασανο,πρεπει να το κανεις μονος σου,χωρις να σου λεει καποιος οτι θα πετυχει κι ολας.η εταιρεια να στο αλλαξει παλι δεν το κοβω.εναλλακτικα μπορουν να σου αλλαξουν την mobo για πιο καλα!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poscaman i need your help.i sister mou exei ena acer aspire 1522 wlmi laptop kai thelo na valo mia mnimi meegaliteri ..exei 512 (2*256)nomizo pos den exei alla free slots.ti na kano na vgalo mia 256 kai na valo mia 512?tha do diafora?

 

to modelo tis mnimis einai 512MB DDR SODIMM PC2700 / 333MHz

vrika edo auto aksizei?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αρχη κατεβασε το Cpu-z για να δεις τι ακριβως παιζει με τα slots σου.Επισης να δεις αν εχεις SODIMM DDR ή SODIMM DDR2.

 

Αν εχεις DDR τοτε κανει η ραμ που προτεινεις,αλλα το Shop21 ειναι κλεφτες.Δες εδω,τιμες απο e-shop.

 

Αν εχεις DDR2 τότε θα προτεινα ακομα και 2 GB.πλεον οι τιμες ειναι πολυ χαμηλες.

 

οσο για το αν θα δεις διαφορα,σιγουρα θα δεις και στις 2 περιπτωσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εναν Aspire 5673WLMi...Απο χαρακτηριστικα σκιζει...τον πηρα περυσι το καλοκαιρι και ειμαι υπερβολικα ικανοποιημενος...

Δουλευω σε αυτον πολλα προγραμματα( Eclipse, Matlab,Xillinx Visual Studio) και ειμαι υπερβολικα ικανοποιημενος...Επιπλεον δουλευει καθε μερα για τουλαχιστον 15 ωρες...

Στην αρχη ημουν επιφυλακτικος λογω των οσων ακουγα για τους Acer αλλα πλεον μπορω να πω οτι θα ηθελα και ο επομενος υπολογιστης να ειναι Acer...

 

Αν αναλογιστητε πως τον πηρα 1600 και ενας Vaio με τα ιδια χαρακτηριστικα αλλα με χειροτερη καρτα γραφικων (Εγω εχω Radeon x1600 512mb) eixe 1820,τοτε πιστευω πως η Acer σε αποδοση-χαρακτηριστικα-τιμη έχει απο τους μεγαλυτερους συντελεστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω οτι δεν θα φτιαχτει.... ειναι πολυ μεγαλο βασανο,πρεπει να το κανεις μονος σου,χωρις να σου λεει καποιος οτι θα πετυχει κι ολας.η εταιρεια να στο αλλαξει παλι δεν το κοβω.εναλλακτικα μπορουν να σου αλλαξουν την mobo για πιο καλα!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Φιλε μου Poscaman οπως τα λες συμβαινουν.. Το λαπτοπ αν και δουλευει πολυ καλα οπως και ταλλα εισερ που εχω) πως να κανω ωστε να μην βγαινει το καλωδιο απο τη θυρα του εθερνετ καθε τρις και λιγο και να ξεσυνδεεται??? Φοβαμαι και να το ζοριζω και πολυ πολυ Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου Poscaman οπως τα λες συμβαινουν.. Το λαπτοπ αν και δουλευει πολυ καλα οπως και ταλλα εισερ που εχω) πως να κανω ωστε να μην βγαινει το καλωδιο απο τη θυρα του εθερνετ καθε τρις και λιγο και να ξεσυνδεεται??? Φοβαμαι και να το ζοριζω και πολυ πολυ Ευχαριστω

 

μηπως να παρεις μια PCMCIA καρτα δικτυου???;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...