Προς το περιεχόμενο

Σε πόση ώρα μπουτάρει το pc σας;


SL9S9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εννοείτε πως είναι και αυτό ένας παράγοντας αλλα θέλω να πιστεύω ότι είμαστε δίκαιοι :) αλλα για να είναι απόλυτος σίγουρος έκανα edit το δικό μου video και κατέφερα να του ρίξω αρκετά sec οποτε μια η άλλη αλλα εγώ θέλω να πιστέψω ότι είμαστε δίκαιοι

 

same vid

48 sec

http://video.google.com/videoplay?docid=5629632423287079203&hl=en

38 sec

http://video.google.com/videoplay?docid=3499495010212545536&hl=en

 

:) ας ελπίσουμε ότι παραμένουμε σωστοί τουλάχιστον :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

σε c2d 2,13 / 2gb ram / 320 7200rpm hdd και με φορτωμένα τα avira antivir / kerio firewall / sunbelt counterspy / speedfan / postit / το logitech για το mouse και κανα δυο ακόμα άγνωστα προγραμματάκια....μου πήρε σε xp sp2 ....2' 08"

 

:o :whistle: :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Υπάρχουν τόσο πολλοί παράμετροι που παίζουν ρόλο στο πόσο χρόνο θα κάνει boot ένα μηχάνημα που δεν έχει νόημα να μιλήσει ο καθένας για το μηχάνημά του.

 

Το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα που έχω δει ήταν το εξείς: Πάω σε μια εταιρία να τους σετάρω δύο HP laptop. Και τα δύο ήταν ακριβώς το ίδιο μοντέλο με τα ίδια χαρακτηριστικά. Πάτησα το "On" ταυτόχρονα και στα δύο. Είχαν αυτόματο setup για τα windows, δηλαδή οι drivers και το software μπαίνανε εκείνη την στιγμή αυτόματα. Όσο απίστευτο κι αν σας φαίνεται το ένα απο τα δύο laptop ήταν φανερά πιο αργό απο το άλλο! Η διαφορά τους ενός απο του άλλου όταν τελείωσαν ήταν 1.5 λεπτό σε εγκατάσταση που διέρκησε περίπου 10 λεπτά.

 

Φανταστείτε λοιπόν, πόσο μεγάλες αποκλείσεις έχουμε όταν δοκιμάζουμε διαφορετικά PC, με διαφορετικά προγράμματα που έχουμε εγκαταστήσει και άλλα πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...