Προς το περιεχόμενο

LG 22'' L226WTQ-SF wide


orfeas2007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Απαίτησε πριν την πάρεις να τη δείς. Όχι τόσο για καμμένα pixel αλλά για backlight bleeding! Εγώ άλλαξα την πρώτη (η οποία είχε και πρόβλημα στα χρώματα) και τώρα πάω για τη δεύτερη! Είναι δύσκολο να μην έχει καθόλου αλλά όσο λιγότερο τόσο το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pedia tin idia akrivws o8oni 8elw na parw kai egw!

 

Sry i o8ones gia pc .. einai to mono pragma p dn exw psaksei .. exw parei tria diaforetika PC .. alla o8oni exw akoma tin idia .. Mia Lite-On 17'' i opia einai polu ka8ari kai fwtini kai tin exw voleftei 3-4 xronakia .. alla vare8ika mwre tis CRT .. tin kouvalaw apo edw kai ekei .. ase p 8elw ligo megaliteri ..

 

Pira tin GeForce 7600GT kai to L2 gia paradigma paei se mia polu megali resolution p den xwraei stis 17 mou intses :/

 

Kai mias kai exw lefta stin akri apo ena char p poulisa sto l2 .. eipa na parw mia o8onoula ..

 

Twra afta me ta pixels kai to pou einai to kammeno klp klp polu me tromazoun .. em 8a ak00mpisw 270euro em dn 8a einai kai kati "telio" .. ele0C dld ..

 

Kai mia alli erwtisi exw na kanw mias kai anikse kapios allos to 8emataki ^^

 

Sas eipa gia ti logo tin 8elw tin o8oni .. Mipws i 22ara einai kapws "too much" gia to gaming? mipws na prwtimousa na keeparw 50euro kai na parw mia 20ara??

 

Ti na pw .. apla apopseis zitaw ^^'

 

Thankz0r in advanc0r,

Koritsi_ya_PC..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για gaming και dvd ειναι πολυ καλη...τα χαρακτηριστικα που θα κοιταζεις θα ειναι:

χρονος αποκρισης,αναλυση,κοντραστ.αν θες περιμενε μεχρι παρασκευη που θα την εχω και θα σου πω..οσο για καμενα pixel ολους τους τρομαζει και μπορει να τυχει σε οποιονδιποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για gaming και dvd ειναι πολυ καλη...τα χαρακτηριστικα που θα κοιταζεις θα ειναι:

χρονος αποκρισης,αναλυση,κοντραστ.αν θες περιμενε μεχρι παρασκευη που θα την εχω και θα σου πω..οσο για καμενα pixel ολους τους τρομαζει και μπορει να τυχει σε οποιονδιποτε...

 

 

Opos exoume pei polles fores den einai toso apla ta pragmata. Oi ergostasiakes times einai synithos paraplanitikes. Megalytero rolo paizei i poiotita tou panel. To 3000:1 px einai ena marketinistiko trik pou antistoixei se 700:1 pragmatiko contrast. Gia tin timi tis pantos i 22ara pou koitazeis einai arketa kali. H 22ara Samsung 226BW einai nai men kaluteri alla poly akrivoteri opote tha kaneis oikonometexnika kali agora an pareis tin LG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Uhmm pedia .. sas ksanarwtaw .. eiste sigouroi oti isxiei afto p lete gia ta katestramena pixel? -_-'

 

Kapou diavasa oti i LG kai MONO i LG edine me tis o8ones tis egguisi gia "Zero Pixel" .. dld oso kratouse i egguisi tis o8onis dn evlepes OUTE ena katestrameno pixel alliws tin epestrefes :|

 

Twra pws ginete re pedia na m lete tosa pixelz :/ Oxi 1 kai 2 .. alla 9 !! omG dld...

 

Staxtis eisai sigourotatos oti einai stadar 9 kamena, se diafores 8eseis, kai tous les kai efxaristw anti na tin pas pisw? "-_-

 

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι πως αυτό ισχύει για οθόνες της LG πάνω από 19'' πάντως όλες οι άλλες οθόνες νομίζω πως κάτι παρόμοιο έχουν..δικαιολογούν κάποιο συγκεκριμένο αριθμό καμένων pixel...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι, η κάρτα γραφικών μου(ATI RADEON X1600 512MB)έχει ανάλυση έως 1280χ1024 ενώ η οθόνη 1680χ1050 θα υπάρχει κανένα πρόβλημα;Υπάρχει τρόπος να αυξηθεί η ανάλυση στην κάρτα γραφικών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου η καρτα σου σηκωνει πολυ μεγαλυτερες αναλυσεις απ τις οθονες που υπαρχουν. Εδω και πολλα χρονια οι καρτες (ακομα και φθηνες) φθανουν αναλυσεις τις ταξης του 2048. Απλα η οθονη σου δεν υποστηριζει παραπανω γι' αυτο δε σου δινει επιλογη για παραπανω.

 

Κι εγω ελεγα οτι θελω zero pixel αλλα η αληθεια ειναι οτι δε φαινεται καθολου αν ειναι καμμενο ενα pixel. Εχω LG 19" και ειχα ενα καμμενο pixel τερμα αριχτερα. Ψαχνοντας με πολυ κοπο με ενα προγραμμα (εβγαλα τα ματια μου) το βρηκα και την αλλαξα. Η επομενη δεν ειχε καμμενο pixel την ειχα ψαξει. Ομως τωρα εχει εμφανισει ενα στην κορυφη. βαριεμαι να την αλλαξω γιατι πολυ απλα για να το δω πρεπει να βγαλω τα ματια μου. Αυτο που καταλαβα ειναι οτι και 10 καμμενα pixel να εχει μια οθονη αν δεν ειναι γειτονικα δεν τα βλεπεις. Θεωρω οτι ειναι υπερβολη να ψαχνουμε να μην εχει κανενα καμμενο. Κι εγω στην πραξη το ειδα. Για να σε ενοχλει 1 καμμενο pixel πρεπει να εχεις την τελεια οραση και να δουλευεις στον υπολογιστη απο αποσταση 20-30 ποντων απο την οθονη με την προϋποθεση την οθονη να την γυαλιζεις καθε μερα. Πολλες φορες εχω δει κοκκους σκονης και νομιζα οτι ειναι καμμενα pixel που τελικα εφυγαν με ενα απαλο σκουπισμα στο σημειο. Ενας φιλος μου εψαχνε οθονη με zero pixel εγγυηση οποσδηποτε και το ωραιο ειναι οτι ο συγκεκριμενος εχει την συνηθεια οταν δειχνει κατι στην οθονη να το δειχνει με το δακυλο. Οι οθονη του ειναι θολη απο τις δαχτυλιες αλλα κατα τα αλλα εψαχνε το καμμενο pixel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...